සතියේ විධායක: Spotify ග්ලෝබල් කතුවැකි ප්‍රධානී Sulinna Ong

ලොව විශාලතම සංගීත ප්‍රවාහයේ කතුවැකියේ ගෝලීය ප්‍රධානියා ලෙස, සුලින්නා ඕං ඇගේ පිඟානේ ඕනෑ තරම් තිබේ – ප්‍රභේද, ප්‍රදේශ සහ රසිකයින් හරහා Spotify හි ධාවන ලැයිස්තු ක්‍රමලේඛනය අධීක්ෂණය කිරීම අවම වශයෙන් නොවේ. මේ පසුගිය සතිය ඔන්ග් සහ ඇගේ කණ්ඩායමට විශාල සතියක් විය Spotify හි ප්‍රමුඛතම K-Pop ධාවන ලැයිස්තුව ප්‍රතිසංස්කරණය කරන ලදී, K-Pop ON! (온), නව නමක්, දැවැන්ත අලෙවිකරණ තල්ලුවක් සහ මෑත වසරවලදී ලොව පුරා සැලකිය යුතු ලෙස ව්‍යාප්ත වී ඇති ප්‍රභේදයේ රසිකයින් සඳහා නව අන්තර්ගතයන් සඳහා අවධානය යොමු කළ සැලැස්මක් සමඟින්. තල්ලුව දැනටමත් ගෙවීමට පටන් ගෙන ඇත: Spotify ට අනුව, ධාවන ලැයිස්තු සඳහා දෛනික ප්‍රවාහ සහ සවන්දීමේ වේලාවන් සතියෙන් සතිය 40% කින් වර්ධනය වී ඇති අතර, ධාවන ලැයිස්තුව සමාගමේ වඩාත්ම ප්‍රවාහය වූ ධාවන ලැයිස්තු පහ අතරට ගිය අතර, එය Ong පවසන පරිදි “ ධාවන ලැයිස්තුව සහ ප්‍රභේදය සඳහා පළමුවැන්නයි.”

Ong විසින් මෙම සතියේ දියත් කරන ලද තවත් විශාල මුලපිරීමක් ද අධීක්ෂණය කර ඇත: the නවීකරණය කරන ලද සමාන මධ්‍යස්ථානය ලොව පුරා සංගීතයේ කාන්තාවන් සඳහා සමානාත්මතාවය ප්‍රවර්ධනය කිරීමේ මුලපිරීම් කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන ජාත්‍යන්තර කාන්තා දිනය (මාර්තු 8) ට නියමිතයි. මෙම වසරේ, එයින් අදහස් කළේ නැගී එන කාන්තා කලාකරුවන්ගේ Spotify Singles ආවරණ මාලාවක්; “ආදරය සමඟ” පොඩ්කාස්ට් ධාවන ලැයිස්තුව, විවිධ පසුබිම්වල කාන්තාවන් 25 දෙනෙකුගෙන් “කාලයේ තීරණාත්මක මොහොතකදී, හෝ මොහොතකින් තම ජීවිතය වෙනස් කළ අයෙකුට” ඔවුන්ගේ අතීතයට පෙම් හසුන් බෙදා ගන්නා පටිගත කිරීම් ඇතුළත් වේ; සහ EQUAL ලාභ නොලබන ධාවන ලැයිස්තු රාක්කය, ස්ත්‍රී පුරුෂ සමානාත්මතාවය කෙරෙහි අවධානය යොමු කළ ගෝලීය ලාභ නොලබන ආයතන පහක් විසින් පාලනය කරන ලද ධාවන ලැයිස්තු ඇතුළත් වේ. එක් එක් ප්‍රවාහයේ සාර්ථකත්වය ඔන්ග්ට යන මාතෘකාව උපයා ගනී දැන්වීම් පුවරුවසතියේ විධායක.

