වසර 2ක ප්‍රමාදයක් ATEEZ හි පළමු US Arena සංචාරය වෙනස් කළ ආකාරය සහ ඔවුන්ගේ මීළඟ පියවර සඳහා ප්‍රබෝධමත් වූ ආකාරය

කවදා ද ATEEZ 2019 න් පසු පළමු වරට ඇමරිකාවට ආපසු පැමිණියේය කේ-පොප් 800 පුද්ගල ධාරිතාවකින් යුත් සමාජ ශාලාවල සිට විකිණී අවසන් වූ ක්‍රීඩාංගණ දක්වා උත්ශ්‍රේණි කිරීම ගැන සමූහය එතරම් විස්මයට පත් වූයේ නැත.

“අපි ඔවුන්ව අවුරුදු දෙකක් තිර මත දැක්කා, නමුත් දැන් අවසානයේ අපි එකිනෙකාව දකිනවා,” වේදිකාවේ උද්යෝගිමත් සහ ගිනිමය නායකයෙකු බවට පත් වන ATEEZ හි බුබුලු නායක හොංජූං පවසයි. “අපි කොරියාවේ සිටියදී, බොහෝ ඇමරිකානු රසිකයින් සමඟ සබැඳි රසික රැස්වීම් පැවැත්වුවා, නමුත් අපි ඒවා රූපවාහිනියෙන් නරඹනවා වගේ දැනුණා. ඔවුන්ව පෞද්ගලිකව දැකීම ඇත්තෙන්ම පුදුම සහගතය; එය ඇදහිය නොහැකි තරම්ය.”

ඔවුන් එකට ගැවසෙන විට බලු පැටවුන් වැනි ශක්තියක් දැනේ, ATEEZ සඳහා කිසිදු ප්‍රශ්නයකට පිළිතුරු ලැබෙන්නේ එක් සාමාජිකයෙකු පමණක් නොවේ. නායක හොංජූං ආරම්භ වූ පසු සැන් ඉක්මනින් එකතු කරයි, “මගේ රසිකයින්ට සහ මට නැවත ඇසට පෙනෙන නිසා මම ඇත්තෙන්ම සතුටු වෙමි,” මලල ක්‍රීඩා ගායකයා අද රාත්‍රියේ නොපැහැදිලි කාඩිගන් කෙනෙකු විසින් හීලෑ කරන ලද ඔහුගේ රුදුරු වේදිකාවේ පෞරුෂය බෙදා ගනී. “ඒක ඇත්තටම වැදගත් දෙයක් විතරයි.”

මුහුණේ කාලය ත්‍රාසජනක වූ අතර, ඔවුන්ගේ වෘත්තීය ජීවිතයේ විශාලතම සෙනඟ වෙනුවෙන් ක්‍රීඩා කළේය. Billboard Boxscore වෙත වාර්තා කරන ලද සංඛ්‍යාලේඛනවලට අනුව, ATEEZ හි 2022 The Fellowship: Beginning of the End tour හි වාර්තා වූ US නැවතුම් හයෙන් පහක් ප්‍රවේශපත්‍ර 43,500ක් විකුණා ඩොලර් මිලියන 4.6ක් උපයා ඇත. ඔවුන්ගේ ජනවාරි 24 ප්‍රදර්ශනය සඳහා NJ හි Newark හි Prudential මධ්‍යස්ථානයේ දී ඩොලර් මිලියන 1.1 ක දළ ආදායමක් සහ ජනවාරි 30-31 සඳහා Calif. Inglewood හි The Forum හි ඩොලර් මිලියන 2.2 ක දළ ආදායමක් ඊට ඇතුළත් විය. මෙම සංඛ්‍යා Billboard Boxscore ඉතිහාසයේ K-pop කලාකරුවන් සඳහා වේගවත්ම නැගීමක් සලකුණු කරයි.

