පළමු රට: මිරැන්ඩා ලැම්බර්ට්, කෙනී චෙස්නි, බ්‍රෙලන්ඩ්, රැන්ඩි හවුසර් සහ තවත් අයගෙන් නව සංගීතය

පළමු රට මෙම සතියේ අතහැර දැමූ හොඳම නව රට ගීත, වීඩියෝ සහ ඇල්බම වල සම්පාදනයකි.

මිරැන්ඩා ලැම්බර්ට්, “අමුතු”

ඇකඩමි ඔෆ් කන්ට්‍රි මියුසික් හි වසරේ ආධිපත්‍යය දරන විනෝදාස්වාදියා වන “කන්ට්‍රි ඩෝන්ට් ට්වෑන්ග්/ රොක් ඇන් රෝල් ඝෝෂාකාරී නොවේ,” ඇගේ ඉදිරි ඇල්බමයේ මෙම රියදුරු, බටහිර වර්ණයෙන් යුත් ගීතයෙන් විලාප තබයි. පලෝමිනෝ. ඇය බ්ලූස් නටමින් සිටියත්, පිස්සු නටමින් සිටියත්, ඇය අවිනිශ්චිතතාවයට පත්වන ලෝකයක සාමයේ ඕනෑම මොහොතක් සොයමින් සිටී. ඇගේ අත්සන සුන්දර හා රළු කටහඬින් සෞම්‍ය බවක් ගෙන දෙයි, ඇය Natalie Hemby සහ Luke Dick සමඟ එක්ව ලියූ මෙම ධාවන පථයේ ඕනෑම දෙයක් කම්පනය කරයි.

බ්‍රෙලන්ඩ් දස්කම්. තෝමස් රිට්, “ස්වාමින් වහන්සේට ප්‍රශංසා කරන්න”

නිව් ජර්සි හි උපන් බ්‍රෙලන්ඩ් විශිෂ්ට දක්ෂ ගායන ශිල්පීන්ගෙන් යුත් පවුලකින් වන අතර ඔහු තම ගැඹුරු ශුභාරංචි මූලයන් මෙහි හොඳින් භාවිතා කරයි, ශුභාරංචිය උද්‍යෝගයෙන් පොප්-රට කොකු ගෙතුම් කරන මෙම ධාවන පථය සඳහා තෝමස් රිට් හට ආරාධනා කරයි. බැදපු කුකුල් මස් සහ සෙනසුරාදා රාත්‍රියේ ද්විත්ව පානය සහ ඉරිදා ගීතිකා වැනි රට ප්‍රධාන පද රචනය ඊස්ට් ඇට්ලන්ටා සහ හෙමී එන්ජින් සඳහා ප්‍රශංසා සමඟ මිශ්‍ර කරයි. බ්‍රෙලන්ඩ් සහ තෝමස් රිට් මෙම රට-ශුභාරංචිය දෙමුහුන් කිරීම සඳුදා ඇකඩමි ඔෆ් කන්ට්‍රි සංගීත සම්මාන උළෙලේදී ආරම්භ කළහ.

කෙනී චෙස්නි, “ඇය දන්නා හැමෝම” (වීඩියෝ)

Chesney ගේ නව ගීතය, ඔවුන්ගේ සිහින පසුපස හඹා යන සහ සමාජ පීඩනයන්ට යටත් වීම ප්‍රතික්ෂේප කරන නිදහස් චින්තනයේ, නිදහස් රෝද සහිත කාන්තාවන්, මෙම ක්ලිප් එකේ දෘශ්‍ය සහකාරියක් ලබා ගනී, චෙස්නිගේ දිගුකාලීන සහයෝගිතාකරු Tacklebox Films හි Shaun Silva විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරන ලදී. Chesney ගේ පෙර වීඩියෝව, “ඔබව දැන හඳුනා ගැනීම” හා සමානව, මෙම නව වීඩියෝව ගීතයේ තීව්‍රතාවය ඉස්මතු කිරීමට පුළුල්, පරිදර්ශක දසුන් භාවිතා කරයි. මෙම අවස්ථාවේ දී, හිරු බැස යන වීඩියෝව, වෙරළබඩ මහාමාර්ග, ග්‍රෑන්ඩ් කැනියොන්, ඝන වනාන්තර හරහා ගමන් කිරීම සහ කාන්තාරයේ හිරු බැස යෑම නැරඹීමෙන් පසු, ත්‍රාසජනක, සොබාදහම සහ ඇගේම අභිලාෂයන් සඳහා කාන්තාවකගේ භක්තිය පිළිබඳ විචිත්‍රවත් විස්තර සපයයි.

රැන්ඩි හවුසර්, “ස්වයං සටහන”

හවුසර්, රොස් කොපර්මන්, කේසි බීතාර්ඩ් සහ බොබී පින්සන් විසින් ලියන ලද මෙම ගීතය, රට “ප්‍රඥාවන්ත ගීත” වල පොහොසත් සම්ප්‍රදායක් අනුගමනය කරයි. “දෙවියන් වහන්සේ ඔබ වෙනුවෙන් යාච්ඤා නොකරනු ඇත / විස්කි රාක්කයේ තබා ගැනීම වඩා හොඳය” වැනි උපදෙස් මාලාවන් මෙම ධාවන පථය ජනප්‍රිය කරයි. හවුසර්ගේ පිබිදෙන සහ සියුම් රට බැරිටෝන් වෙන කවරදාටත් වඩා ආකර්ශනීය වුවද, මෙම රටේ උප ප්‍රභේදයේ වඩා හොඳ ගීත තිබේ (පින්සන්ගේම 2005 ගීතය “මම දන්නේ කොහොමද කියලා මගෙන් අහන්න එපා” ඇතුළුව). හවුසර් මෑතකදී Magnolia Music Group හි ප්‍රමුඛතම කලාකරුවා බවට පත් විය.