මෙන්න, Ong නවීකරණය කරන ලද K-Pop ON පිටුපස සැලසුම් ඉදිරිපත් කරයි! (온) සහ EQUAL මුල පිරීම්, මෙන්ම Spotify හි කතුවැකිය ඉදිරියට යා හැකි ස්ථාන සඳහා ඇයගේ සැලසුම්. “අපගේ ධාවන ලැයිස්තුගත කිරීමේ උපාය මාර්ගයේ අපගේ එක් ප්‍රධාන ඉලක්කයක් වන්නේ සැබවින්ම මායිම් රහිත සංගීත පරිභෝජන පරිසර පද්ධතියක් නිර්මාණය කිරීමයි,” ඇය පවසයි. “අපගේ පාන් සහ බටර් සොයා ගැනීමක් වන අතර, අපි දේශීය කලාකරුවන් සහ ප්‍රභේද ගෝලීය ප්‍රේක්ෂකයින් වෙත අපනයනය කිරීම මෙන්ම ඔවුන්ගේ දේශීය කලාකරුවන් කෙරෙහි අවධානය යොමු කිරීම කෙරෙහි ලේසර් අවධානය යොමු කර ඇත.”

ඔබ ඔබේ ප්‍රමුඛතම K-Pop ධාවන ලැයිස්තුව, K-Pop ON නැවත දියත් කළා! (온), දෛනික ප්‍රවාහයන් සහ දෛනික සවන්දීමේ පැය සමඟ සතියෙන් සතිය 40% කින් වර්ධනය වේ. මෙය සිදු කිරීමට උපකාර කිරීමේදී ඔබ ගත් ප්‍රධාන තීරණය(න්) මොනවාද?

K-Pop fandom යනු කලාකරුවන් සහ සමස්ත ප්‍රභේදය සමඟ සක්‍රියව සම්බන්ධ වීමට ප්‍රිය කරන තදින් බැඳී ඇති, ඇතුළත් සහ සහාය දක්වන ප්‍රජාවකි. අපගේ නැවත දියත් කිරීමත් සමඟ අපට අවශ්‍ය වූයේ එම ප්‍රජාවට එකතු වන සහ ඒ සමඟ ඒකාබද්ධ වන ගමනාන්තයක් නිර්මාණය කිරීමටයි. ලොව පුරා සිටින අපගේ බොහෝ ධාවන ලැයිස්තු සුවපත් කිරීම සඳහා වන අපගේ ප්‍රවේශයේ ප්‍රධාන කුළුණක් එයයි – රසික ප්‍රජාවක් උපයෝගී කර ගැනීම සහ ඔවුන්ට ජීවිත කාලය පුරාම සවන්දෙන්නන් වීමට, සොයා ගැනීමට සහ Spotify හි කේන්ද්‍රීය නිවහනක් ලබා දීම. K-Pop ON සමඟින් අපි දැනටමත් තථ්‍ය කාලීන ප්‍රතිඵල දකිමු! (온) ධාවන ලැයිස්තුව මෙම සතියේ අපගේ වඩාත්ම ප්‍රවාහය වූ ධාවන ලැයිස්තු පහට එය ඇතුළත් කරයි, එය ධාවන ලැයිස්තුව සහ ප්‍රභේදය සඳහා පළමුවැන්නයි.

K-Pop හි ගෝලීය ආකර්ෂණය සහ වර්ධනය වන රසිකත්වයේ වාසිය ලබා ගැනීමට ඔබ මෙම ධාවන ලැයිස්තුව ස්ථානගත කරන්නේ කෙසේද?

K-Pop දිගු කලක් තිස්සේ ආසියාවේ රසිකයින් සඳහා ප්‍රධාන ප්‍රභේදයක් වී ඇත, නමුත් පසුගිය වසර කිහිපය තුළ එය ලොව පුරා බරපතල ලෙස පුපුරා ගියේය. K-Pop යනු සංගීතය ගැන පමණක් නොව, රසිකත්වය, විලාසිතා, ප්‍රජාව සහ තවත් බොහෝ දේ සහිත සමස්ත ලෝකයක් ආවරණය කරන ව්‍යාපාරයකි. පසුගිය සතියේ නැවත දියත් කිරීමත් සමඟ, අපගේ අරමුණ වූයේ එය දිගුකාලීන රසිකයින්ට සම්පුර්ණයෙන්ම සම්බන්ධ වන ශ්‍රව්‍ය ගමනාන්තයක් ලෙස මෙන්ම නව රසිකයින්ට ඔවුන්ගේ කුතුහලය දනවන ගමනාන්තයක් ලෙස ගොඩනැගීමයි.