හෝටල් නැවතුම් පොළෙන් පිටත සීමිත ක්‍රියාකාරකම් වලින් පමණක් ආරක්ෂිතව සහ සෞඛ්‍ය සම්පන්නව ගමන නිමා කිරීමට සියලු අවධානය යොමු කළ සංචාරක කණ්ඩායමේ එක් රාත්‍රියක් ලෙස එම්පයර් ස්ටේට් ගොඩනැඟිල්ලේ පැය කිහිපයක සංචාරයකදී ATEEZ හට ​​ඔවුන්ගේ පළමු ක්‍රීඩාංගණ සංදර්ශන ගැන මෙනෙහි කිරීමට අවස්ථාවක් ලැබේ. Hongjoong, San, Seonghwa, Yunho, Yeosang, Wooyoung සහ Jongho ඔවුන්ගේ කාර්ය මණ්ඩලය සමඟ එක්ව ඡායාරූප ගනිමින් සංචාරය ගත කළහ. රාත්‍රී සංචාරය අතරතුර, අටවන සාමාජික මින්ගි හෝටලයේ විවේක ගත්තේ රැප් ගායකයාට පෙර දින මාංශ පේශි වේදනාව දැනුණු පසු පූර්වාරක්ෂාව ලෙස ය.

“මෙය ATINYs 15,000කට වැඩි සංඛ්‍යාවක් සමඟ අපගේ පළමු අත්දැකීමයි,” Hongjoong සමූහයේ ප්‍රියජනක රසිකත්වය නම් කරන අතරතුර පිළිබිඹු කරයි. “කෑගැසීම්වල ඝෝෂාව වෙනස් විය – අපි අත්විඳින ඕනෑම අවස්ථාවකට වඩා ඝෝෂාකාරී.”

ATEEZ

ATEEZ

නැටුම් යන්ත්‍රය/වර්ධනය වෙමින් පවතින නළුවෙකු වන Yunho, සැන් බෙදාගැනීමත් සමඟ පරිමාව “ඉතා විශ්මයජනක” ලෙස විස්තර කරයි, “ඔවුන් අපේ නම් කෑගසන විට, මගේ හදවත සැබවින්ම ගැහෙන්නට පටන් ගනී – එය මගේ හදවත මෙන් දැනේ. තවමත් එයින් පහර දෙනවා.”

2020 දී ඇමරිකාවේ සිය කඩඉම් අවස්ථාව ලබා ගැනීමට සහ තරඟකාරී K-pop කර්මාන්තයට සංචාර චාරිකා ලෙස ඉටු කිරීමට ඔවුන්ට හැකි වූ දේ පෙන්වීමට මාර්ගයේ සිටි ATEEZ සඳහා එම කඩිමුඩිය දිගු කලක් පැමිණ තිබේ. මුලින් නම් කරන ලද්දේ The Fellowship: Map the Treasure World Tour, දැන්වීම් පුවරුව මුලින්ම වාර්තා විය ලොස් ඇන්ජලීස්, නිව් යෝර්ක් සහ ඩලස් වැනි වෙලඳපොලවල ක්ෂණික විකුණුම් හතක් මහාද්වීප හරහා දැවැන්ත ලෝක සංචාරයක් විය යුතු දේ සඳහා අමතර ටිකට්පත් විවෘත කිරීමට හේතු විය. COVID-19 ට පෙර සියල්ල වසා දමන්න.

ඒ වෙනුවට, කණ්ඩායම කොරියාවේ නිවසේ සිට ගම්‍යතාවය පවත්වා ගෙන ගියේය. ATEEZ විසින් සෝල් සිට අතථ්‍ය ප්‍රසංග සහ සිදුවීම් (සජීවී ප්‍රවාහ දුසිමක් පමණ) පැවැත්වීය, ඒවායේ කොටසක් ලෙස EP හතරක් නිකුත් කරන ලදී. බිංදුව: උණ ඇල්බම මාලාව (ඔවුන් ඔවුන්ගේ පළමු වරට ගොඩ බැස්සේය දැන්වීම් පුවරුව 200 පසුගිය වසරේ ඇතුළත් කිරීම්), සහ ප්‍රධාන රූපවාහිනී ප්‍රසංග (බෝයි-බෑන්ඩ් කාර්ය සාධන සංදර්ශනයේ ක්‍රියා කිරීමට, සත්කාරකත්වය දැක්වීමට, සහයෝගයෙන් කටයුතු කිරීමට සහ තරඟ කිරීමට ඇති අවස්ථා ඇතුළුව) රාජධානිය: පුරාවෘත්ත යුද්ධය අනෙකුත් ප්‍රස්ථාර-ඉහළ කණ්ඩායම් සමඟ).

