Iconic Desert Cantina Pappy + Harriet ගේ උණුසුම් හිමිකාරිත්ව සටනකට මුහුණ දෙන්න

දකුණු කැලිෆෝනියාවේ වඩාත්ම ආදරණීය සංගීත ශාලාවක අනාගතය පවතින නීතිමය ආරවුලක සමතුලිතතාවයේ එල්ලී තිබේ.

දකුණු කැලිෆෝනියාවේ Mojave කාන්තාරයට පැමිණෙන සංගීත රසිකයින් සඳහා ජනප්‍රිය කාන්තාර ක්ෂේම භූමියක් වන Pappy + Harriet’s, පසුගිය වසරේ එම ස්ථානය මිලදී ගත් හිටපු හවුල්කරුවන් අතර කටුක නීතිමය සටනකට විෂය වේ.

ජේබී මොරෙස්කෝ හා ලීසා එලින්, ලොස් ඇන්ජලීස් යුවළක් 2021 අප්‍රේල් මාසයේ සිට ප්‍රසිද්ධ අවන්හල, බාර් සහ ප්‍රසංග ස්ථානය කළමනාකරණය කරමින්, ආයෝජකයින් මිලදී ගැනීම සඳහා අරමුදල් සපයා මාස දෙකකට පසු ආයෝජන කණ්ඩායමකින් ව්‍යාපාරය නීති විරෝධී ලෙස අත්පත් කර ගත් බවට චෝදනා එල්ල වේ. Knitting Factory Entertainment හි ප්‍රධාන විධායක නිලධාරියා විසින් මෙහෙයවන ලද කණ්ඩායම සඳහා නීතිඥයින් Morgan Margolisමෙම යුවළට එරෙහිව 2021 ජූනි මාසයේදී ගණන් නවයක නඩුවක් ගොනු කරන ලද අතර, පැපි + හැරියට්ස්ගේ එළිමහන් ප්‍රසංග බලපත්‍රය සම්බන්ධ ව්‍යාජ අර්බුදයක් නිර්මාණය කර ඇති බවට මොරෙස්කෝ චෝදනා කළ අතර, එම ස්ථානයේ අවන්හල් පැත්ත කළමනාකරණය කිරීමේ ඔහුගේ භූමිකාව ව්‍යාජ ලෙස ප්‍රකාශ කළේ ඔහුට ප්‍රසංග දින දර්ශනය කෙරෙහි නිෂේධ බලය ලබා දුන් බවයි.

විසින් සමාලෝචනය කරන ලද ඊමේල් වලට අනුව දැන්වීම් පුවරුවස්ථානය වෙන්කරවා ගැනීමේ තනි අයිතිය ඇතුළත් Pappy + Harriet’s හි පාලන කොටස් මිලදී ගැනීම සඳහා Moresco Margolis සමූහයෙන් ඩොලර් මිලියන 2.5 ක ආයෝජනයක් ඉල්ලා සිටියේය, ඉන්පසු මාස ​​දෙකකට පසුව දේපළ තමාට පවරා ගත් අතර Margolis විසින් එම ස්ථානය සඳහා වෙන් කරවා තිබූ ප්‍රසංග මාලාවක් අවලංගු කළේය. .

ප්‍රශ්නගත කතා මාලාව, Desert Daze Deconstructed, Desert Daze උත්සවය සඳහා නව ආකෘතියක් විය යුතු අතර, එය Margolis සහ උත්සව නිර්මාතෘවරයා විය. ෆිල් පිරෝන් 2016 සිට හවුල් වී ඇත. ඔක්තෝබර් සහ නොවැම්බර් මාසවල දින 21ක් පුරා ප්‍රසංග 21ක් ඇතුළත් කිරීමට මාගෝලිස් විසින් අත්පත් කර ගැනීමට පෙර එම ස්ථානයේදී මාලාවක් වෙන්කරවා ගෙන තිබුණි. මත්ද්‍රව්‍යවලට එරෙහි යුද්ධය, Primus, ටයි සේගල් හා කෝට්නි බාර්නෙට් ඉටු කිරීමට සියල්ල සූදානම් කර ඇත. ප්‍රවේශපත්‍ර විකිණීමට පෙර දින ජූනි 15 වෙනිදා, මොරෙස්කෝ මාර්ගොලිස්ට විද්‍යුත් තැපෑලෙන් එවූ අතර එළිමහන් ප්‍රසංග සඳහා පැපි + හැරියට්ගේ අවසරය උල්ලංඝණය කළ බව පවසමින් ඔහු මාලාව අවලංගු කරන බව පැවසීය. පසුව ඔහු Margolis හට Pappy + Harriet’s සඳහා දක්ෂතා ගැනුම්කරු ලෙස ඔහුගේ නව භූමිකාවෙන් Pirrone වහාම ඉවත් කරන ලෙසත් Margolis ගේම සුවිශේෂී කුසලතා මිලදී ගැනීමේ ගිවිසුම වසර 10 සිට එකක් දක්වා සංශෝධනය කිරීමටත් නියෝග කළේය.

