බොබී නෙල්සන්, විලී නෙල්සන්ගේ සහෝදරිය සහ දිගුකාලීන සංගීත කණ්ඩායමේ මිතුරිය, 91 දී මිය යයි

බොබී නෙල්සන්ගායිකාව, පියානෝ වාදකයා සහ ඇගේ බාල සොහොයුරා සමඟ නිතිපතා සහයෝගිතා කරන්නියකි විලී නෙල්සන්වයස අවුරුදු 91 දී මිය ගොස් ඇත.

නෙල්සන් විලී නෙල්සන් සහ පවුලේ සංගීත කණ්ඩායමේ පළමු සාමාජිකයා වූ අතර ඇගේ සහෝදරයා සමඟ සංචාරය කිරීමට සහ පටිගත කිරීමට වසර 50 කට වැඩි කාලයක් කැප කළාය.

සංගීතය පවුලේ DNA වල තිබුණා. ටෙක්සාස් ප්‍රාන්තයේ ඇබට් හි හැදී වැඩුණු බොබී සහ විලීගේ ආච්චිලා සීයලා සංගීත භාණ්ඩ හා සංගීතයේ නියැලීමට තරුණයන් පෙලඹවූහ.

“මම පියානෝව වාදනය කිරීමට ඉගෙන ගන්නා විට මගේ සීයා මට පවසා ඇත: ඔබ දන්නවා, ඔබ ඇත්තටම මෙහි වැඩ කරන්නේ නම්, ඔබට දිනක් සංගීතය වාදනය කිරීමෙන් ඔබේ ජීවිකාව උපයා ගත හැකි බව” බොබී වරක් පැවසීය. “ඒ වගේම මට ඒක කවදාවත් අමතක වුණේ නැහැ.”

සහෝදරයෝ ඉක්මනින් අල්ලා ගත්හ. ඔවුන්ගේ නව යොවුන් වියේදී, ඔවුන් හොන්කි-ටොන්ක් වලින් දත් කපමින් සිටි අතර, ඔවුන් බොබීගේ ස්වාමිපුරුෂයා වන බඩ් ෆ්ලෙචර් සහ ඔවුන්ගේ පියා ගිටාරය වාදනය කරන ඉරා නෙල්සන් සමඟ සංගීත කණ්ඩායමක් පිහිටුවා ගත්හ. ෆ්ලෙචර් රිය අනතුරකින් මිය ගිය විට, බොබීට ඇගේ පුතුන් තිදෙනා ඇති දැඩි කිරීමටත් වඩා ස්ථාවර වෘත්තියක් ගැන සලකා බැලීමටත් ඉතිරි විය.

ෆෝට් වර්ත් හි ව්‍යාපාරික විද්‍යාලය සම්පූර්ණ කිරීමෙන් පසු, ඇයගේ සංගීතය සහ පරිපාලකගේ කුසලතා සමූහය ඇයට හැමන්ඩ් ඔර්ගන් සමාගම සමඟ රැකියාවක් ලබා ගැනීමට උපකාරී වූ අතර, ඇය වෙනුවෙන් සංගීත පුස්තකාලය සහ එහි උපකරණ ප්‍රදර්ශනය කරනු ඇත. පසුව, ඇගේ දරුවන් වැඩෙන විට, ඇය ඔස්ටින් සහ නැෂ්විල් හි අවන්හල්, විවේකාගාර සහ රාත්‍රී සමාජශාලා ක්‍රීඩා කරමින් ආදායම් මාර්ගයක් ලෙස පියානෝව වෙත ආපසු ගියාය.

විලී සමඟ බොබීගේ සහයෝගීතාව, කඳුකරයේ නත්තල්1997 දී Billboard’s Top Country Albums chart හි අංක 60 ස්ථානයට පත් විය.
ඇයගේ පළමු ඇල්බමය වන Audiobiography, ඇයගේ ප්‍රියතම ගීත දුසිමක එකතුවක්, යුක්තිය වාර්තා හරහා 2007 දී නිකුත් කරන ලදී. විලී ගීත දෙකකට ගායනය සහ ගිටාර් වාදනය කළේය.

වඩාත් මෑතකදී, ඇය 2021 ඇල්බමයට ඇතුළත් විය විලී නෙල්සන් පවුල (Legacy Recordings), Willie’s Family Band විසින් ඉදිරිපත් කරන ලද රටේ ශුභාරංචි-වර්ණිත ගීත එකතුවකි.

සහෝදර සහෝදරියන් පොත් දෙකක් සඳහා ද සහයෝගයෙන් කටයුතු කළහ: මතක සටහන් මම සහ සහෝදරිය බොබී: පවුලේ සංගීත කණ්ඩායමේ සැබෑ කතාRandom House විසින් 2020 දී ප්‍රකාශයට පත් කරන ලද අතර, ඔවුන් ලියූ එකම ළමා පොත සහෝදරිය, සහෝදරයා, පවුල: සංගීතයේ ඇමරිකානු ළමා කාලයක්ඩබල්ඩේ විසින් 2021 දී ප්‍රකාශයට පත් කරන ලදී.

නෙල්සන් බ්‍රහස්පතින්දා (මාර්තු 10) උදෑසන අභාවප්‍රාප්ත වූ අතර, නියෝජිතයෙකුට අනුව සාමකාමීව සහ පවුලේ අය විසින් වට කරන ලදී.

“ඇගේ අලංකාරය, කරුණාව, අලංකාරය සහ දක්ෂතාවය මේ ලෝකය වඩා හොඳ තැනක් බවට පත් කළේය,” ඇයගේ අභාවය සනාථ කරන ප්‍රකාශයක් කියවයි. “අපගේ හදවත් බිඳී ඇති අතර ඇයව දැඩි ලෙස මග හැරෙනු ඇත. නමුත් ඇයව අපේ ජීවිතයට ගන්න අපි වාසනාවන්තයි. කරුණාකර ඇයගේ පවුලේ අය ඔබේ සිතුවිලි තුළ තබාගෙන ඔවුන්ට මේ අවස්ථාවේ අවශ්‍ය පෞද්ගලිකත්වය ලබා දෙන්න.

 

Next Post

ශ්‍රී ලංකාවේ සංවර්ධනයට අඛණ්ඩව සහාය දෙනවා: ආසියානු සංවර්ධන බැංකුවේ සභාපති

Fri Mar 11 , 2022
ආසියානු සංවර්ධන බැංකුවේ (ADB) සභාපති මසට්සුගු අසකාවා සහ ශ්‍රී ලංකා ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා බ්‍රහස්පතින්දා (10දා) කොළඹදී හමුවූ අතර, කොරොන වයිරස් රෝගයෙන් (COVID-19) දූපත් යථා තත්ත්වයට පත් කිරීමේ මාවතට අඛණ්ඩව සහාය දෙන බව බැංකු නායකත්වය විසින් නැවත තහවුරු කරන ලදී. . තීරනාත්මක වූ රජයේ වේගවත් එන්නත් කිරීමේ ව්‍යාපාරය අසකාවා පැසසුමට […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.