ATEEZ පවසන්නේ කාලය ගෘහස්ථ දෘශ්‍යතාව වැඩි කිරීමට පමණක් නොව ඔවුන්ගේ පළමු ක්‍රීඩාංගනය සඳහා වඩා හොඳ සංදර්ශනයක් ලබා දීමට උපකාරී වූ බවත්ය.

“කැමරාවෙන් පිටත සහ කැමරාවෙන් [performances] ඒවා ඉතා වෙනස් ය, එබැවින් අපි අන්තර්ජාලයේ රඟ දැක්වීමෙන් ඉගෙන ගත්තේ කැමරාව සමඟ වඩා හොඳින් වැඩ කරන්නේ කෙසේද යන්නයි, ”යූන්හෝ සජීවී ප්‍රේක්ෂකයින් වෙනුවට කැමරාවලට වසර දෙකක රංගනය බෙදා ගනී. “අපි වර්ධනය වූයේ එම අර්ථයෙන්: අප ප්රකාශ කරන ආකාරය පරිණාමය විය.”

“අපි ඉන්නකොට රාජ්යය, අපි රසිකයින් සමඟ සෘජුව නොසිටි නිසාත්, සම්පූර්ණයෙන් සන්නිවේදනය කිරීමේ වඩා හොඳ අවධීන් ඇති කර ගැනීමට ක්‍රම ගැන සිතීමට සිදු වූ නිසාත් අපි සියලු දෙනාම හොඳ රංගනයන් සහ වේදිකා සඳහා එකට වැඩ කළෙමු, ”ATEEZ හි ලාබාලතම, කටහඬින් ආශීර්වාද ලත් සාමාජික ජොංහෝ පවසයි. “එය අපගේ ප්‍රසංගයට සහ සංචාරයට ද පරිවර්තනය වී ඇති බැවින් අප ගෙනා විවිධ වර්ණ අපට දැකගත හැකිය රාජ්යය සහ ඒ අවුරුදු දෙක අලුත් ඇල්බම්වල වැඩ කරනවා.”

“ATEEZ හි බොහෝ ගීත සැබවින්ම ජවසම්පන්න බව හොංජූං හඳුනා ගනී, එබැවින් රසිකයන් ප්‍රේක්ෂක පිරිසක් සිටින විට සහ රසිකයින් නොමැති විට එය වෙනස් වේ – බොහෝ සාමාජිකයින්ට වසංගතයට පෙර කාලය මග හැරුණි,” “හොඳ කරුණු ද ඇති බව සඳහන් කිරීමට පෙර, නමුත් අපි රසිකයන් සමඟ සිටීමට කැමතියි. සැන් කෙලින්ම එකතු කරයි, “ATINYs එහි නොසිටි නිසා මම එයට කැමති නැත, [it felt like] මෙය වේදිකාවක් නොවේ.

විවේකය ඔවුන්ගේ අඛණ්ඩ කලාත්මක කතාව සහ බලාපොරොත්තු ප්‍රකාශ කළ සංචාරය සඳහා නැවත සන්නාමකරණයකට ද හේතු විය. ගෝලීය වසංගතය ම.

“ඔබ දැක ඇති පරිදි, සංචාරයේ නම අවසානයෙහි ආරම්භය ලෙස වෙනස් කර ඇත,” තවත් සුපිරි තරුවක් වන සොන්ග්වා පවසන්නේ වේදිකාවෙන් පිටත නිහඬව හා සියුම් ලෙස සංසන්දනය කරන නමුත් වේදිකාව මත ඔහුගේ විශ්වාසය සමඟ ක්ෂණිකව ඔබේ ඇස් ආකර්ෂණය කරයි.

