පළමු ප්‍රවාහය ලතින්: ලුයිස් ෆොන්සි, ලෙස්ලි ග්‍රේස්, මොන්සියර් පෙරින් සහ තවත් අයගෙන් නව සංගීතය

ලුයිස් ෆොන්සි, Ley De Gravedad (Universal Music Latino)

ප්‍රේමය ජයගත් සහ අහිමි වූ සහ නැවත ලබා ගත් ගීත එකතුව තුළ ප්‍රථමයෙන් සහ ප්‍රධාන වශයෙන් තම ගිටාරයෙන් සන්නද්ධව ගීත රචනා කරන ගායකයෙකු/ගීත රචකයෙකු ලෙස සැමවිටම ප්‍රේමණීය, ෆොන්සි ඔහුගේ හරයට තට්ටු කරයි. Manuel Turizo සහ Myke Towers හි සැහැල්ලු පැත්තක් උද්දීපනය කරන “Bésame” සමඟින් වාතය සහිත “Vacaciones” වැනි ධාවන පථවල නැටවිය හැකි ප්‍රේක්‍ෂකයන් ඕනෑ තරම් තිබේ. ඒ වගේම Fonsi අනිවාර්යයෙන්ම හරස් ප්‍රභේද සහයෝගීතා සඳහා කැමැත්තක් වර්ධනය කර ගෙන ඇත. මෙහිදී ඔහු Rauw Alejandro, Nicky Jam සහ Dalex ඇතුළු නාගරික ලෝකයේ කවුරුන්ද යන්න සැබෑ පුද්ගලයෙකු සමඟ එකතු වේ. නමුත් “Gravedad” හි හදවත “Iglú” සහ අවසාන “Girasoles” වැනි ආත්මීය බැලඩ්ස් වන අතර එහිදී Fonsi හුදෙක් ඔහුගේ ගිටාරය සමඟ ආදරයේ සහ ජීවිතයේ බලයේ බලාපොරොත්තුව පිළිබිඹු කරමින් ගායනා කරයි. – ලීලා කොබෝ

ලා ඩෝනා, “පෙනස් කොන් පෑන්” (ලා ඩෝනා)

පාන් පැත්තකින් කාලකන්නි. ලා ඩොනා මෝහනය කරන රෙගේටන් බීට් එකකින් බල ගැන්වෙන ඇගේ නව ධාවන පථය සඳහා “ලස් පෙනස් කොන් පෑන් සෝන් බුවනස් (පාන් සමග දුක්ඛිත රස වඩා හොඳ)” ස්පාඤ්ඤ කියමනෙන් ආශ්වාදයක් ලබා ගනී. මේ ගීතයෙන් කියවෙන්නේ පෙම් පුවතක් වන අතර ඒ සඳහා බෙහෙතකගේ උපකාරයක් අවශ්‍ය වේ. “මම ඔයාට හැමදේම දෙනවා. මම ඔබේ අපරාධය, ඔබේ මත්ද්‍රව්‍ය. ඔබට මාව අවශ්‍යයි, මට ඔබව අවශ්‍යයි … ආදරය සොයමින් එය සත්‍යයයි,” ඇය ගායනා කරයි. ධාවන පථය ලියා ඇත්තේ ලා ඩෝනා විසිනි, ඔහු BMI Presents “Sonidos” ප්‍රදර්ශන අතරතුර SXSW හි රඟ දැක්වීමට නියමිතය. – GRISELDA FLORES

කිකෝ එල් පිස්සු, ලෙගෝ එල් ඩොමි (රිමාස් එන්ටර්ටේන්මන්ට්)

කිකෝ එල් ක්‍රේසි පැමිණ ඇත්තේ අතේ මෙගාෆෝනයක්, ඔහුගේ දීප්තිමත් රෝස රැලි සහ ට්‍රක් රථයක් සමඟිනි ප්ලැටනෝස් මක්නිසාද යත් ඔහුට අවශ්‍ය වන්නේ ලෝකය “ලෙගෝ එල් ඩොමි” දැන ගැනීමටය. ඔහුගේ පළමු වසරට පසු වසර පහකට පසුව නිකුත් කරන ලද ඔහුගේ දෙවන වසර ඇල්බමයේ සහ පළමු වරට රිමාස් යටතේ, ඩොමිනිකන් නවකයා ඔහුගේ සාඩම්බර ඩොමිනිකන් මූලයන් සඳහා ගීත 18 කින් උපහාර දක්වයි. සෑම ගීතයකම මුල ඇති bouncy dembow සමඟින්, Kiko Farruko-සහය ඇති “Nube Negra” හි EDM සහ “La Vida Mia” හි ඉලෙක්ට්‍රෝ-මෙරෙන්ගු වැනි විවිධ රිද්මයන් ඇතුළත් කරයි. දේශීය ස්ලැන්ග් වලට උපහාර නොදී ඩොමිනිකන් තේමා ඇල්බමයක් යනු කුමක්ද? “Te Doblaste,” “Chukiteo,” “La Popi” සහ “La Pampara” යනු පරිපූර්ණ ගීත වේ. “මගේ මංගල ඇල්බමය පිටුපස ඇති ආභාෂය පැන නගින්නේ ඩොමිනිකන්වරුන්ට මේ වන විට ලෝකයේ ඇති විශාල පිළිගැනීමයි” යනුවෙන් කලාකරුවා ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේය. “මගේ මෙහෙවර වන්නේ ඇල්බමය මගේ සංස්කෘතිය නියෝජනය කිරීම සහ සෑම ඩොමිනිකන් ජාතිකයෙකුටම එය ඔවුන්ගේම දෙයක් ලෙස දැනීමයි.” කට්ටලයේ සහයෝගිතාකරුවන්ට රෙගේටන් චිත්‍ර ශිල්පී Arcangel, සෙසු ඩොමිනිකන් හිට්මේකර් එල් ඇල්ෆා සහ කීර්තිමත් නිෂ්පාදක will.i.am. ඇතුළත් වේ. – ජෙසිකා රොයිස්

