බාල බඩු 112 ක් ’’මාර්කට්ටුවට’’ ගිහින්

ප්‍රමිතියෙන් තොර බවට තහවුරුවූ ආහාර ද්‍රව්‍ය ඇතුළු භාණ්ඩ 112 ක් මිනිස් පරිභෝජනය සඳහා වෙළෙඳ පොළට නිකුත්වී තිබිණැයි ජාතික විගණන කාර්යාලයේ විශේෂ වාර්තාවක සඳහන් වේ.

Next Post

ශිෂ්‍යත්ව ප්‍රතිඵල අද රාත්‍රියේ ?

Sat Mar 12 , 2022
අධ්‍යාපන ඇමතිගෙන් නිලධාරීන්ට උපදෙස් 2021 පහ ශ්‍රේණිය ශිෂ්‍යත්ව විභාගය ප්‍රථමයෙන් අද (12) රාත්‍රියේ දී නිකුත් කිරීමට සූදානම් වන ලෙස සිය නිලධාරින්ට උපදෙස් දුන් බව අධ්‍යාපන අමාත්‍යාංශය දිනේෂ් ගුණවර්ධන පවසයි. 2021 පහ වසර ශිෂ්‍යත්ව විභාගය පසුගිය ජනවාරි මස 22 වැනි දින සෙනසුරාදා පැවැත්විය. ශිෂ්‍යත්ව විභාගය සඳහා සිංහල මාධ්‍ය දරුවන් 255,062ක්, දෙමළ […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.