මෙය මාස දෙකකට පෙර ස්ථානය මිලදී ගැනීම සඳහා ඩොලර් මිලියන 2.5 ක ආයෝජන කණ්ඩායමක් යෙදවූ Margolis ට කම්පනයක් විය. එම ගනුදෙනුවට Margolis සහ ආයෝජකයින් පැපි + Harriet’s හි බහුතරය පාලනය කළ බව පිළිගනිමින් මොරෙස්කෝ අත්සන් කළ වාර පත්‍රිකාවක් ඇතුළත් විය – Moresco සහ Elin නොවේ. උත්සව සංදර්ශනයෙන් දින තුනකට පසු ජුනි 18 දින, ආයෝජකයින් මෙම යුවළ නිල වශයෙන් ස්ථානයේ කළමනාකරුවන් ලෙස ඉවත් කිරීමට සහ ඔවුන්ගේ අවන්හල් කළමනාකරණ කොන්ත්‍රාත්තුව අවලංගු කිරීමට ඡන්දය දුන්හ. නමුත් පසුගිය මාස නවය පුරා, යුවළ ආපනශාලා දේපලෙන් පිටවීම ප්‍රතික්ෂේප කර ඇති අතර, ආයෝජකයින් ස්ථානයේ ව්‍යාපාරික ගිණුම්වලින් අගුළු දැමූ අතර, එම ස්ථානයේ ඇති මාර්ගෝලිස්ගේ ඉතිරි ප්‍රසංග වෙන්කරවා ගැනීම් අවලංගු කරන ලදී.

මෙම ක්‍රියාවන් නිසා මාර්ගෝලිස්ට “ඩොලර් සිය දහස් ගණනක ආදායමක් අහිමි වී ඇත” යනුවෙන් නඩු පවරන ලදී. Margolis පවසන්නේ මොරෙස්කෝගේ හැසිරීම පැපි + හැරියට්ගේ සහ ගෙතුම් කම්හලේ කීර්ති නාමයට හානි කර ඇති බවත්, පැමිණිල්ලට අනුව, “එක් නියෝජිතයෙකු දැනටමත් එහි ප්‍රතිඵලයක් ලෙස අනාගත ව්‍යාපාර ඇද ගන්නා බවට තර්ජනය කර ඇති බවයි. [Moresco’s] ක්රියාවන්.”

Pioneertown හි ගැටළු

Margolis පසුගිය මාස කිහිපය තුළ ඔහුගේ සංදර්ශන වෙනත් තැනක නැවත වෙන්කරවා ගැනීමට පොරකමින් සිටි අතර මොරෙස්කෝ සහ එලින් සමඟ ඔහුගේ සම්බන්ධතා අවම කර ගැනීමට උත්සාහ කර ඇත, නමුත් ඔහුට තවමත් මෙම යුවළ පිළිබඳ පැමිණිලි ලැබේ. පසුගිය වසරේ, ඔහුගේ නීතිඥයන් විසින් පැමිණිලි දිවුරුම් ප්රකාශයන් ලෙස ලේඛනගත කිරීම ආරම්භ කරන ලදී, එබැවින් ඒවා උසාවියේදී පිළිගත හැකි වනු ඇත. නිවැසියන් කිහිප දෙනෙකු චෝදනා කරන්නේ මොරෙස්කෝ සහ එලින් 70 හැවිරිදි පයනියර්ටවුන්හි පදිංචිකරුවෙකුට ඇගේ වැට පිළිබඳ ආරවුලක් අතරතුර කෑගැසූ අතර “දිගුකාලීන ප්‍රජා සාමාජිකයින් දුසිම් ගනනක්” චිත්‍රපට නිෂ්පාදකයින් ඉදිරියේ ඇයව “මරු බොරුකාරයෙක්” ලෙස හැඳින්වූ බව කියනු ලැබේ. ජූලියන් පින්ඩර් නොවැම්බර් 2 ප්රකාශනයක ලිවීය. තවත් සිනමාකරුවෙක්, ටාඕ රුස්පොලිනොවැම්බර් 8 දින ප්‍රකාශයක ලියා ඇත්තේ ආපනශාලාවේ සේවකයෙකු මිතුරෙකුට ආචාර කිරීමට පිටත්ව යන අතරතුර ඔහුගේ මේසය අසලට පැමිණ රුස්පොලි “මිනීමැරුමක් සම්බන්ධයෙන් විමර්ශනය කරමින් සිටින” බව ආගන්තුකයාට පැවසූ බවයි.