ජිමී ඇලන්, “ඩවුන් හෝම්”

ඇලන් මෙහි සුන්දර හැඟීම්බර ගීතයක් ඉදිරිපත් කරයි, 2019 දී මියගිය ඔහුගේ නැසීගිය පියා වන ජේම්ස් “බිග් ජිම්” ඇලන් වෙනුවෙන් ගීතයක් ඉදිරිපත් කරයි. Sonically, මෙම ගීතය ඔහුගේ පෙර ජනප්‍රිය ගීතවල සුලං පොප්-රට කම්පනය රඳවා තබා ගනී, නමුත් ඔහුගේ වඩාත් පෞද්ගලික සමහරක් සොයා බලයි. අද දක්වා ලිවීම. ඇලන් තම පියාගේ ප්‍රියතම චාලි ප්‍රයිඩ් ගීතවලට සවන් දෙමින් ට්‍රක් රථයක ගමන් කරන්නේද, නැතහොත් ඔහුගේ පියාගේ ප්‍රියතම බේස්බෝල් අංකය පැළඳ සිටින්නේද යන්න, ඔහුගේ පියාගේ මතකය සහ බලපෑම දිගටම පවතින ආකාරය ධාවන පථය පැහැදිලිව විස්තර කරයි. වසරේ CMA නව කලාකරුවාගේ නවතම ගීතය ජයග්‍රාහකයෙකි.

විලියම් බෙක්මන්, “රාත්‍රිය පුරාම නැටුවා”

මෙම Del Rio, Texas, ස්වදේශිකයා Radney Foster උපදේශකයෙකු ලෙස සලකන අතර, ඔහුගේ නව ගීතය ඔහුගේ ළමා කාලයේ මාරියාචි සහ Norteño ශබ්ද සඳහා 1950s සහ 1960s හි ජනප්‍රිය රට ශබ්දවලට සමානව ණයගැතියි. ජෝර්ජ් සමුද්‍ර සන්ධියට හිස නැමීමත් සමඟ ද්විභාෂා ධාවන පථය ඔහුගේ සුමට කටහඬ උද්දීපනය කරන අතර, අං සහ ධ්වනි ගිටාරය මේ රට වෝල්ට්ස් වාදනය කරයි, මෙක්සිකානු කැන්ටිනාවේ අහඹු හමුවීමකින් සහ නර්තනයෙන් පසු නැටීමෙන් පැන නගින ආදරයක කතාවකි. “Danced All Night Long” ඔහුගේ ඇල්බමයේ ඇත වියැකී ගිය මතකයන්අප්‍රේල් 29 වෙනිදා.

එරින් කිංසි, “ජස්ට් ඩ්‍රයිව්”

ගීත රචකයෙකු ලෙස, Kinsey “PINK” හි සම-ලේඛිකාවක් ලෙස ඇයට විශාල විවේකයක් ලබා ගත්තාය, එය Susan G. Komen පදනමේ මුලපිරීමක කොටසක් ලෙස Dolly Parton, Sara Evans, Monica සහ තවත් අය විසින් පටිගත කරන ලද ගීතයකි. මෙන්න, ඇය සඳ එළිය සහිත රාත්‍රී රිය පැදවීම, ඉදිරියෙන් විවෘත මාර්ගයක් සහ ඇගේ පෙම්වතා අසල සිටින කෙනෙකුගේ සුලං කතාවක් ගොතයි. කිංසිගේ ලිල්ටිං, චිත්තවේගීයව උද්දීපනය කරන ලද වාචික ඇඹරීම මෙහි හදවතේ ඇති අතර, ඇය මයිකල් ඔගස්ට් සහ ජොෂ් රොනන් සමඟ ගීතය ලිව්වාය. Kinsey ඇගේ මංගල EP නිකුත් කරනු ඇත 40 නැගෙනහිර මාර්තු 25 වෙනිදා රෙකෝඩ්ස් නැෂ්විල් හරහා.

ටයිලර් ඩයල්, “පල්ලමට දුවනවා”

සිසිල් නොහොබිනා, යන්තම් මඳක් විකෘති වූ කටහඬ සහ දැවෙන ගිටාරය සමඟ, මෙම සංගීත අවවාදය විස්මයට පත් කරයි. ඩයල් ඔස්ටින් සමාජ ශාලා ක්‍රීඩා කරමින් සහ ටෙක්සාස් විශ්ව විද්‍යාලයේ ශිෂ්‍යයෙක් විද්‍යාල සාද ක්‍රීඩා කරන අතරතුර ඔහුගේ රාත්‍රිය ගත කළේය. Nashville වෙත ගිය පසු, ඔහු 2018 දී ඔහුගේ මංගල EP නිකුත් කළේය. “Runnin’ Downhill” සමඟින්, ඔහු තවදුරටත් ඔහුගේ ගීත රචනය සහ දැවෙන නිෂ්පාදන මට්ටම් කිහිපයක් ඉහළ නංවයි. ඩයල් මෑතකදී වර්ජින් මියුසික් සමඟ ලේබල් ගිවිසුමක් අත්සන් කළේය.

Next Post

ශ්‍රී ලංකාව අයි.එම්.එෆ් සහය ගැනිමට යයි?

Fri Mar 11 , 2022
වත්මන් ආර්ථික අර්බුදයෙන් ගොඩ ඒම සඳහා ශ්‍රී ලංකාව ලබන මාසයේදී ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදල සමඟ සාකච්ඡා ආරම්භ කරන බව රොයිටර්ස් පුවත් සේවය වාර්තා කරයි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.