මහ බැංකුවේ දර්ශක විනිමය අනුපාතය USD එකකට රුපියල් 250 ඉක්මවයි

විදේශ විනිමය ගනුදෙනු ඩොලරයකට රුපියල් 230 ට නොවැඩි මට්ටමකින් සිදුවනු ඇතැයි ඔවුන් කලින් අපේක්ෂා කළ ද, මහ බැංකුවේ දර්ශක USD ස්පොට් විනිමය අනුපාතය සිකුරාදා ඩොලරයකට රුපියල් 250 (රුපියල් 251.97) ඉක්මවා ඇත. බැංකුවල ඩොලරයේ විනිමය අනුපාතික ද මිලදී ගැනීමේ අනුපාත සමඟ ඉහළට සකස් කර ඇත […]

Next Post

විදුලියට අවශ්‍ය ගල් අඟුරු දෙසැම්බර් තෙක් තියෙනවා

Fri Mar 11 , 2022
විදුලි නිෂ්පාදනයට අවශ්‍ය ගල් අඟුරු තොග ලබන දෙසැම්බර් මස දක්වා ශ්‍රී ලංකව තුළ ඇති බවත් ඉදිරියේදී ගල් අඟුරු නැව් අටක් ලබාගැනීමට නියමිත බවත් බලශක්ති අමාත්‍ය ගාමිණි ලොකුගේ මහතා පැවසීය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.