ජෝන් ට්‍රැවෝල්ටා 2015 වසරෙන් පසු ප්‍රථම වරට ඔස්කාර් සම්මාන උළෙලට ඉදිරිපත් වීමට නියමිතයි, ඔහු ‘ඇඩෙල් ඩැසීම්’ අනතුරට සම්බන්ධ වූ විට

ජෝන් ට්‍රැවෝල්ටා 94 වැනි වාර්ෂිකව ඉදිරිපත් කරනු ඇත ඇකඩමි සම්මාන 2015 න් පසු පළමු වතාවට, ඔහු සහ අයිඩිනා මෙන්සෙල් ට්‍රැවෝල්ටා විසින් පෙර වසරේ මෙන්සෙල්ගේ නම මැන්ග් කිරීම සඳහා ප්‍රවේශමෙන් සකසන ලද වේශ නිරූපණයකින් හොඳම මුල් ගීතය ඉදිරිපත් කරන ලදී.

මෙම නාට්‍යය ආරම්භ වූයේ 2014 මාර්තු 2 වැනි දින 86 වැනි ඔස්කාර් සම්මාන උළෙලේදීය. මෙන්සෙල්ගේ “Let It Go” හි රංගනය හඳුන්වා දෙමින් ශීත කළ, Travolta Menzel ගේ නම “Adele Dazeem” ලෙස වැරදි ලෙස උච්චාරණය කර ඇත. පැහැදිලි කළ නොහැකි වරද නිසා ට්‍රැවෝල්ටා මාධ්‍ය තුළ බොහෝ උපහාසයට සහ උපහාසයට ලක් විය.

එය සත්කාරක වූ විට ඊළඟ වසරේ ඔස්කාර් විකාශනයේ ප්‍රධාන විහිළු ද්‍රව්‍ය විය නීල් පැට්‍රික් හැරිස් “Benedict Cumberbatch – එය ප්‍රදර්ශන ව්‍යාපාරයේ වඩාත්ම විස්මිත නම පමණක් නොවේ, එය ඔබ ජෝන් ට්‍රැවෝල්ටා ‘බෙන් ඇෆ්ලෙක්’ ලෙස උච්චාරණය කරන ලෙස ඉල්ලා සිටින විට ඔබට ලැබෙන ශබ්දය ද වේ.

පසුව සංදර්ශනයේදී, හොඳම මුල් ගීතය සඳහා වන සම්මානය පිරිනැමීමට ට්‍රැවෝල්ටා සහ මෙන්සෙල් එකතු විය (එය “ග්ලෝරි” වෙත හිමි විය. සෙල්මා) ට්‍රැවෝල්ටා හොඳ ක්‍රීඩාවක් බවත් ඔහු විහිළුවට ලක් වූ බවත් පෙන්වීමට මොහොත සැලසුම් කර ඇත.

Menzel පළමුවෙන් පිටතට පැමිණ, “කරුණාකර වේදිකාවට සාදරයෙන් පිළිගනිමු, මගේ ආදරණීය මිතුරා, Glom Gozingo.”

ට්‍රැවෝල්ටා පෙනී සිටිමින්, “මම එයට සුදුසුයි, නමුත් ඔබ, ඔබ, මගේ ආදරණීය, මගේ ලස්සන, මගේ දුෂ්ටly දක්ෂ Idina Menzel.”

“ඔබට තේරුණා!” මෙන්සෙල් කෑගැසුවේය.

“ඒක හරිද?” ට්‍රැවෝල්ටා ඇහුවේ උපහාසයෙන්.

