පළමු පිටවීම: Chloe Moriondo, Corook, Awfultune සහ තවත් අයගෙන් නව සංගීතය

LGBTQ විරෝධී ක්‍රියාමාර්ග දකුණේ ඉදිරියට ගෙන යන බැවින්, ඔබේ ප්‍රියතම විකාර කලාකරුවන්ගේ නව සංගීතයට සවන් දීමෙන් ප්‍රජාවට ඔබේ සහයෝගය පෙන්වන්න. දැන්වීම් පුවරුව අභිමානය උදව් කිරීමට මෙහි සිටී මුලින්ම එලියටLGBTQ කලාකරුවන්ගේ හොඳම නව සංගීත නිකුතු කිහිපයක අපගේ සතිපතා වටපිටාව.

සිට ක්ලෝයි මොරියන්ඩෝගේ අලංකාර නව ආදර ගීතය, වෙත කුරූක්ගේ කල්පනාකාරී නව ධාවන පථය, මෙම සතියේ අපගේ ප්‍රියතම නිකුතු කිහිපයක් පහතින් බලන්න.


ක්ලෝයි මොරියන්ඩෝ, “සමී”

සමහර විට, ප්‍රේම ගීත ආදර සබඳතා ගැන වේ – වෙනත් අවස්ථාවලදී, ක්ලෝයි මොරියන්ඩෝ මේ සතියේ ඔප්පු කළ පරිදි, ඒවා ඔබේ බල්ලා ගැන ය. වේගයෙන් නැගී එන ඇල්ට්-පොප් තරුවේ නවතම “සැමී”, ගායිකාව ඇගේ බල්ලාට සහ ඔහුගේ බොහෝ හැසිරීම් වලට ආදරයෙන් උපහාර දක්වන අයුරු දකියි. ඔහුගේ සෙමෙන් ගමන් කරන උදෑසන චර්යාවේ සිට, කැරට් ළදරුවන්ට ඇති ආදරය දක්වා සෑම දෙයක් ගැනම ගායනා කරමින්, මොරියන්ඩෝ ඇගේ අතීතයේ ඕනෑම ඉඟියක්, ප්‍රීතියේ පිවිතුරු පොප් ගීතයක් සඳහා අඳුරු විහිළු තහළු කරයි. ඔබට බල්ලෙක් සිටී නම්, සති අන්තයේ ඉතිරි කාලය තුළ “සමී” පිපිරවීමේදී ඔවුන් සමඟ හුරතල් වීමට වග බලා ගන්න.

කුරූක්, “ඉඩ්ක් දෙවියන්”

පිරිසිදු අවුල් සහගත සහ අවිනිශ්චිත ලෝකයක, අප බොහෝ දෙනෙකුට නිමක් නැති ප්‍රශ්න ඉතිරි වී ඇත. නැගී එන alt-pop ගායිකා Corook ඇයගේ නවතම ගීතය වන “idk god” හි එම ප්‍රශ්නවලට හඬක් දීමට මෙහි පැමිණ ඇත. කිසිම හේතුවක් නොමැතිව මධ්‍යම රාත්‍රියේ ඔබ සිතන ප්‍රශ්න සියල්ල කෙරෙහි අවධානය යොමු කරමින් (බල්ලන්ට මෙතරම් කෙටි ආයු කාලයක් ඇත්තේ ඇයි? කුකුළා බිත්තරයට පෙර පැමිණියේද? පිළිකා පවතින්නේ ඇයි?), කොරූක් සාමය සොයා ගනී. නොදන්නා සරල ක්රියාව. ඔබේ සෙරොටොනින් ඉහළ නංවන ඉවත් කරන ලද නිෂ්පාදනය සහ ගොඩගැසූ සුසංයෝගයන් සමඟ අලංකාර ලෙස යුගලනය කර ඇත, “idk god” ට පිළිතුරු නොමැත – නමුත් එය ඔබට වඩා හොඳ හැඟීමක් ඇති කරයි.

