ඉන්දියන් එක්සිම් බැංකුව තෙල් ආනයනය සඳහා ශ්‍රී ලංකාවට ඩොලර් මිලියන 500 ක ණය මාර්ගයක් ලබා දෙයි

තෙල් පොම්පයඉන්දියාවෙන් ඛනිජ තෙල් නිෂ්පාදන මිලදී ගැනීම සඳහා මූල්‍ය සම්පාදනය කිරීම සඳහා ඩොලර් මිලියන 500 ක ණය මාර්ගයක් සඳහා සහය දැක්වීම සඳහා ඉන්දීය අපනයන-ආනයන බැංකුව ශ්‍රී ලංකාව සමඟ ගිවිසුමකට එළඹ ඇත. ගිවිසුම යටතේ එක්සිම් බැංකුව විසින් ලබා දී ඇති මුළු ණය මුදලෙන් අවම වශයෙන් සියයට 75 ක වටිනාකමකින් යුත් භාණ්ඩ, වැඩ සහ සේවා […]

Next Post

පාන් ඇතුළු බේකරි නිෂ්පාදන මිල අද මධ්‍යම රාත්‍රීයේ සිට ඉහළට

Fri Mar 11 , 2022
පාන් ගෙඩියක මිල රු. 100ට නගී පාන් ඇතුළු බේකරි නිෂ්පාදනවල මිල ගණන් අද මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට ඉහළ දමන බව සමස්ත ලංකා බේකරි හිමියන්ගේ සංගමය පවසයි. එහි සභාපති. කේ. ජයවර්ධන මහතා පාන් ගෙඩියක මිල රුපියල් 20ත් 30ත් අතර මිලකින් ඉහළ යයි. ඒ අනුව මේ වන රුපියල් 70ක මිලට අලෙවි වන පාන් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.