මේ වන විට Margolis විසින් Pioneertown සාමාන්‍ය වෙළඳසැලේ හිමිකරුගෙන් එකක් ඇතුළුව ප්‍රකාශ 17 ක් එකතු කර ඇත. සාරා ටැබුෂ්මොරෙස්කෝ තම ව්‍යාපාරය විනාශ කරමින් සහ ප්‍රදේශවාසීන් කෝපයට පත් කරමින් කිසිදු හේතුවක් නොමැතිව පැපි + හැරියට් වෙත යාබදව පිහිටි අාර් ඒන් එකක් තුළ ඇගේ බදු දීම අවසන් කළ බව පවසන ඇය.

මොරෙස්කෝ නඩුවේ තමාගේම ප්‍රකාශයක් ඉදිරිපත් කළ අතර, ඔහු සහ ඔහුගේ බිරිඳ පෙර අයිතිකරුවන් හමුවූ ආකාරය ලියා ඇත ලින්ඩා ක්‍රාන්ස් හා රොබින් සීලියා සහ එය විකිණීමට තැබූ විට ව්‍යාපාරයට ලංසු තැබීමට ඉල්ලා සිටියේය. Roy Rogers සහ Gene Autry වැනි සිනමා තාරකාවන් විසින් බටහිර ඇතුළුව චිත්‍රපට සඳහා ගොඩනඟන ලද හොලිවුඩ් චිත්‍රපට කට්ටලයක් වන Pioneertown නැංගුරම් ලෑම සඳහා 1947 දී කැන්ටිනා ප්‍රථම වරට ඉදිකරන ලදී. සිස්කෝ කිඩ් හා ඇනී ඕක්ලි රූපවාහිනී වැඩසටහන්. 1972 දී, Kranz සහ Celia ගේ ඥාතීන් එම ඥාතීන්ගේ දියණියට පෙර එය බයිකර් බුරිටෝ බාර් එකක් බවට පරිවර්තනය කළේය. හැරියට්සහ ඇගේ සැමියා, “පැපි” ඇලන්1982 දී පවරා ගන්නා ලද අතර මාර්ග නිවස වැඩ කරන ස්ථානයක් බවට පත් කරන ලදී.

2003 දී එම ස්ථානය මිලදී ගත් හැරියට්ගේ දෙවන ඥාති සොහොයුරියන් වන ක්‍රාන්ස් සහ සීලියා, නම ගසාකෑමට උත්සාහ කරන සහ PH වෙනත් කෝචෙලා බවට පත් කිරීමට උත්සාහ කරන කෙනෙකුගේ අතට PH වැටෙනු ඇතැයි ‘කනස්සල්ලට පත්ව සිටියේය’,” මොරෙස්කෝ ලිවීය. ඔහුගේ ප්රකාශයේ. “ඔවුන්ට අවශ්‍ය වූයේ මා සහ මගේ පෙම්වතාට PH මිලදී ගැනීමට අවශ්‍ය වූයේ ඔවුන් ගොඩනඟා ඇති දේවල හොඳම භාරකරුවන් අප වනු ඇතැයි ඔවුන් විශ්වාස කළ බැවිනි.”

අදහස් දැක්වීම සඳහා වූ ඉල්ලීම්වලට ක්‍රාන්ස් සහ සීලියා ප්‍රතිචාර දැක්වූයේ නැත.

