Billy Joel Biopic ‘Piano Man’ Greenlit Without Rights to His Music or Likeness

බිලී ජොයෙල් චරිතාපදානයක් සඳහා “දිගුම කාලය” බලා සිටි රසිකයින්ට අවසානයේ සැනසුම් සුසුමක් හෙළිය හැකිය – බ්‍රහස්පතින්දා (මාර්තු 10), විවිධත්වය බව වාර්තා කළේය පියානෝ මිනිසාජොයෙල්ගේ මුල් කාලය පිළිබඳ සුදුසු ලෙස නම් කර ඇති චිත්‍රපටයක්, දැනට මයිකල් ජේ වයිට්ගේ ජයගන්ටික් චිත්‍රාගාරයේ වැඩ කරමින් පවතී.

“යොවුන් වියේදී ජොයෙල් එක් වූ ද හැසල්ස් සංගීත කණ්ඩායම කළමනාකරණය කළ අර්වින් මසූර් විසින් සොයාගැනීමේ සිට 1972 දී ක්ලයිව් ඩේවිස්ගේ අවධානය දිනාගත් ඔහුගේ බිඳවැටීමේ රංගනය දක්වා” මෙම චරිතාපදානය ජොයෙල්ගේ වෘත්තීය ජීවිතයේ මුල් අවස්ථාවන් විස්තර කරයි.

පියානෝ මිනිසා එය රචනය සහ අධ්‍යක්ෂණය කිරීමට නියමිතව ඇත්තේ ජොයෙල්ට ඒකල වාදකයෙකු ලෙස ඔහුගේ පළමු වාර්තා ගනුදෙනුව ලබා දුන් සහ ගායකයාගේ 1971 මංගල ඇල්බමය නිෂ්පාදනය කළ ආටි රිප්ගේ පුත් ඇඩම් රිප් විසිනි. සීතල වසන්ත වරාය. චිත්‍රපටිය සඳහා විධායක නිෂ්පාදකයන් වන්නේ White, Mayne Berke සහ Donovan de Boer මෙන්ම Mazur සහ Ripp. කෙසේ වෙතත්, “Piano Man”, ව්‍යාපෘතියට කිසිදු හැකියාවකින් දායක නොවනු ඇත.

අනුව විවිධත්වයජොයෙල්ගේ නියෝජිතයෙක් පැවසුවේ ඔහු “මේකට සම්බන්ධ නැහැ චිත්රපටය ව්‍යාපෘතිය, සහ සංගීතය, නම/සමානභාවය හෝ ජීවිත කතාවේ කිසිදු අයිතියක් ලබා නොදෙනු ඇත. චිත්‍රපටිය සඳහා සංගීත අවශ්‍යතා “තවමත් තීරණය කර නැත” යනුවෙන් වාර්තා වේ.

Jaigantic Studios වෙනුවට Mazur ගේ ජීවිත අයිතිය ලබා ගත්තේය – සංගීත කළමනාකරු 1970 සිට 1972 දක්වා Joelගේ නියෝජිතයා ලෙස සේවය කළේය. මසුර්ගේ පියාට ලෝන්ග් අයිලන්ඩ් සමාජය හිමි වූ අතර එය ජොයෙල් ද හැසල්ස් සමඟින් ආරම්භ කළේ 1966 දී ය.

“මට වයස අවුරුදු 4 දී මගේ පියා ඔහුගේ වාර්තා ලේබලයට ඔහුව අත්සන් කළ දා සිට බිලී ජොයෙල් මගේ ජීවිතයේ කොටසක් විය. ඔහුගේ සංගීතය මගේ DNA තුළ ගැබ්ව ඇති අතර, Billy Joel පියානෝ මිනිසා බවට පත් වූ ආකාරය පිළිබඳ නොකියූ කතාව ගවේෂණය කිරීම සහ සැමරීම චිත්‍රපට නිෂ්පාදකයෙකු ලෙස මගේ සිහිනයක් විය, ”රිප් ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේය විවිධත්වය.

Mazur තවදුරටත්, “මොනතරම් සිහිනයක් සැබෑවක්ද! දේශීය ලෝන්ග් අයිලන්ඩ් සංගීත කණ්ඩායමේ ද හැසල්ස් හි යතුරුපුවරු වාදකයෙකුගෙන් බිලී අද ලොව පුරා සිටින ප්‍රේක්ෂකයින් කුල්මත් කරන ප්‍රකට සංගීතඥයෙක්, ගායකයෙක්-ගීත රචකයෙක් සහ විනෝදාස්වාදයක් බවට පත් කළ සැබෑ ජීවිතයේ සිදුවීම් මේවාය.

සඳහා පූර්ව නිෂ්පාදනය කවදාද යන්න පිළිබඳව දැනට තොරතුරු නොමැත පියානෝ මිනිසා ආරම්භ වනු ඇත. ජොයෙල් චිත්‍රපටයට සම්බන්ධ නොවුණත්, ඉදිරි මාස කිහිපය තුළ ඔහුව කාර්යබහුලව තබා ගැනීමට ඔහුට ඕනෑ තරම් තිබේ – ඔහුට කිහිපයක්ම පැවැත්වීමට නියමිතයි. ක්රීඩාංගන ප්රසංගමාර්තු 12 දින ඔර්ලන්ඩෝ හි කැම්පස් ලෝක ක්‍රීඩාංගනයේ මීළඟ නැවතුම සමඟ. ජොයෙල්ට මාර්තු 24 සහ අගෝස්තු 24 අතර මැඩිසන් චතුරශ්‍ර උද්‍යානයේ ද නියමිත තරග හයක් ඇත.

Next Post

ආසියානු සංවර්ධන බැංකුවේ සභාපති ශ්‍රී ලංකාවේ සංවර්ධන ප්‍රයත්නයන් සඳහා අඛණ්ඩ සහය ලබා දෙන බවට ප්‍රතිඥා දෙයි

Thu Mar 10 , 2022
ආසියානු සංවර්ධන බැංකුවේ (ADB) සභාපති මසට්සුගු අසකාවා මහතා පවසන්නේ ආසියානු සංවර්ධන බැංකුවේ සහය ඇතිව දිවයිනේ ක්‍රියාත්මක කර ඇති ව්‍යාපෘති සැලකිය යුතු ප්‍රගතියක් ලබා ඇති බවත්, ශ්‍රී ලංකාවේ සංවර්ධන ප්‍රයත්නයන් සඳහා අඛණ්ඩව සහාය දෙන බවට ප්‍රතිඥා දුන් බවත්ය. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.