ජූසී ස්මොලට් වේදිකාගත ප්‍රහාරයකට දින 150ක සිර දඬුවම්

ජූසී ස්මොලට් ජාතිවාදී සහ සමලිංගික ප්‍රහාරයක් සම්බන්ධයෙන් පොලිසියට බොරු කීම හේතුවෙන් බ්‍රහස්පතින්දා (මාර්තු 10) දින 150 ක සිරදඬුවමකට නියම විය අධිරාජ්යය නළුවා තමා විසින්ම සංවිධානය කළේය.

කුක් ප්‍රාන්ත විනිසුරු ජේම්ස් ලින් ස්මොලෙට්ට දින 150ක් ප්‍රාන්ත සිරගෙදර ඇතුළුව මාස 30ක අපරාධ පරිවාසයකට දඬුවම් කළේය. ස්මොලට්ගේ දඬුවම අත්හිටුවීමට කළ ඉල්ලීම ලින් ප්‍රතික්ෂේප කළ අතර ඔහුව වහාම අත්අඩංගුවේ තබන ලෙස නියෝග කළේය.

ස්මොලට් හට ඩොලර් 120,106 ක් ආපසු ගෙවීමට ද නියෝග කරන ලදී.

දඬුවමෙන් පසු ස්මොලට් තම නිර්දෝෂී බව උස් හඬින් ප්‍රකාශ කළේය. “මම අහිංසකයි. බොහෝ කලකට පෙර මා වැරදිකරු බව මට පැවසිය හැකිව තිබුණි,” ෂෙරිෆ්ගේ නියෝජිතයන් ඔහුව උසාවියෙන් පිටතට ගෙන යන විට ස්මොලට් කෑගැසුවේ, පැය ගණනක් දිගු දඬුවම් විභාගයක් අවසන් කරමිනි.

ඔහුගේ දඬුවමට පෙරාතුව, ස්මොලට් නඩු විභාගයේදී ප්‍රකාශයක් කිරීම ප්‍රතික්ෂේප කළේ, නිහඬව සිටීමට ඔහුගේ නීතිඥවරයාගේ උපදෙස් සමඟ එකඟ වන බව පවසමිනි. විශේෂ අභිචෝදක ඩෑන් වෙබ් කුක් ප්‍රාන්ත විනිසුරු ජේම්ස් ලින්ගෙන් ඉල්ලා සිටියේ ඔහුගේ වරදට නළුවාට දඬුවම් නියම කිරීමේදී “සුදුසු සිර කාලයක්” ඇතුළත් කරන ලෙසයි. Webb පැවසුවේ ඔහු නිශ්චිත කාලයක් ඉල්ලා නොසිටින අතර එය ලින්ගේ අභිමතය පරිදි තබයි.

Smollett ගේ විත්තියේ නීතිඥ Nenye Uche ලින්ගෙන් ඉල්ලා සිටියේ දඬුවම ප්‍රජා සේවයට සීමා කරන ලෙසයි. ස්මොලට් ඔහුගේ වෘත්තීය සහ මූල්‍ය කටයුතුවල “සියල්ලම පාහේ අහිමි වී ඇති” බව ඔහු පැවසූ අතර එය වාක්‍යයේ කොටසක් නම් ප්‍රතිසාධනය කිරීමට ඔහුට කාලය දෙන ලෙස ලින් ඉල්ලා සිටියේය.

කුක් ප්‍රාන්ත උසාවියේදී ස්මොලට්ට දඬුවම් නියම කිරීමේදී ප්‍රාන්තයේ සහ ස්මොලට්ගේ සාක්ෂිකරුවන් සාක්ෂි දුන්හ. චිකාගෝ පොලිස් අධිකාරී. රජය විසින් කැඳවනු ලැබූ ඩේවිඩ් බ්‍රවුන්, විශේෂ නඩු පවරන කණ්ඩායමේ සාමාජිකයෙකු වූ සැමුවෙල් මෙන්ඩන්හෝල් විසින් හඬ නඟා කියවන ලද ප්‍රකාශයක් ඉදිරිපත් කළේය.

ප්‍රකාශයේ, බ්‍රවුන්, 2020 අප්‍රේල් මාසයේදී අධිකාරී බවට පත් වූ අතර ස්මොලට්ගේ පොලිස් වාර්තාව වන විට නගරය සමඟ නොසිටියේ, වෛරී අපරාධයක් පිළිබඳ ස්මොලට්ගේ ව්‍යාජ වාර්තාව එවැනි අපරාධවල “සැබෑ වින්දිතයින්ට” හානි කළ බව පැවසීය. බ්‍රවුන් නගරයට එහි වියදම් සඳහා වන්දි ගෙවන ලෙස ඉල්ලා සිටියේ, ඔහුගේ ප්‍රකාශය විමර්ශනය කිරීමේ පිරිවැය නගරයේ වෙනත් තැනක වියදම් කළ හැකි බව පවසමිනි.