මොරෙස්කෝ පවසන්නේ ඔහු පැපි + හැරියට් මිලදී ගැනීමට අභිප්‍රාය ලිපියක් අත්සන් කර ආයෝජකයින් වෙත ළඟා වීමට පටන් ගත් බවයි. ගනුදෙනුවේ වටිනාකම ඩොලර් මිලියන 7.5 ක් වූ අතර, පැපි + හැරියට්ගේ අවන්හල් ව්‍යාපාරය සඳහා විකිණීම අවසන් කිරීමට මොරෙස්කෝ සහ එලින්ට ඩොලර් මිලියන 2.5 ක මුදල් අවශ්‍ය විය. ඔවුන් විසින් සකස් කරන ලද කොන්දේසි යටතේ, නිශ්චල දේපල සඳහා ඉතිරි ඩොලර් මිලියන 5 වසර පහක් පුරා ආහාර පාන අලෙවියෙන් 10% ක කුලියට ගෙවිය හැකිය. නව හිමිකරුවන් යුවළට කුලිය වශයෙන් ඩොලර් මිලියන 3.5ක් ගෙවූ පසු, ඉඩම මිලදී ගැනීමට සහ අයිති කර ගැනීමට ඔවුන්ට එක් වරක් ඩොලර් මිලියන 1.5ක් ගෙවීමට විකල්පයක් ඇත.

අවන්හලක් සඳහා ඩොලර් මිලියන 2.5 ක මිලක් බොහෝ ප්‍රමිතීන්ට අනුව ඉහළ ය. ජාතික ආපනශාලා සංගමය ඇස්තමේන්තු කරන්නේ එක්සත් ජනපදයේ ආපනශාලා ව්‍යාපාරයක් (සහ නිශ්චල දේපල නොවේ) මිලදී ගැනීම සඳහා මධ්‍යස්ථ මිල ඩොලර් 150,000 කි. එහෙත්, Margolis ගේ ආයෝජන කණ්ඩායමේ සාමාජිකයෙකුට 2021 පෙබරවාරි ඊමේල් පණිවුඩයක් මගින් Moresco පැහැදිලි කළ පරිදි, Pappy + Harriet විසින් 2019 වසරේ ආහාර පාන අලෙවියෙන් වසරකට ඩොලර් මිලියන 6ක් උපයා ඇත. ඊට අමතරව, Pioneertown හි සැබෑ අවස්ථාව වූයේ දේපළ වෙළඳාම් ය. සැලැස්මේ මීළඟ අදියර වූයේ “අසල්වැසි දේපල ඉලක්ක කර ඒවා වඩාත් ප්‍රිය කරන පැපි + හැරියට්ගේ නම සමඟ සම-සන්නම්කරණය කිරීමයි.”

හවුල්කාරිත්වය පැත්තකට යයි

පැපි + හැරියට් මිලදී ගැනීමේදී මොරෙස්කෝ සහ එලින්ගේ ඉලක්කය වූයේ බාහිර ආයෝජකයින්ගෙන් සියලු මුදල් රැස් කර ව්‍යාපෘතියේ පාලන කොටස් පවත්වා ගැනීමයි. එබැවින් ඔවුන් Margolis සමූහය සමඟ ගනුදෙනුව ව්‍යුහගත කළේ සීමිත හවුල්කාරිත්වයක්, සාමාන්‍ය හවුල්කරුවෙකු ව්‍යාපාරය කළමනාකරණය කර කළමනාකරණය කරන අතරම එක් පාර්ශ්වයක් හෝ කිහිපයක් නිෂ්ක්‍රීය හෝ නිහඬ ආයෝජකයෙකු ලෙස ප්‍රාග්ධනය සපයන සමාගම් සංවිධානය කිරීම සඳහා බහුලව භාවිතා වන ව්‍යාපාරික ආයතනයකි. හවුල්කාරිත්වය වෙනුවෙන් තීරණ. ආයෝජකයින් සඳහා වන ප්‍රතිලාභය නම් සීමිත හවුල්කරුවන් ඔවුන්ගේ මූලික ආයෝජන සහ බදු ප්‍රතිලාභවලින් ඔබ්බට සීමිත වගකීම්වලට මුහුණ දීමයි.

සීමිත හවුල්කාරිත්වයන් බහුලව භාවිතා වන්නේ ආයෝජන සංචිත, ආරක්ෂිත අරමුදල් හෝ චිත්‍රපට ව්‍යාපෘති හෝ කලාකරුවන්ගේ ප්‍රයත්නයන් සඳහා අරමුදල් සැපයීම සඳහා ආයෝජකයින් පුද්ගලයෙකුගේ දැක්මට මිල දී ගැනීමයි. මොරෙස්කෝ සහ එලින් සම්බන්ධයෙන් ගත් කල, ඔවුන් ද ආයෝජකයින්ගෙන් ඉල්ලා සිටියේ පැපි + හැරියට් සඳහා ඔවුන්ගේ දැක්ම මිලදී ගන්නා ලෙස වන අතර, හොලිවුඩයේ සහ LA හි ව්‍යාපෘති පිළිබඳ අත්දැකීම් ඇති Maresco ඔහුට තමාගේම වැදගත්කමක් නොමැතිව ව්‍යාපෘතියක බහුතර පාලනය ඉල්ලා සිටීමට ඔහුට ඉඩ දුන් බව ඔහුට හැඟුණි. ප්රාග්ධන ආයෝජනය.