Gaby Moreno, “කිසිවෙකුගේ වැරදි නැත”

Gaby Moreno ගේ නව ගීතය යනු ග්වාතමාලාවේ ගායකයාගේ/ගීත රචකයාගේ විශ්මය ජනක කටහඬ සමඟ මනාව සම්මිශ්‍රණය වන රොක් ‘එන්’ රෝල්-ඉන්ෆියුස් කරන ලද ධාවන පථයකි. එහි ක්‍රිඩන්ස් ක්ලියර්වෝටර් රිවයිවල් ආකාරයේ සම්භාව්‍ය කම්පනයක් ඇති අතර එය ඔබව ස්වයංක්‍රීයව 60 ගණන් හෝ 70 ගණන්වලට ආපසු ගෙන යයි. පද රචනය ඔබේ ජීවිතය ඉදිරියට ගෙන යාම සහ බෙහෙවින් වෙනස්, නමුත් ඉතා වලංගු දෘෂ්ටිකෝණ දෙකක් නිර්මාණය කළ හැකි සියලුම නාට්‍යවලට හසු නොවී සිටීම ගැන කතා කරයි. “කිසිවෙකුගේ වරදක් නැත” ඇයගේ මෑතකදී ප්‍රකාශයට පත් කරන ලද සම්පූර්ණ-දිග ඇල්බමය ඉවත් කර ඇත. ඇලගෝරියා, Metamorfosis හරහා අප්‍රේල් 22 නිකුත් වේ. – INGRID FAJARDO

ලෙස්ලි ග්රේස්, “Un Buen Día” (Sony Music Latin)

ගායක ගායිකාවක් ලෙස්ලි ග්‍රේස් සතියේ අවසාන සංවේදී ගීතය ඉදිරිපත් කරයි. “Un Buen Día” In The Heights නිළිය ජීවිතය සහ ආදරය සම්බන්ධයෙන් හොඳ දවසක් ගැන ගායනා කරන බව සොයා ගනී. “ආදරය කරන්න හොඳ දවසක්, ඒ ඇස් බලන්න, කලා කෘතියක්,” ඇය ගායනා කරයි. “ඔබ මා දෙස බැලුවහොත් කිසිවක් නරක නැත. එය සත්‍ය වීමට වඩා හොඳ බව පෙනේ, නමුත් එය එසේ නොවේ. ” රොක් සහ හිප්-හොප් සමඟ ඒකාබද්ධ වූ පොප් ගීතය, ඩැනියෙල් රොන්ඩන්, ක්ලෝඩියා ප්‍රීටෝ සහ නයිස්ගයි මහතා සමඟ ග්‍රේස් විසින් රචනා කරන ලදී. – GF

නරක කිරි, “De X Vida” (King Bad Milk)

නැගී එන කලාකරු Bad Milk “De x Vida” ඉදිරිපත් කරයි, ඇය අමතක නොවන ආදරයක් ගැන සිහිපත් කරන උද්යෝගිමත් රෙගේටන් එකක්. “ඔබ ගැන සිතීමට ඔබ මා වෙනුවෙන් කුමක් කළාදැයි මම නොදනිමි / නමුත් කරුණාකර එය සදහටම කරන්න / මට ඔබ සැමදා මගේ මනසෙහි සිටීමට අවශ්‍යයි” ඇය ස්පාඤ්ඤ භාෂාවෙන් ගායනා කරයි. ඇගේ ආත්මීය සහ පරිණත බල ගායනය ප්‍රකට කරමින්, කොලොම්බියාවේ වෙසෙන කලාකරුවා ඩ්‍රම්ස් නිෂ්පාදනය කරන ලද තනි ගීතය ඔවි ඔන් ද ඉංග්‍රීසියෙන් ගායනා කරයි. “එය ඉතා නිවැරදි යැයි හැඟේ, මට එය පැහැදිලි කළ නොහැක,” ඇය පසුව ධාවන පථයේදී සහතික වන්නේ පසුව සෝසි හිප් ඔප් පහරකට මාරු වන බවයි. – ජේ.ආර්