ජුසී ස්මොලට්ගේ ආච්චි, විත්තිය වෙනුවෙන් සාක්ෂි දෙමින්, ස්මොලට් වෙනුවෙන් ඔහුගේ සිර දඬුවම් කාලය ඇතුළත් නොකරන ලෙස ලින්ගෙන් ඉල්ලා සිටියාය.

92 හැවිරිදි මොලී ස්මොලට් උසාවියට ​​පැවසුවේ “විනිසුරුතුමනි, ඔහුව සිරගෙට නොයවන ලෙස මම ඔබෙන් ඉල්ලා සිටිමි. ඇය පසුව, “ඔබ එසේ කරන්නේ නම්, ඔහු සමඟ මාව යවන්න, හරිද?”

Smollett ගේ සොහොයුරා වන Joel Smollett, Jr., උසාවියට ​​පැවසුවේ Smollett “ඉලිනොයිස් ජනතාවට තර්ජනයක් නොවන බවයි. මගේ නිහතමානී මතය අනුව ඔහු සම්පූර්ණයෙන්ම නිර්දෝෂී ය.

බ්ලැක් ලයිව්ස් මැටර්, රේන්බෝ පුෂ් සභාගය සහ ලතාන්යා සහ සැමුවෙල් එල්. ජැක්සන් ඇතුළු අනෙකුත් ආධාරකරුවන්ගෙන් ස්මොලට්ගේ නීතිඥයින් ශබ්ද නඟා ලිපි කියවූ අතර, ස්මොලට්ගේ ජීවිතයට සහ වෘත්තියට මෙම නඩුවේ බලපෑම සලකා බලන ලෙසත්, සිරගත කිරීම වළක්වා ගැනීමටත් ලින්ගෙන් ඉල්ලා සිටියේය. ඔහුගේ වාක්යය.

ඔහුගේ ජාතිය, ලිංගික දිශානතිය සහ ඔහුගේ පවුලේ යුදෙව් උරුමය ගැන විශේෂයෙන් සඳහන් කරමින්, ස්මොලට් සිරගත වීමේ අවදානමකට ලක් වනු ඇතැයි යන කනස්සල්ල ගැන අනෙකුත් ආධාරකරුවන් කතා කළහ.

තමා විසින්ම සංවිධානය කරන ලද ජාතිවාදී සහ සමලිංගික ප්‍රහාරයක් සම්බන්ධයෙන් පොලිසියට බොරු කීම සම්බන්ධයෙන් විනිසුරුවරයෙකු ඔහුව සිරගත කිරීමට නියෝග කරන්නේද නැතහොත් ඔහුට නිදහසේ සිටීමට ඉඩ දෙන්නේද යන්න ස්මොලට් අවසානයේ ඉගෙන ගනු ඇත. දඬුවම් නියම කිරීම ආරම්භ වීමට පෙර, ජූරි සභාවේ තීන්දුව අවලංගු කිරීමට විත්ති පාර්ශ්වයෙන් ඉදිරිපත් වූ යෝජනාවක් ලින් ප්‍රතික්ෂේප කළේය. නීතිමය භූමිය. විනිසුරුවන් එවැනි යෝජනා ලබා දෙන්නේ කලාතුරකිනි.

“ස්මොලට් මහතාට සාධාරණ නඩු විභාගයක් ලැබුණු බව දවස අවසානයේදී මම විශ්වාස කරමි,” ලින් පැවසීය.

2019 ජනවාරි මාසයේ වේදිකාගත වූ ප්‍රහාරයේ දී ඔහුගේ භූමිකාව දිගටම ප්‍රතික්ෂේප කිරීමට අපේක්ෂා කරන ස්මොලට්, ඔහු වරදකරු වූ කලහකාරී හැසිරීම් – පොලිසියට බොරු කීම සඳහා ගොනු කරන ලද චෝදනාව – එක් එක් අපරාධ චෝදනා පහෙන් එකකට වසර තුනක සිර දඬුවමකට මුහුණ දෙයි. . හයවැනි චෝදනාව මත ඔහු නිදහස් විය.

