ඉන්දීය සංචිත බැංකුව ශ්‍රී ලංකාව සඳහා ඩොලර් මිලියන 500 ක ණය මාර්ගයක් පිළිබඳ දැනුම්දීමක් නිකුත් කරයි

පෙට්‍රෝලියම් නිෂ්පාදන මිලදී ගැනීම සඳහා මුදල් සැපයීම සඳහා ඉන්දියාව විසින් ශ්‍රී ලංකාවට ලබා දෙන ඇමරිකානු ඩොලර් මිලියන 500 ක ණය රේඛාව ආරම්භ කිරීමට ඉන්දියානු සංචිත බැංකුව (RBI) බ්‍රහස්පතින්දා නිවේදනයක් නිකුත් කළේය. තව..

Next Post

රන් පවුමක මිල රු. 140,000 ඉක්මවයි

Fri Mar 11 , 2022
ඉතිහාසයේ ඉහළම රන් මිල අද වාර්තා වෙයි රන් මිල අද දිනයේ බලාපොරොත්තු නොවූ අයුරු ඉහළ ගොස් තිබේ. හෙට්ටිවීදියේ ආභරණ නිෂ්පාදකයන්ගේ අද දිනයේ මිල ගණන්වලට අනුව රන් මිල ඉහළ ගොස් ඇත. ඒ අනුව කැරට් 24 රන් පවුමක මිල රුපියල් 141,000 ක් දක්වා ඉහළ ගොස් තිබේ. කැරට් 22 රන් පවුමක මිල රුපියල් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.