Awfultune, “වල් මී පැණි”

ඔබ ඔබේ ආත්ම විශ්වාසයට තල්ලුවක් සොයන්නේ නම්, Awfultune ගේ නවතම ගීතය වන “Wild Honey” හැර බලන්න එපා. සිසිල් වූ, බාස් බරැති නව ධාවන පථය ගායිකාව පසුපස යන්නේ ස්වයං-ආදරය තුළට ස්වයං සැකයේ ගමනක් වන අතර, ඇය ඇයගේම අගය කිරීමේ උච්ච ස්වරූපයකට පැමිණෙන විට, සියල්ලෝම කට්ටලයක් මත උකුලේලේ නූල් නෙලීමේ තාලයට සිහින් hi-hat රටා. “මම මගේ ගෞරවය අරගෙන යන්නම්,” ඇය ඉදිමුණු ගීතය හරහා ගායනා කරයි. “‘මොකද, බබා, මම දන්න දෙයක් තියෙනවා නම්/ මම ගොඩක් මහන්සි වෙලා, මම කලා කෘතියක්/ මගේ ලස්සන හදවත ඒකට සුදුසු නැහැ, නැහැ.”

එතෙල් කේන්, “සෑම විටම”

සමහරවිට “ඔබට අවශ්‍ය බව ඔබ නොදැන සිටි ආවරණයක්” පිළිබඳ හොඳම උදාහරණවලින් එකක් වනු ඇත, ජන ගායක-ගීත රචක Ethel Cain විසින් Britney Spears Ballad “Everytime” හි උත්කර්ෂවත් ලෙස ගායනා කිරීම ඔබට හොඳ සිසිල් බවක් ලබා දෙනු ඇත. මුල් පිටපතේ සරල ව්‍යූහය ගෙන එය ඇගේ එතෙරියල් සුසංයෝගයෙන් සහ දෝංකාර දෙන ධ්වනි ගිටාරයකින් තට්ටු කරමින්, කේන් වෙහෙසකින් තොරව ධාවන පථය නව සංගීත භාෂාවකට පරිවර්තනය කරයි, එය ක්ෂණිකව එය ඇගේම බවට පත් කරයි. “මම ඔබව මගේ සිහින තුළ දකින සෑම අවස්ථාවකම / මම ඔබේ මුහුණ දකිමි,” ඇය විසංවාදී ස්වරයෙන් ගායනා කරයි. “එය මාව හොල්මන් කරනවා.”

රෙයිනා, “ඔබට අවම වශයෙන් සමුගන්න පුළුවන්”

ඔවුන්ගේ ඉදිරි මංගල EP හි පළමු ගීතය සඳහා, indie-pop duo Reyna තීරණය කළේ හොඳම ක්‍රියාමාර්ගය හඹා යාම කපා හැරීම බවයි. මේ අනුව, “ඔබට අවම වශයෙන් සමුගැනීමේ හැකියාවක් තිබේ” උපත ලැබීය – අවතාර වීමත් සමඟ එන විදින දෂ්ට කිරීම පිළිබඳ ෆන්ක්-පොප් ගීතයකි. අතීත නිකුත් කිරීම් වලින් ඔවුන්ගේ ශබ්දය සුමට, ව්‍යාජ නාභිගත කට්ට ශබ්දයක් බවට පත් කරමින්, සහෝදරියන් පිළිතුරු නොදුන් පෙළකට වඩා වැඩි දෙයක් නොමැතිව පිටවීම සඳහා ඔවුන්ගේ හිටපු අයට අදාළ මැද ඇඟිලි පිරිනමයි.

Next Post

විදුලි හදිසි මිලදී ගැනීමට අවසර දෙයි

Fri Mar 11 , 2022
විදුලි ගාස්තු ඉහළ දැමීමට කටයුතු කරමින් සිටින බවත් ටෙන්ඩර් පටිපාටියෙන් බැහැරව හදිසි විදුලි මිලදීගැනීමට අවසර දුන් බවත් මහජන උපයෝගිතා කොමිසමේ සභාපති ජනක රත්නායක මහතා අද (11) පස්වරුවේ පැවසීය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.