ධාවන ලැයිස්තුවේ නම K-Pop Daebak සිට K-Pop ON දක්වා වෙනස් කිරීම සඳහා! (온), එය අප සංගීතය බෙදා හරින ආකාරය සහ සොයාගැනීම් සක්‍රීය කරන ආකාරය පිළිබඳ අපගේ ගෝලීය ප්‍රවේශයේ කොටසක් විය. නව නම කොරියානු වචනය “온” යන්නෙහි තේරුම, “100” හෝ “සම්පූර්ණ” යන වචනය “on” යන ඉංග්‍රීසි වචනය සමඟ ඒකාබද්ධ කර “හැරීමේ” ක්‍රියාව ප්‍රදර්ශනය කරයි. ඉතින් K-Pop ON! (온) “K-Pop සෑම විටම මුළු ලෝකයටම 100 මත පවතී” යන අදහස මූර්තිමත් කරයි.

නැවත දියත් කිරීම පිටුපස ඇති අලෙවිකරණ උපාය මාර්ගය කුමක්ද – ඔබ එය ලොව පුරා ප්‍රවර්ධනය කළේ කෙසේද?

වේදිකාවේ අලෙවිකරණයේ පැහැදිලි උපාය මාර්ගය මෙන්ම, අපි පුළුල් K-Pop කලාකරුවන් ඇතුළු ගෝලීය වශයෙන් දැන්වීම් පුවරු මත නිවසින් පිටත වෙළඳ දැන්වීම් කිරීමේ උපාය මාර්ගයක් ද අනුගමනය කර ඇත. අපට LA හි NMIXX දර්ශනය විය; BTS, aespa සහ NYC හි NMIXX; ATEEZ, රතු වෙල්වට්, NCT DREAM සහ දකුණු කොරියාවේ තවත්; aespa, දහහත්, බ්ලැක්පින්ක් සහ ඉන්දුනීසියාවේ තවත්; ජපානයේ BTS, NMIXX සහ IVE; සහ BTS, දෙවරක් හා ENHYPEN ටොරොන්ටෝ වල.

ඉදිරි සතිවලදී ඔබ K-Pop කලාකරුවන්ගේ වීඩියෝ ක්ලිප් වාදන ලැයිස්තුවේ දැකීමට පටන් ගනීවි, අපගේ Spotify Clips ක්‍රියාකාරීත්වය උපයෝගී කරගනිමින්, රසික-කලාකරුවන්ගේ නියැලීම වැඩි කිරීමට විශිෂ්ට ක්‍රමයක් බව අප සොයාගෙන ඇත. ඇත්ත වශයෙන්ම, මෙය ආරම්භය පමණි. K-Pop ප්‍රභේදය කෙරෙහි අපගේ අවධානය මේ වසරේ ඉතිරි කාලය සහ ඉන් ඔබ්බට විහිදේ. ඉදිරි මාසවලදී, ඔබ රසිකයින්ගේ ප්‍රියතම කලාකරුවන් සහ ගීත මත පදනම් වූ වැඩිදුර මුල් අන්තර්ගතයන්, රසිකයින්ට සංගීතය සොයා ගැනීමට සහ Spotify හි මිතුරන් සහ කලාකරුවන් සමඟ සම්බන්ධ වීමට නව ක්‍රම සහ කර්මාන්තයේ සහ ඉන් ඔබ්බෙහි හවුල්කාරිත්වයන් දකිනු ඇත.

