ඖෂධ මිලත් ඉහළට?

ඩොලරයට සාපේක්‍ෂක රුපියලේ සිදුවූ වෙනසට අනුපාතිකව ඖෂධ මිල වැඩිකිරීමට සිදුවන නමුත්, ඖෂධ ආනයනකරුවන්ට සහ ඔසුසල් හිමියන්ට අවශ්‍ය අයුරින් ඖෂධ මිල තීරණය කිරීමට අවසර දී නැතැයි ඖෂධ නිෂ්පාදන, සැපයීම හා නියාමන රාජ්‍ය අමාත්‍යාංශය පවසයි.

Next Post

ඉන්දියන් එක්සිම් බැංකුව තෙල් ආනයනය සඳහා ශ්‍රී ලංකාවට ඩොලර් මිලියන 500 ක ණය මාර්ගයක් ලබා දෙයි

Fri Mar 11 , 2022
ඉන්දියාවෙන් ඛනිජ තෙල් නිෂ්පාදන මිලදී ගැනීම සඳහා මූල්‍ය සම්පාදනය කිරීම සඳහා ඩොලර් මිලියන 500 ක ණය මාර්ගයක් සඳහා සහය දැක්වීම සඳහා ඉන්දීය අපනයන-ආනයන බැංකුව ශ්‍රී ලංකාව සමඟ ගිවිසුමකට එළඹ ඇත. ගිවිසුම යටතේ එක්සිම් බැංකුව විසින් ලබා දී ඇති මුළු ණය මුදලෙන් අවම වශයෙන් සියයට 75 ක වටිනාකමකින් යුත් භාණ්ඩ, වැඩ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.