Pink Floyd රුසියාවේ සහ බෙලරුස් හි ප්‍රවාහ සේවා වෙතින් සංගීතය ඇදගෙන යයි

රෝස ෆ්ලොයිඩ් යුක්රේනයේ පුරවැසියන් සමඟ සහයෝගීතාවය පෙන්වීමක් ලෙස රුසියාවේ සහ බෙලාරුස් හි ඩිජිටල් සංගීත සපයන්නන්ගෙන් ඔවුන්ගේ සංගීතය ලබා ගනී.

අද සංගීත කණ්ඩායමේ සමාජ මාධ්‍ය ප්රකාශයක් පළ කළේය ඔවුන් “රුසියාවේ යුක්රේනය ආක්‍රමණය දැඩි ලෙස හෙළා දකිමින් ලෝකය සමග පෙනී සිටින” බව පවසමින්. සහය දැක්වීමක් ලෙස, 1987 සිට Pink Floyd සංගීතය සහ ගිටාර් වාදකයින් ඩේවිඩ් ගිල්මෝර්ගේ ඒකල පටිගත කිරීම් රුසියාවේ සහ බෙලාරුස් හි සියලුම DSPs වෙතින් වහාම ඉවත් කරනු ලැබේ.

රුසියාවේ සහ බෙලරුස් හි ප්‍රවාහයන්ගෙන් ලබා ගන්නා කෘති – රුසියානු ගැති රජය විසින් යුක්රේනය ආක්‍රමණය සඳහා වේදිකා පිටියක් ලෙස රට භාවිතා කිරීමට ඉඩ දී ඇති – පසුව නිකුත් කරන ලද ඇල්බම ඇතුළත් වේ. රොජර් වෝටර්ස් 1985 දී සංගීත කණ්ඩායමෙන් ඉවත් වූ අතර ගිල්මෝර් කණ්ඩායමට නායකත්වය දීමට පටන් ගත්තේය. ගිල්මෝර්ගේ නායකත්වය යටතේ, Pink Floyd 1987 නිකුත් කරන ලදී හේතුව පිළිබඳ මොහොතක පසුබෑමක් සහ 1994 ගණන්වල ඩිවිෂන් සීනුව.

1987ට පෙර ඇල්බම – 1973 ඇතුළුව සඳෙහි අඳුරු පැත්ත සහ 1979 ගණන්වල බිත්තියතවත් ස්ටුඩියෝ ඇල්බම 10 ක් සමඟ – රුසියාවේ සහ බෙලරුස් හි ප්‍රවාහ සේවා මත පවතිනු ඇත.

DSPs ප්‍රදේශ මත පදනම් වූ ලේබල් සහ බෙදාහරින්නන් සමඟ විවිධ ගනුදෙනු වර්ජන කරයි, එමඟින් සමහර සංගීතය සමහර රටවල හෝ කලාපවල ලබා ගත හැකි නමුත් අනෙක් ඒවා නොවේ. Pink Floyd ඉල්ලා ඇති පරිදි, ප්‍රකාශන හිමිකම මත අන්තර්ගතය භූගෝලීය කිරීමට ප්‍රවාහකයන්ට ඇති හැකියාව, විශේෂිත රටවල සංගීතය ඉවත් කිරීමට තෝරා ගන්නා කලාකරුවන්ට සහාය වීමට ඔවුන්ට ඉඩ සලසයි.

පෙබරවාරි 24 වන දින රුසියාව යුක්රේනයට පූර්ණ පරිමාණ ආක්‍රමණයක් දියත් කිරීමෙන් දින කිහිපයකට පසු ගිල්මෝර් සමාජ මාධ්‍ය වෙත යොමු විය. ඔහුගේ විරුද්ධත්වය ප්රකාශ කරන්න ප්‍රචණ්ඩත්වයට සහ රුසියානු ජනාධිපති ව්ලැඩිමීර් පුටින් “යා යුතු” බව පැවසීය.

“රුසියානු සොල්දාදුවනි, ඔබේ සහෝදරයන් මරා දැමීම නවත්වන්න. මෙම යුද්ධයේ ජයග්‍රාහකයන් නොසිටිනු ඇත, ”ගිල්මෝර් ලිවීය. “මගේ ලේලිය යුක්රේන ජාතිකයෙක් වන අතර මගේ මිණිබිරියන්ට ඔවුන්ගේ සුන්දර රට බැලීමට ගොස් දැන ගැනීමට අවශ්‍යයි. ඔක්කොම විනාශ වෙන්න කලින් මේක නවත්තන්න.”

ගිල්මෝර්ගේ හිටපු සංගීත සගයා රොජර් වෝටර්ස් පුටින් යුක්රේනය ආක්‍රමණය කිරීම ද හෙළා දැක තිබේ. බදාදා, වෝටර්ස් නිකුත් කළේය විවෘත ලිපිය ආක්‍රමණය “සාපරාධී වැරැද්දක්” සහ “කොල්ලකරුවෙකුගේ ක්‍රියාවක්” ලෙස හඳුන්වයි. යුක්රේනයට සහය වන බටහිර රටවල් ආයුධ වෙනුවට රාජ්‍ය තාන්ත්‍රික ආකාරයෙන් උපකාර කරනු ඇතැයි තමා ප්‍රාර්ථනා කරන බව ඔහු පැවසීය.

“අපේ සියලුම නායකයින් වාචාල කතා ප්‍රතික්ෂේප කර රාජ්‍ය තාන්ත්‍රික සාකච්ඡා වල නිරත නොවන්නේ නම්, සටන අවසන් වන විට යුක්රේනයේ අගනා ස්වල්පයක් ඉතිරි වනු ඇති බව සහතිකයි”, රොජර්ස් ලිවීය.

Next Post

මෙන්න Tyga x Doja Cat ගේ 'Freaky Deaky' ගීතයේ පද රචනය

Fri Mar 11 , 2022
ටයිගා හා ඩෝජා කැට් ලබා ගැනීමට නැවත එක්වන්න”Freaky Deaky” ඔවුන්ගේ නවතම ජනප්‍රියත්වයේ, එය අංක 43 හිදී ආරම්භ වේ Billboard Hot 100 මෙම සතියේ (මාර්තු 12 දිනැති වගුව). T-Raww පවා රැප්,”සදහටම, සදහටම, සදහටම, ඉස්ම සහිත, බබා” තුන්වන පදයේ, ඩෝජාගේ පළමු ඇල්බමයෙන් ඔවුන්ගේ පළමු සහයෝගීතාව “ජූසි” ගැන සඳහන් කරයි. අමලා. “Freaky Deaky” […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.