මෙය බංකොලොත් භාවය නොවේ නම්, බංකොලොත්භාවය යනු කුමක්ද? – හර්ෂ

රටත් මහ බැංකුවත් බංකොලොත් වී ඇති බවට චෝදනා කරන SJB පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ආචාර්ය හර්ෂ ද සිල්වා මහතා අවම වශයෙන් දැන්වත් දේශපාලන භේද පසෙකලා මේ බංකොලොත්භාවයෙන් රට ගලවා ගැනීමට එක්වන ලෙස රජයෙන් ඉල්ලා සිටියේය. තව..

Next Post

කිරිපිටි තවත් රු.300කින් ඉහළට ?

Thu Mar 10 , 2022
කිරිපිටි භාණ්ඩ සඳහා සංගමයේ සූදානම ආනයනික කිරිපිටි කිලෝග්‍රෑමයක මිල රුපියල් 300 කින් ඉහළට ගෙන යන කිරිපිටි නිෂ්පාදනකරුවන්ගේ සංගමය සුදානම් වේ. ග්‍රෑන්ඩ් 400 කිරිපිටි පැකට්ටුවක මිල 120 කින් ඉහළ රුපියල් සැලසුම් කර ඇති බව එහි ප්‍රකාශකයෙකු සඳහන් කර ඇත. ලෝක වෙළඳපොළේ කිරිපිටි ටොන් එකක මිල ඇමරිකානු ඩොලර් 5,500 දක්වා ඉහළ ගොස් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.