නමුත් Smollett ට පුළුල් අපරාධ ඉතිහාසයක් නොමැති නිසා සහ පහත් මට්ටමේ අවිහිංසාවාදී අපරාධයකට වරදකරු වීම නිසා, විශේෂඥයන් ඔහු සිරගෙට යවනු ඇතැයි අපේක්ෂා නොකරයි. නළුවාට ප්‍රාන්ත සිරගෙදර වසරක් දක්වා සේවය කිරීමට හෝ, ලින් තෝරා ගන්නේ නම්, පරිවාසයේ තබා යම් ආකාරයක ප්‍රජා සේවයක් කිරීමට නියෝග කළ හැකිය.

පොලිස් විමර්ශනයේ විශාලත්වය සහ විෂය පථය නඩු විභාගයේ ප්‍රධාන අංගයක් වූ අතර පොලිස් අතිකාල වියදම් අයකර ගැනීම සඳහා නගරය විසින් ස්මොලට් වෙත ගොනු කළ ඩොලර් 130,000 ක නඩුවක ප්‍රධාන වේ, එබැවින් විනිසුරුවරයාට නළුවාට විශාල මුදලක් ගෙවීමට නියෝග කළ හැකිය. දඩ සහ ආපසු ගෙවීම.

බ්‍රහස්පතින්දා දඬුවම් නියම කිරීම අභියාචනයට යටත්ව අපරාධ නඩුවක අවසාන පරිච්ඡේදය විය හැකි අතර, කළු සහ සමලිංගික ස්මොලට්, ස්කී වෙස්මුහුණු පැළඳ සිටි දෙදෙනෙකු තමාට පහර දී වාර්ගික හා සමලිංගික අපහාස කළ බව පොලිසියට වාර්තා කළ විට ජාත්‍යන්තර සිරස්තල විය. අඳුරු චිකාගෝ වීදිය සහ පලා ගියේය.

දෙසැම්බර් මාසයේදී, ස්මොලට් ප්‍රහාරය සිදුකිරීමට ජූරි සභිකයන්ට මුදල් ගෙවූ බවත්, ස්කී වෙස් මුහුණු සහ කඹය සඳහා මුදල් ලබා දුන් බවත්, කඹය නූලක් බවට පත් කරන ලෙස උපදෙස් දුන් බවත් පැවසූ සහෝදරයන් දෙදෙනෙකුගේ සාක්ෂි ඇතුළත් නඩු විභාගයකදී ස්මොලට් වරදකරු විය. ඩොනල්ඩ් ට්‍රම්ප්ගේ ජනාධිපතිවරණ ප්‍රචාරක ව්‍යාපාරයේ ප්‍රචාරක සටන් පාඨයට සඳහනක් වන “මගා කන්ට්‍රි” හි ස්මොලට් සිටි බවට කෑ ගැසීමට සහ කෑ ගැසිය යුතු ජාතිවාදී සහ සමලිංගික අපවාද මොනවාදැයි ඔහු ඔවුන්ට පැවසූ බව නඩු පවරන්නන් පැවසීය.

Smollett, රූපවාහිනී වැඩසටහනේ ඔහුගේ වැඩ වලින් මිනිසුන් දැන සිටියේය අධිරාජ්යය චිකාගෝ හි රූගත කරන ලද බව, ඔහු ඔවුන්ව හඳුනා නොගත් බවත්, ඔවුන් තමාට පහර දුන් මිනිසුන් බව නොදැන සිටි බවත් සාක්ෂි දුන්නේය.

නඩු විභාගය අතරතුර, Smollett ට ප්රකාශයක් කිරීමට අවසර දෙනු ලැබේ. ඔහු සාහසික අපරාධයකට ගොදුරු වූ ආකාරය ගැන නඩු විභාගය අතරතුර ජූරි සභිකයන්ට පැවසූ සමහර දේවල් ඔහුට නැවත නැවතත් කළ හැකිය.

නඩු විභාගය මෙන් නොව, නඩු විභාගය සඳහා ඡායාරූප ශිල්පීන්ට සහ රූපවාහිනී කැමරාවකට උසාවිය තුළ ඉඩ දීමට ලින් එකඟ වී ඇත – එයින් අදහස් වන්නේ මහජනතාවට ප්‍රථම වරට ස්මොලට් උසාවියේදී කතා කිරීමට සහ ඇසීමට අවස්ථාව ලැබෙනු ඇති බවයි.

Next Post

10-බීජ MS ප්‍රාන්තය බීජ-7 දකුණු කැරොලිනාවෙන් ඉවතට ඇදී යයි

Fri Mar 11 , 2022
මිසිසිපි ප්‍රාන්තය ආරක්‍ෂාව සීමා කර අවසන් 9:42 ට වඩා ලකුණු 22-5කින් තරගය අවසන් කළේ සමීප තරගයක් විවෘත කර 73-51ක් ලෙස ජයග්‍රහණය කරමිනි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.