මෙය සෑම කෙනෙකුටම විහිළු කළේ නැත. අවම වශයෙන් එක් ආයෝජකයෙක්, Mumford සහ පුත්‍රයෝ සාමාජික බෙන් ලවට් සහ ඔහුගේ නව සමාගම TVG, මොරෙස්කෝ ගනුදෙනුව ව්‍යුහගත කළ ආකාරය නිසා Pappy + Harriet’s වෙත ආයෝජනය කළේය.

Margolis සහ ඔහුගේ ආයෝජකයින්ට 2020 දෙසැම්බරයේ මොරෙස්කෝව හමු වූ විට ගිවිසුමේ ව්‍යුහයේ වෙනස්කම් කිරීමට අවශ්‍ය විය. තවද ඔවුන් සිතූ අතර, එම සංකේතාත්මක ස්ථානය Knitting Factory හිම ස්ථාන හිමිකරුවන් සමඟ පහසුවෙන් ගමන් කළ හැකි විශිෂ්ට තරඟයක් – එයට 1,100-කැප් ඇතුළත් විය. LA හි රීජන්ට් රඟහල සහ එක්සත් ජනපදයේ ගෙතුම් කර්මාන්තශාලා තුනක් – ආයෝජකයින්ට බහුතර පාලනයක් නොමැති නම් ඔවුන් මුදල් දැමීම ප්‍රතික්ෂේප කළහ. අවසානයේදී, මොරෙස්කෝ එකඟ විය.

2021 අප්‍රේල් 1 වෙනිදා, Margolis සහ ආයෝජකයින් විසින් Pappy + Harriet’s හි බහුතර පාලනය සහ කාර්ය සාධන අවකාශය සඳහා වූ සුවිශේෂී වෙන්කිරීමේ අයිතිය වෙනුවෙන් Kranz සහ Celia වෙත ඩොලර් මිලියන 2.5ක් ගෙවමින් මිලදී ගැනීම අවසන් කරන ලදී. Moresco සහ Elin හට ව්‍යාපාරය සඳහා 40.5% සුළුතර උනන්දුව සහ වාර්ෂික කළමනාකරණ ගාස්තුව ආහාර පාන අලෙවියෙන් 5% ට සමාන වන අතර එය වාර්ෂිකව $300,000 දක්වා පැන්සලක් විය.

විකිණීම අවසන් වී දින 60කට අඩු කාලයකදී, සමාජ මාධ්‍ය පිටු සහ බැංකු ගිණුම් සඳහා ස්ථාන සඳහා මුරපද වෙනස් කරන ලදී. මාර්ගෝලිස්ට සහ ආයෝජකයින්ට ද දේපල මත පය නොතබන ලෙස දන්වා ඇත. මොරෙස්කෝ අවධාරනය කරන්නේ ඔහු ස්ථානයේ අවසර පත්‍රය ආරක්ෂා කිරීමට උත්සාහ කරන අතර, ආයෝජකයින්ගේ නීතීඥවරයා විශ්වාස කරන්නේ මොරෙස්කෝ ඔවුන්ගේ මුදල් භාර ගැනීමෙන් පසු ඔවුන්ව බලහත්කාරයෙන් නෙරපා හැරීමට නිදහසට කරුණක් සොයන බවයි. මෙතෙක්, Margolis සහ ඔහුගේ ආයෝජකයින්ට පාලනය නැවත ලබා ගැනීමට එතරම් වාසනාවක් නොතිබුණි. අගුලු දැමීමෙන් පසු දින කිහිපය තුළ, LA ප්‍රාන්ත ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණ විනිසුරු මයිකල් ස්ටර්න් යුවල ඉඩමෙන් ඉවත් කිරීමට සහ 2022 ජූලි සඳහා නඩු විභාගයට දින නියම කිරීමට හදිසි වාරණ නියෝගයක් සඳහා කළ ඉල්ලීම ප්‍රතික්ෂේප කළේය.

