‘‘ජනතාවට පාරට බැසීම හැර වෙන කරන්න දෙයක් නෑ‘‘

මහ ජනතාවට පාරට බැසීම හැර වෙන කරන්න දෙයක් නෑ. ඔළුවේ ප්‍රශ්න ගොඩාක් තියගෙන කරන්න දෙයක් නැති නිසා ඉන්නවා. අද මේ රට ආහාර ඇතුලු අර්බුද රැසකට මුහුණ දෙනවා. පසුගිය වසර දෙකේදි රජය තීන්දු තීරණ ගද්දී අපි සම්බන්ධ කර ගත්තේ නෑ යැයි හිටපු ජනාධිපති මෛත්‍රිපාල සිරිසේන මහතා බදුල්ලේදි පැවැසීය.

Next Post

නැඳුන්ගමුවේ රාජාගේ මරණය සැක සහිතයි

Sat Mar 12 , 2022
වහාම මරණ පරීක්ෂණ වාර්තාවක් එළියට දානු නැදුන්ගමුවේ රාජා හස්තිරාජයා පසුගිය 7 වැනිදා පාන්දර සඳහාම දෙනෙත් පියා ගත්තා. පුරා දසවසරක් ශ්‍රී දළඳා මාළිගාවේ වාර්ෂික ඇසලපෙරහරේ සාධාතුක කරඩුව වැඩම කෙරූ මෙම බෝධි සත්ව ගුණෝපේත ඇත් රාජාගේ හදිසි අභාවය පිළිබඳ පුවත සකල ලෝක වාසී අබෞද්ධ කොයි කවුරුත් කම්පනයට පත් කළහ. නැදුන්ගමුවේ ඇත් රාජයා […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.