Monsieur Perine, “Nada” (Sony Music Latin)

කොලොම්බියානු කණ්ඩායම Monsieur Perine විසින් සංගීත කණ්ඩායමේ මීළඟ ව්‍යාපෘතියේ දෙවන ගීතය වන “නාඩා” නව ගීතය නිකුත් කරයි. වේදනාකාරී බිඳීමකින් පසු, සංගීත කණ්ඩායමේ ප්‍රධාන ගායිකාව වන කැටලිනා ගාර්ෂියා, සම්බන්ධතාවයක් අවසන් කර ඉදිරියට යාමට ප්‍රබල හා වෙනස් ආකාරයකට සමාන පුද්ගලික කතාවක් ගැන ලියයි. ගාර්ෂියා ගේ සියුම් හඬින් සහ සියුම් හඬින්, සමහර විට අත්හැරීම ආත්මයට යහපත් වන ආකාරය ගැන ඇය කතා කරයි. “මම ඔබව මගේ මාර්ගයෙන් ඉවත් කර මා සොයා ගියෙමි, මගේ ඉරණම වෙනත් තැනක ලියා ඇත, මම ඔබට කිසිවක් ඉතිරි නොකරමි, මම ඔබෙන් කිසිවක් ගන්නේ නැත, මන්ද අවසානයේ, ඔබට ආදරය කිරීමට පෙර මම හොඳින් සිටිමි,” ඔවුන් ගායනයෙන් ගායනා කරති. . – නම්

Caliber 50, “Míranos Ahora” (Disa/UMLE/Andaluz වාර්තා)

එහි නව ප්‍රමුඛයා සමඟින්, Caliber 50 drops “Míranos Ahora,” ප්‍රධාන ගායක ටෝනි එලිසොන්ඩෝ ඇතුළත් වන පළමු ගීතය – මාර්තු 1 සංගීත කණ්ඩායමට සම්බන්ධ විය. නෝර්ටෙනෝ බැලඩ් යනු ප්‍රස්ථාරවල ඉහළම තලය වැනි සමූහයේ වඩාත් උද්දීපන ගීවලින් ඉවත් වීමකි. “A La Antiguita.” “Míranos Ahora” – Gussy Lau, Armando Ramos සහ Alejandro Gaxiola විසින් රචනා කරන ලදී – ගිම්හානයේදී නිකුත් කිරීමට නියමිත කැලිබර් 50 හි ඉදිරි ඇල්බමයේ කොටසක් වනු ඇත. – GF

කොරිනා ස්මිත්, සමාජ විරෝධී (රිමාස් එන්ටර්ටේන්මන්ට්)

සමාජ විරෝධී ආකර්ශනීය රෙගේටන්, කාන්තා ප්‍රමුඛ උගුල් ගීත සහ නාගරික-පොප් තෝරන ඇගේ සීනි කටහඬින් සෑම විටම ඉදිරියෙන්ම සිටින ස්මිත්ගේ සංගීත යෝජනාව මේසය වෙත ගෙන එයි. ධාවන පථ නවයේ කට්ටලය තුළ, නැගී එන වෙනිසියුලානු කලාකරුවා පුවර්ටෝ රිකානු සහයෝගිතාකරුවන් වන ඉලඩියෝ කැරියන්, නේසි, බ්‍රේ, ආර්කැන්ජල් සහ නොරියෙල් සමඟ එක් වේ. “මෙම ව්‍යාපෘතිය සෑදීමේ ක්‍රියාවලිය නිසා මම සාමාන්‍යයෙන් සංගීතය කරන තැනින් සහ මගේ රටෙන් මගේ සුවපහසු කලාපයෙන් ඉවත් වීමට මට හැකි විය,” ස්මිත් මාධ්‍ය ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් පැවසීය. “පළමු වතාවට, මම පුවර්ටෝ රිකෝ වෙත යාමට සියල්ල අත්හැරියෙමි, එහිදී මම සංගීතය, සංකල්පය, ශ්‍රව්‍ය දෘශ්‍ය කෑලි සහ මගේ EP වෙතින් සෑම කුඩා විස්තරයක්ම නිර්මාණය කිරීමට මාස ගණනක් ගත කළෙමි.” – ජේ.ආර්

Next Post

4-බීජ Arkansas අර්ධ වටයට පැමිණීමට 5-seed LSU හසුරුවයි

Fri Mar 11 , 2022
ආකැන්සාස් දෙවන භාගයේදී LSU දැඩි ලෙස පරාජය කර SEC තරඟාවලියේ අවසන් පූර්ව වටයේ upstart Texas A&M සමඟින් ස්ථානයක් හිමිකර ගනී.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.