ඊළඟ නැවතුම: උසාවිය

නොවැම්බරයේදී, වේටර්වරියන් හතර දෙනෙක් මාර්ගෝලිස් අමතා අවන්හලේ COVID-19 පුපුරා යාම ගැන පැමිණිලි කළහ. Margolis ගේ නීතීඥයා ස්ටර්න් විනිසුරුවරයාට ආරක්ෂිත නියෝගයක් අත්සන් කරන ලෙස ඉල්ලා සිටියද එය ප්‍රතික්ෂේප විය. මාසයකට පසු, මොරෙස්කෝගේ නීතීඥයා පැපි + හැරියට්ගේ වේටර්වරියන්ට උපසිරැසි ගැන්වීමට සහ බලයෙන් පහ කිරීමට පටන් ගෙන ඇති බව මාගෝලිස්ට දැනගන්නට ලැබුණි. එක් වේටර්වරියක් පැවසුවේ පාරිභෝගිකයෙකු ලෙස පෙනී සිටින ක්‍රියාවලි සේවාදායකයක් ඇය තම මේසය මත බලා සිටියදී උපසිරැසියක් ලබා දුන් බවයි. තවමත් උසාවි ලිපිගොනු ඇගේ අතේ තබාගෙන, එලින් වේටර්වරියට සිනාසෙමින්, “ඔබ ඔබටම බොරු කීමට යනවා” යැයි කීවාය.

Margolis විසින් උපසිරැසි අවලංගු කිරීමට මෝසමක් ගොනු කළ අතර, ඒවා හිරිහැර කිරීමක් ලෙස හඳුන්වමින්, නමුත් එය ප්‍රතික්ෂේප විය. පසුව Margolis විසින් විනිසුරුවරයාට නැවත සලකා බලන ලෙස ඉල්ලා මෝසමක් ගොනු කළේය. එම ඉල්ලීමද ප්‍රතික්ෂේප විය.

“මෙම නඩුවේ කිසිදු විභාගයකදී පැමිණිලිකරුවන් තීන්දුවක එක කොටසක්වත් දිනාගෙන නැත. ඔවුන් පරාජිතයන් වන අතර ඔවුන්ගේ නඩුවද එසේමය, ”මොරෙස්කෝගේ නීතිඥයින් බ්රයන් හා බ්‍රැන්ඩන් ෆර්නල්ඩ් වෙත ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේය දැන්වීම් පුවරුවමෙම නඩුව “ද්වේෂ සහගත නඩු පැවරීමේ සිද්ධි අධ්‍යයනයක්” ලෙස හඳුන්වමින් සහ “නිෂ්ඵල සහ පැපි සහ හැරියට්ගේ අයිතිකරුවන්ට හිරිහැර කිරීමට සහ අපකීර්තියට පත් කිරීමට සදාචාර විරෝධී උත්සාහයක් මිස අන් කිසිවක් නොවේ.”

Margolis ඔහු ජූලි මාසයේදී ජයගනු ඇතැයි බලාපොරොත්තු වේ.

“තමන් වෙනුවෙන්ම කතා කරන වාරණ සහන සඳහා පොරොත්තු යෝජනාවක් තිබේ,” ඔහු නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේය. “උසාවිය තවම ඒක අහලා නැහැ. අපි පැරදුනේ නැහැ, එය ජූලි මාසයට. දිවුරුම් දුන් ප්‍රජා ප්‍රකාශයන් විත්තිකරුවන් නියැලී සිටින වෘත්තීය නොවන, නීති විරෝධී සහ හානිකර හැසිරීම් විස්තර කරයි.

“ඔවුන්ට ඔවුන් කැමති ඕනෑම දෙයක් පැවසිය හැකි අතර ඔවුන් කැමති ඕනෑම නමකින් අපට කතා කළ හැකිය, කෙසේ වෙතත් කාරණය ඉතිරිව ඇත, අපි 100% සියල්ලට අරමුදල් සැපයුවෙමු, ඔවුන් අපේ මුදල් ලබාගෙන 2021 ජුනි මාසයේ සිට අපව අගුලු දමා ඇත.”

Next Post

විදෙස් ඇමැති හමුව අසාර්ථකයි

Fri Mar 11 , 2022
යුක්රේන විදේශ අමාත්‍ය දිමිත්‍රෝ කුලේබා සහ රුසියන් විදේශ අමාත්‍ය සර්ගේ ලැව්රෝව් අතර හමුවක් තුර්කිය මැදිහත් වීමෙන් තුර්කියේ අන්ටල්යා නුවරදී පැවැත්විණි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.