“මෙම සංචාරය සමඟ, වසංගතයේ ‘අවසානයේ ආරම්භය’ සමඟ සිදුවෙමින් පවතින දේ හරියටම ප්‍රකාශ කිරීමට අපට අවශ්‍ය විය, නමුත්, සෝල් හි සංචාරයේ ආරම්භක සංදර්ශනයේදී, පළමු ගීතය ‘වින්’ බව ඔබ දුටුවේ නම්, ‘අපි අන්තිමට යමු! අපි මේක දිනමු!’ නමුත් මෙම එක්සත් ජනපද සංදර්ශන ආරම්භ වූයේ ‘Wonderland’ සමඟින් එහි අවසානයෙහි ආරම්භය ප්‍රකාශ කරන ගී පද ඇත – අපි මෙම අවසාන පරිච්ඡේදයට යමු.

සංචාරය අවසන් වූ පසු, ATEEZ ඔවුන්ගේ බව තහවුරු කරයි උණ යුගය නිල වශයෙන් ද එහි අවසානයයි. සංගීතයේ නව යුගයක් ආරම්භ වූ කණ්ඩායමේ වර්ධනය වන සංගීත විශ්වයේ තවත් මානයකට ATINYs යැවීමට දැනටමත් කටයුතු කරමින් පවතී. Treasure Ep.1 ඇල්බමය 2018 අග භාගයේදී.

“මට එහෙම කියන්න පුළුවන් උණ මාලාව අනිවාර්යයෙන්ම අවසන්,” Hongjoong ප්රවේශමෙන් පවසයි. “එම උණ මාලාවට පෙර කතාව කියයි නිධානය මාලාව සහ බොහෝ ATINYs ඊළඟ මාලාව ගැන අනුමාන කරමින් සිටිති. නමුත් නම් උණ පෙර වේ නිධානයඇයි අපි ඊලඟ කතා මාලාවට පසුව කාලය අනුගමනය නොකර නොයන්නේ නිධානය. සමහර විට!?! මීළඟ ඇල්බමය සහ ATINYs එයට වෙනස් ලෙස ආදරය කරන බව අපි දැනටමත් සූදානම් කර ඇත්තෙමු. අපේ දිගුකාලීන රසිකයින්ට, මම හිතන්නේ උණ මාලාව වඩාත් මෘදු ලෙස පැමිණෙන්නට ඇත – අපි ප්‍රිය කරන, ඇත්තෙන්ම දැඩි හා ඉහළ වේගයකින් යුත්, තීව්‍ර ගීත සමඟින් අපි ආරම්භ කළෙමු. උණ වඩාත් මෘදු හා ආකර්ශනීය විය. මොනවා වුනත් අපිට ඕනේ ATEEZ කියන්නේ කවුද කියලා දිගටම පෙන්නන්න.”

ඔවුන්ගේ ආරම්භයේ සිටම, ATEEZ තමන් දක්ෂ රංගන ශිල්පීන් මෙන්ම ඔවුන්ගේ රසිකත්වය තුළ ඇති කළ හැකි වඩාත් වැදගත් සමාජ බලපෑම සමඟ සම්බන්ධ වී සිටින ස්වයං දැනුවත් පිළිම ලෙස පෙන්නුම් කර ඇත. ඔවුන්ගේ සංගීතය දීප්තිමත් දින සොයා ගැනීම සහ ස්වයං-සොයාගැනීමේ චාරිකා පිළිබඳ පද රචනා කරන අතර සාමාජිකයින් ස්වයං-ආදරය සහ ඔවුන්ගේ සිහින ගැන කතා කිරීමට ද බිගිනිං ඔෆ් ද එන්ඩ් චාරිකාවේදී මොහොතක් ගත කළහ. එය ඔවුන්ගේ ATINY සමඟ වඩාත් සමීප සම්බන්ධතාවයක් නිර්මාණය කර ඇති අතර එමඟින් රසිකයන් නව සංගීතය සහ ගීත පිටුපස සිටින පුද්ගලයින් ගැන සැලකිලිමත් වේ.

