බස් ගාස්තුව විශාල ලෙස වැඩි කරයි?

ඩීසල් සහනාධාරයක් ලබා නොදුනහොත් හෝ බස් ගාස්තු වැඩි කළහොත් ලබන සඳුදා (මාර්තු 14) සිට බස් රථ ධාවනය අඩාල වන බවට සමස්ත ලංකා පෞද්ගලික බස් හිමියන්ගේ සංගමය අනතුරු අඟවා තිබේ. තව..

Next Post

දුම්රිය මාර්ගවල මතුවූ අලුත්ම අවදානම

Sat Mar 12 , 2022
දුම්රියේ යන අයට නිවේදනයක් දුම්රිය මාර්ග ආශ්‍රිතව යකඩ සොරකම් කිරීමේ ප්‍රවනතාව ඉහළ ගොස් ඇති බව දුම්රිය දෙපාර්තමේන්තුව පවසයි. එහි ප්‍රකාශකයෙකු සඳහන් කර ඇත්තේ මොරටුව කොරළවැල්ල, කොටුව, අනුරාධපුරය සහ පොළොන්නරුව යන ප්‍රතිඵලය මෙම සොරකම් වැඩි වශයෙන් වාර්ථා වන බවයි. ඒ අනුව අදාළ පුද්ගලයින් අත්අඩංගුවට ගැනීම සඳහා දුම්රිය ආරක්ෂක නිලධාරීන් සහ පොලිස් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.