Spotify EQUAL දියත් කර වසරක් ගත වී ඇති අතර, ජාත්‍යන්තර කාන්තා දිනය වෙනුවෙන් මෙම සතියේ නව අන්තර්ගත සහ මුලපිරීම් මාලාවක් දියත් කරන ලදී. එම වෙළඳ නාමය වර්ධනය වී ඇත්තේ කෙසේද සහ එය ඔබට වැදගත් වන්නේ ඇයි?

අපගේ ධාවන ලැයිස්තු, අලෙවිකරණය සහ විශාල වශයෙන් සංගීත ක්ෂේත්‍රය හරහා ස්ත්‍රී පුරුෂ සමානාත්මතාවයට ළඟා වීමට අපි නිරන්තරයෙන් උත්සාහ කරන බැවින්, අපි EQUAL 24/7/365 අවධානය යොමු කරන ප්‍රදේශයක් ලෙස දකිමු. පසුගිය වසර පුරා, අපි ගෝලීය වශයෙන් සෑම මසකම ප්‍රධාන EQUAL කලාකරුවෙකු ඉස්මතු කර ඇති අතර, අපගේ Times Square දැන්වීම් පුවරුවේ සෑම මසකම ලොව පුරා සිටින කලාකරුවන් 35 දෙනෙකු ප්‍රදර්ශනය කර ඇත. අපි Spotify හි අපගේ EQUAL මධ්‍යස්ථානය යාවත්කාලීන කර ඇති අතර මැදපෙරදිග, උතුරු අප්‍රිකාව සහ පකිස්ථානය ඇතුළු නව වෙළඳපල වෙත වැඩසටහන විවෘත කර, මෙම කලාකරුවන්ගේ ප්‍රවේශය සහ ලොව පුරා ප්‍රේක්ෂක පදනම තවදුරටත් පුළුල් කර ඇත. EQUAL හි පළමු වසර තුළ පමණක්, EQUAL ධාවන ලැයිස්තුවලට අප ජීවත් වන වෙළඳපල 184 පුරා ප්‍රවාහ මිලියන 60කට ආසන්න ප්‍රමාණයක් ලැබෙන බව අපි දැක ඇත්තෙමු, වැඩසටහනට සම්බන්ධ වී පළමු මාසය තුළ අමතර Spotify ධාවන ලැයිස්තු 1,000කට වැඩි ප්‍රමාණයකට EQUAL කලාකරුවන් එක් කරනු ලැබේ.

පසුගිය වසරේ EQUAL මුල පිරීම්වලින් සහ දැන් දියත් කළ මෙම නව ඒවායෙන් ඔබ ලබාගෙන ඇති ප්‍රතිපෝෂණ මොනවාද?

අපි සංගීතයේ කාන්තාවන් සඳහා සාධාරණත්වය සඳහා කැපවී සිටින අතර කලාකරුවන් සහ කර්මාන්ත හවුල්කරුවන් මෙය හඳුනා ගනී. එබැවින් අපගේ EQUAL මුලපිරීම් වලින් ලැබෙන ප්‍රතිපෝෂණ සෑම විටම ඇදහිය නොහැකි තරම් ධනාත්මක වන අතර එය දිගටම පවතී. මැදපෙරදිග සහ උතුරු අප්‍රිකාවේ මෑතකාලීන දියත් කිරීම බොහෝ මාධ්‍ය ආයතන විසින් ආවරණය කර ඇති අතර, කලාපය පුරා සිටින කාන්තා කලාකරුවන් පිළිබඳ පුළුල් දැනුවත්භාවයක් ඇති කරයි, එය ඉතා වැදගත් වේ.

දෙවරක් ග්‍රැමී නාමිකයා අරූජ් අෆ්තාබ් සමාන පකිස්ථානය සඳහා මාසයේ අපගේ පළමු කලාකරුවා වේ. අරූජ් ඇගේ “මොහබත්” ගීතය නිර්මාණය කළ දා සිට ලොව පුරා රැල්ලක් ඇති කරයි බරක් ඔබාමාගේ ගිම්හාන ධාවන ලැයිස්තුව. පකිස්තාන කාන්තාවන් කර්මාන්තයේ මුහුණ දෙන ගැටළු පිළිබඳව ඇයට දැඩි ආශාවක් දැනෙන අතර සමාන පකිස්ථාන පන්දම රැගෙන යාමට පරිපූර්ණ අපේක්ෂකයෙකු බවට පත් කරයි.

