අපනයන ආදායම ශ්‍රී ලංකාවට ගෙන්වා ගැනීමේ විශේෂ ගැසට් පත්‍රය නිකුත් කෙරේ

විදේශයන්හි සපයන සියලුම අපනයන භාණ්ඩ හා සේවාවලින් ලැබෙන විදේශ ඉපැයීම් නැව්ගත කිරීමෙන් හෝ සේවා සැපයීමෙන් පසු දින 180 ක් ඇතුළත ශ්‍රී ලංකාවට ප්‍රේෂණය කිරීම අනිවාර්ය බව මහ බැංකු අධිපතිවරයා විසින් නිකුත් කරන ලද අතිවිශේෂ ගැසට් පත්‍රය පවසයි. තව..

Next Post

අද විදුලිය කැපෙන්නේ මෙහෙමයි

Sat Mar 12 , 2022
ඔබේ ප්‍රදේශයට විදුලිය කැපෙන හැටි මෙතනින් බලන්න ලංකා විදුලිබල මණ්ඩලය මහජන උපයෝගිතා කොමිසමෙන් ලද ඉල්ලීමට අනුව අද(12) දිනයේදී විදුලි බලය ලබාගැනීමට අවසර ලබාදී ඇත. ඒ අනුව අද(10 දහවල් 2 දක්වා කාලය තුළ P, Q, R, S, T, U, V, W කලාප සඳහා පැයක විදුලියක් සිදු වේ. එම කලාපවල සවස 4.30සිට […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.