දිවයිනේ සමහර ප්‍රදේශවලට මිලිමීටර් 50 ට වැඩි වර්ෂාපතනයක් ඇති විය හැක

බස්නාහිර සහ සබරගමුව පළාත්වලත් මහනුවර, නුවරඑළිය, ගාල්ල සහ මාතර දිස්ත්‍රික්කවලත් සවස් කාලයේ හෝ රාත්‍රී කාලයේ තැනින් තැන වැසි හෝ ගිගුරුම් සහිත වැසි ඇති විය හැකි බව කාලගුණ විද්‍යා දෙපාර්තමේන්තුව පවසයි. තව..

Next Post

ජූසී ස්මොලට් වේදිකාගත ප්‍රහාරයකට දින 150ක සිර දඬුවම්

Fri Mar 11 , 2022
ජූසී ස්මොලට් ජාතිවාදී සහ සමලිංගික ප්‍රහාරයක් සම්බන්ධයෙන් පොලිසියට බොරු කීම හේතුවෙන් බ්‍රහස්පතින්දා (මාර්තු 10) දින 150 ක සිරදඬුවමකට නියම විය අධිරාජ්යය නළුවා තමා විසින්ම සංවිධානය කළේය. කුක් ප්‍රාන්ත විනිසුරු ජේම්ස් ලින් ස්මොලෙට්ට දින 150ක් ප්‍රාන්ත සිරගෙදර ඇතුළුව මාස 30ක අපරාධ පරිවාසයකට දඬුවම් කළේය. ස්මොලට්ගේ දඬුවම අත්හිටුවීමට කළ ඉල්ලීම ලින් ප්‍රතික්ෂේප […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.