Cardi B ටෙක්සාස් ශිෂ්‍යයන් පුටු සමග උපක්‍රමශීලීව පහර දීමේ වීඩියෝව ‘පිළිකුල් සහගත’ ලෙස අමතයි

කාඩි බී පන්ති කාමරයේ විකාර සඳහා වෙලාවක් නැත. බ්‍රහස්පතින්දා (මාර්තු 10) ටෙක්සාස් මධ්‍යම පාසලක වෛරස් වීඩියෝවක් දැකීමෙන් පසු රැප් ගායකයා දැඩි වචන සහිත ට්වීට් එකක් නිකුත් කළේය, එහි සිසුන් ආදේශක ගුරුවරයෙකුට ලෝහ පුටුවකින් පහර දෙන ආකාරය පෙන්නුම් කරන අතර ඔහුගේ නළල මත ලේ වැගිරීම් ඇති විය.

Dallas හි උප නගරයක DeSoto ISD වෙතින් කැළඹෙන දර්ශන – ගුරුවරයා පහර දීමෙන් පසු කෑගසන ළමයින්ට පුටු දෙකක් විසි කිරීමෙන් ප්‍රතිචාර දක්වන බව පෙනේ – මිනිසා තම මේසයේ අසුන් ගන්නා විට ඔහුගේ හිසෙන් ලේ පිස දැමීමෙන් අවසන් වේ.

“මෙම පරම්පරාව පිළිකුල් කිරීම ඇත්තෙන්ම නැති වී ගොස් ඇත … මම බොහෝ මැර කල්ලි සමඟ පාසල් ගියෙමි, ඔවුන් කුමක් කළත් ඔවුන් කිසි විටෙකත් ගුරුවරයෙකුට අත නොතබමි,” කාඩි – අවුරුදු 3 ක් වයසැති සංස්කෘතික දියණියගේ මව සහ මාස 6ක පුතා – වීඩියෝව ඇතුළත් ට්වීට් එකක ලිවීය. “ළමයෝ මෙය ගරු නොකරයි, සිසිල් නොවේ, විහිලු නොවේ, දැඩි නොවේ, කල්ලි නොවේ …. එය ඔබට p-y ලබා දෙයි.”

අනුව CBS 11, බදාදා DeSoto West මධ්‍යම පාසලේ සිදුවීමෙන් පසු, සිකුරාදා පන්ති අවලංගු කරන ලදී, කැම්පස් හි ආරක්ෂක ප්‍රතිපත්තිවල වෙනස්කම් සාකච්ඡා කිරීම සඳහා සේවයට වාර්තා කරන ලෙස ගුරුවරුන්ට නියෝග කරන ලදී. එළඹෙන වසන්ත නිවාඩුවෙන් පසු ක්‍රියාත්මක වීමට නියමිත නව නීති අතර පන්ති කාමරය තුළ සිසුන් ජංගම දුරකථන හෝ හෙඩ්ෆෝන් භාවිතා කිරීම තහනම් කිරීම ද වේ. ශාලා අධීක්‍ෂණය වැඩි කිරීමට ද පාසල සැලසුම් කරමින් සිටින බව වාර්තා වේ.

“ආරක්ෂාව, ආරක්ෂාව සහ අධ්‍යාපනික විශිෂ්ටත්වය අවධාරණය කරන සංස්කෘතියක් සහ දේශගුණයක් නැවත ස්ථාපිත කිරීමට DeSoto ISD අදහස් කරයි” යනුවෙන් පාසල් දිස්ත්‍රික්කයේ සඳහන් වේ. පුවත් බ්රහස්පතින්දා සවස නිකුත් කිරීම. ජාතිය මුහුණ දී ඇත පෙර නොවූ විරූ හිඟයක් ගෝලීය COVID-19 වසංගතය නිසා ඇති වූ වෙහෙසට පත් වූ ගුරුවරුන් සහ උප සේවකයින් – එය දැවැන්ත විශ්‍රාම රැල්ලකට තුඩු දුන් අතර දැනටමත් එකතැන පල්වෙන වැටුප් හා දැවී යාමෙන් පීඩාවට පත් වූ පද්ධතියක් තුළ ඉවත් වීම – සමඟ ටෙක්සාස් ට්‍රිබියුන් ප්‍රාන්ත ආණ්ඩුකාර ග්‍රෙග් ඇබට් තම ප්‍රාන්තයේ ගුරු හිඟය පරීක්ෂා කිරීම සඳහා කාර්ය සාධක බලකායක් පිහිටුවීමට ටෙක්සාස් අධ්‍යාපන ඒජන්සියට නියෝග කර ඇති බව මේ සතියේ වාර්තා කරයි.

පසුගිය ගිම්හානය වන විට පාසල් දිස්ත්‍රික්කවල ගුරු පුරප්පාඩු වැඩිවීමක් වාර්තා වූ බවත්, ප්‍රාන්තයේ විශාලතම – හූස්ටන් ස්වාධීන පාසල් දිස්ත්‍රික්කය – පසුගිය ගිම්හානයේදී පුරප්පාඩු වූ තනතුරු 700කට වඩා වැඩි ප්‍රමාණයකට මුහුණ දුන් බවත් එම පත්‍රිකාව සඳහන් කළේය.

එම වීඩියෝව පහතින් නරඹන්න.

Next Post

සාම්පූර් සූර්ය බලාගාර ගිවිසුමට අත්සන් තබයි

Fri Mar 11 , 2022
සාම්පූර් හි සූර්ය බලශක්ති බලාගාරය ආරම්භ කිරීම සඳහා වන ඒකාබද්ධ/හවුල් සංවර්ධන ගිවිසුමට අත්සන් තැබීම මුදල් අමාත්‍යාංශයේ දී අද (11) පස්වරුවේ සිදු කෙරුණි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.