Spotify හි ධාවන ලැයිස්තු සහ කතුවැකිය ඉදිරියට ගෙන යාමට ඔබට අවශ්‍ය ක්ෂේත්‍ර මොනවාද?

අපගේ ධාවන ලැයිස්තුගත කිරීමේ උපාය මාර්ගයේ අපගේ එක් ප්‍රධාන ඉලක්කයක් වන්නේ සැබවින්ම සීමා රහිත සංගීත පරිභෝජන පරිසර පද්ධතියක් නිර්මාණය කිරීමයි. අපගේ පාන් සහ බටර් සොයා ගැනීමක් වන අතර, අපි දේශීය කලාකරුවන් සහ ප්‍රභේද ගෝලීය ප්‍රේක්ෂකයින් වෙත අපනයනය කිරීම මෙන්ම දේශීය කලාකරුවන් ඔවුන්ගේ නිවෙස් වෙළඳපොළ තුළ අවධානය යොමු කිරීම කෙරෙහි ලේසර් අවධානය යොමු කර ඇත.

Spotify හි ගෝලීය කතුවැකි ප්‍රධානියා බවට පත් වූ දා සිට මම අපගේ ධාවන ලැයිස්තු උපාය මාර්ග ලොව පුරා පුළුල් කිරීමට මගේ කාලයෙන් වැඩි කාලයක් කැප කළෙමි. අපි අපගේ Global Curation Groups හරහා සහයෝගිතා සංග්‍රහයට ප්‍රමුඛත්වය දී ඇති අතර, ලොව පුරා ව්‍යාප්තව ඇති මෙම පුළුල් හඬවල් සහ දේශීය විශේෂඥයින් සිටීම දැන් අපගේ ධාවන ලැයිස්තු සැකසීමට ඉතා වැදගත් වේ. මෙම ප්‍රවේශය සමඟින්, නැගී එන කලාකරුවන්, ශබ්ද සහ ප්‍රවණතා කලින් සහ නිතර හඳුනා ගැනීමට එක්ව ක්‍රියා කරන, ලොව පුරා සිටින සංස්කාරකවරුන්ගේ ප්‍රවීණත්වය මත පදනම්ව ධාවන ලැයිස්තු නිර්මාණය කිරීමට අපට හැකි වී ඇත, ඒවා ඉහළ නැංවීමට සහ ස්පන්දනය කිරීමට අපට හැකියාව ලබා දේ. සංස්කෘතිය. ස්ත්‍රී පුරුෂ භාවය, ජාතිය, භාෂාව, ප්‍රභේදය සහ යනාදිය වේවා, අපගේ ධාවන ලැයිස්තු හරහා පුළුල් නියෝජනයක් සඳහා අපි සැමවිටම උත්සාහ කරන්නෙමු – එබැවින් අපි මෙම ප්‍රදේශය තුළ ද ව්‍යාප්ත වන බව ඔබට පෙනෙනු ඇත. අපගේ කතුවැකි දර්ශනය තනි තනි දොරටු පාලකයන් වීමට වඩා සාමූහික ප්‍රවීණත්වය සහ සහයෝගීතාවය ගැන සිතීමට අපි කැමැත්තෙමු, එය 2022 දී සංගීත ක්ෂේත්‍රයට ධනාත්මක ලෙස බලපානු ඇතැයි මම විශ්වාස කරමි.

Next Post

CPC ඉන්ධන මිල වැඩි කරන බව නිවේදනය කරයි

Fri Mar 11 , 2022
සිකුරාදා (මාර්තු 11) මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට ක්‍රියාත්මක වන පරිදි ලංකා ඛනිජ තෙල් නීතිගත සංස්ථාව (CPC) සිල්ලර ඉන්ධන ලීටරයක මිල ඉහළ දමා තිබේ. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.