රටවල් රැසකින් රුසියාවට සම්බාධක

රුසියානු-යුක්රේන අර්බුදය හේතුවෙන් යුරෝපා සංගමය සහ ලෝකයේ බොහෝ රටවල් රුසියාවට එරෙහිව සම්බාධක පනවනු ලැබූහ. සම්බාධක වලට අමතරව ලෝකයේ ප්‍රසිද්ධ සමාගම් ද රුසියාවේ තම මෙහෙයුම් කටයුතු නතර කරන බවට නිවේදනය කළේය.

Next Post

ශ්‍රී ලංකා රුපියල අවප්‍රමාණය වීම සාර්ව ස්ථායීතාවය වැඩි දියුණු කිරීම අරමුණු කර ගෙන - කබ්රාල්

Fri Mar 11 , 2022
ශ්‍රී ලංකා රුපියල අවප්‍රමාණය කිරීමේ පියවර ශ්‍රී ලංකා මහ බැංකුවේ අධිපති අජිත් නිවාඩ් කබ්රාල් සිකුරාදා ප්‍රකාශ කළේ රට දරුණුතම මූල්‍ය අර්බුදය සමඟ පොරබදමින් සිටින විට සාර්ව ආර්ථික ස්ථාවරත්වය වැඩිදියුණු කිරීම අරමුණු කර ගෙන බව ය. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.