‘රජය එක් මතයක නෑ‘

රජය එක් මතයක් තුල ක්‍රියා නොකිරීම ආර්ථිකයේ බිඳ වැටීමට ප්‍රධාන හේතුවක් වූ බව සාධාරණ සමාජයක් සඳහා වන ජාතික ව්‍යාපාරයේ සභාපති කරු ජයසුරිය මහතා කොළඹදී පැවසීය.

Next Post

ශ්‍රී ලංකාවේ නව ඇමෙරිකානු තානාපතිවරයා විදේශ කටයුතු අමාත්‍යවරයා හමුවෙයි

Thu Mar 10 , 2022
ශ්‍රී ලංකාව සඳහා අලුතින් පත් වූ අමෙරිකානු තානාපතිනි ජූලි චුන්ග් මහත්මිය විදේශ කටයුතු අමාත්‍ය ජී එල් පීරිස් මහතා ඊයේ කොළඹ විදේශ කටයුතු අමාත්‍යාංශයේදී හමුවිය. තානාපති චුන්ග් මහත්මිය උණුසුම් ලෙස පිළිගත් අමාත්‍ය පීරිස්, ඇය ශ්‍රී ලංකාවේ සිටින කාලය තුළ ඇය සමඟ සමීපව කටයුතු කිරීමට බලාපොරොත්තු වන බව ප්‍රකාශ කළේය. බව සඳහන් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.