“ATINYs හැම විටම අපගේ සෞඛ්‍යය, අපගේ මානසික සහ ශාරීරික සෞඛ්‍යය ගැන කනස්සල්ලට පත්ව සිටිති, නමුත් මම එසේ කියමි, ඔව්, අපි හොඳයි,” Hongjoong රාත්‍රිය අවසන් වීමට පෙර එකතු කරන ලෙස ඉල්ලා සිටී. “මම කියන්නම්, ඔව්, අපි ඇත්තටම හොඳයි, සහ අවසානයේ අපට බොහෝ ATINYs ඉදිරියේ රඟ දැක්වීමට හැකි වීම ගැන අපි ඇත්තෙන්ම සතුටු වෙමු. ඒක තමයි ඒකට බෙහෙත. ඒ නිසා මට ATYINYs ට කියන්න තියෙන්නේ, ‘කමක් නෑ, කලබල වෙන්න එපා’ කියලා.

“එය ඇත්තෙන්ම හොඳ වාක්‍යයක්,” සැන් තවදුරටත් පවසයි. “ඒක තමයි බෙහෙත.”

ATEEZ දුෂ්කරතාවන්ට මුහුණ දුන් විට පවා, පිරිමි ළමයින් මිත්‍රත්වය සමඟ ඉදිරියට යයි (“අපෙන් කෙනෙකු ආතතියට පත්වන විට, එය අප විසින්ම විසඳා ගැනීම වෙනුවට, අපි එය එකට වැඩ කිරීමට ක්‍රමයක් සොයා ගනිමු,” දෙවන-ලාබාලයා වූ Wooyoung පවසයි. පසුගිය සංචාරයේ සිට විශ්වාසය සහ බයිසප් කැපී පෙනෙන ලෙස වර්ධනය වී ඇති සාමාජික සාමාජිකාව සහ කෘතඥතාව (“අපට ඔවුන් අපට ලබා දුන් දේ දස ගුණයකින් පෙන්වීමට රසිකයින්ට පමණක් සතුට ලබා දීමට අපි වෙහෙස මහන්සි වී වැඩ කරන්නෙමු” යනුවෙන් යුන්හෝ පවසයි.

ATEEZ හි අවසාන ඉලක්කය – සංචාරක ජයග්‍රහණවල උච්චතම අවස්ථාව – සැබෑ කර ගැනීමට මෙම සියලු අංග එක්ව ක්‍රියා කරයි.

“අපේ ප්‍රසංග මුලින්ම තිබ්බේ පොඩි තැන් වල. දැන් අපි ඉන්නේ පිටියේ,” Hongjoong පවසයි. “අපේ ඊළඟ ඉලක්කය ක්‍රීඩාංගණවලට යාමයි. ඔව්, ඒක තමයි අපේ ලොකු ඉලක්කය – අපි කවදාහරි ඒක කරන්නම්. මම ඒක විශ්වාස කරනවා. ඒ වගේම අපේ රසික රසිකාවියන්ටත් එය අවශ්‍යයි.”

“අපට මෙය කළ හැකිය,” සැන් එකතු කරයි, හොංජූං කතා කිරීමෙන් පසුව ස්වභාවිකවම. “අපි ATEEZ විශ්වාස කරනවා.”

ATEEZ

ATEEZ

Next Post

පුටින්ගේ යුද්ධය රුසියානු මුහුදු කොල්ලකෑම් නැවත ගෙන ඒමට හැකිද?

Fri Mar 11 , 2022
ඉදිරි මාස කිහිපය තුළ රුසියාවේ සංගීත ව්යාපාරය අත්යවශ්යයෙන්ම වසා දමනු ඇත. සංගීතය දිගටම නිපදවනු ඇත – මෙන්ම අලෙවිකරණය, අනුමාන වශයෙන් – නමුත් එය මුදල් උපයන්නේ කෙසේදැයි සිතීම දුෂ්කර ය. මාර්තු 8 වෙනිදා, Universal Music Group නිවේදනය කළේය එය රුසියාවෙන් ඉවත් වනු ඇත්තේ රට විසින් යුක්රේනයට එල්ල කරන ලද අනපේක්ෂිත ආක්‍රමණයෙන් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.