Travolta’s 2014 gaffe අවාසනාවන්ත විය, විශේෂයෙන්ම Menzel ලොව පුරා මිලියන ගණනක ප්‍රේක්ෂකයින් වෙත ප්‍රථම වරට ඔස්කාර් සම්මාන උළෙලේ රඟ දැක්වීමට මොහොතකට පෙර පැමිණේ. එය පහසුවෙන් ඇගේ කාර්ය සාධනය විසි කළ හැකි විය; ඇගේ අවධානය සහ සමාධිය බිඳ දැමීය. නමුත් අවසානයේ එය ඇයට ප්ලස් එකක් විය. එය ඇයට විශාල ප්‍රසිද්ධියක් ලබා දුන් අතර මිනිසුන් ඇය කෙරෙහි අනුකම්පාවක් ඇති කළේය.

ඔස්කාර් ගැෆේස් යන විට, වසර තුනකට පසුව වොරන් බීටි සහ ෆේයි ඩනවේ හොඳම චිත්‍රපටය ඉදිරිපත් කළ විට එය සම්පූර්ණයෙන්ම ග්‍රහණය විය. වැරදි චිත්රපටය – සම්මාන සංදර්ශන ඉතිහාසයේ වඩාත්ම මනස අවුල් කරන වරද. (ඊළඟ වසරේ බීටි සහ ඩනවේ හොඳම චිත්‍රය ඉදිරිපත් කළ විට එම ගැෆේ විසින් වේශ නිරූපණය කිරීමට ද පෙළඹුණි. දෙවන වරමෙවර, දයානුකම්පිතව, අනතුරකින් තොරව.)

ඇකඩමිය සිකුරාදා (මාර්තු 11) තවත් ඉදිරිපත් කරන්නන් පස් දෙනෙකු නිවේදනය කළේය: ඩැනියෙල් කළුඋයා, මිලා කුනිස්, ලුපිටා නියොන්ගෝ, නයෝමි ස්කොට් සහ වෙස්ලි ස්නයිප්ස්.

කලින් නිවේදනය කළ ඉදිරිපත් කරන්නන් ඇතුළත් වේ ලේඩි ගාගාRuth E. Carter, Kevin Costner, Anthony Hopkins, Lily James, Zoë Kravitz, John Leguizamo, Simu Liu, Rami Malek, Rosie Perez, Chris Rock, Uma Thurman සහ Yuh-Jung Youn.

මෙම වසරේ ඔස්කාර් ටෙලිනාට්‍යයේ නිෂ්පාදකවරුන් වන Will Packer සහ Shayla Cowan ඉදිරි සතිවලදී ඉදිරිපත් කරන්නන් සහ රංගන ශිල්පීන් ප්‍රකාශයට පත් කරනු ඇත.

94 වැනි ඔස්කාර් සම්මාන උළෙල මාර්තු 27 ඉරිදා හොලිවුඩයේ ඩොල්බි රඟහලේදී පැවැත්වේ. මෙම සංදර්ශනය ABC ඔස්සේ රාත්‍රී 8ට ET/5 pm PT සහ ලොව පුරා ප්‍රදේශ 200කට වඩා වැඩි ගණනක සජීවීව විකාශය කෙරේ.

Next Post

මේගන් තී ස්ටාලියන් 'යක්ෂ නමස්කාරය' චෝදනාවට ලක්වීමෙන් පසු 'මිහිරි පයි' වීඩියෝ සංකේතය පැහැදිලි කරයි

Fri Mar 11 , 2022
Megan Thee Stallion ඇයගේ කලාව ආරක්ෂා කරයි. සිකුරාදා (මාර්තු 11), රැප් ගායකයා, පසෙකින් Dua Lipa, ඔවුන්ගේ නව ඒකාබද්ධ ගීතය වන “ස්වීටස්ට් පයි” සමඟින් ට්‍රිපි වීඩියෝව එළිදක්වන ලදී. නමුත් එම ක්ලිප් එක සමහර නරඹන්නන්ගේ මුවෙහි ඇඹුල් රසයක් ඉතිරි කළේය. කෙසේ වෙතත්, මේගන් වීඩියෝව විවේචනය කිරීමෙන් නොසැලී සිටි අතර එය නොසන්සුන් බව […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.