බුලත් කොළෙත් ගණන් උස්සයි

ඉන්ධන අර්බුදය බුලත් වලටත්

මේ දිනවල පවතින වියළි කාලගුණික තත්ත්වයත් සමඟ බුලත් අස්වැන්න අඩුවීමත් සමඟ මිලක් දක්වා ඉහළ ගොස් ඇති බව බුලත් වෙළෙන්දෝ පවසති. ඒ අනුව සිල්ලරට බුලත් කොළයක් රුපියල් දහයකට අලෙවි වේ.

බුලත් වගාව සිදු කරන ප්‍රදේශයේ අස්වැන්න අඩුවීම ප්‍රදේශයට සරිලන සැපයුමක් ලබා දීමට නොහැකි වීමෙන් බුලත් වෙළෙඳාම සඳහා ප්‍රසිද්ධ කුලියාපිටිය, අලව්ව, දෙණියාය, අකුරැස්ස, මොරවක, නෙළුව යන නගරයේ මේ දිනවල බුලත් සඳහා විශාල ඉල්ලුමක් පවතී.

මෙම මිල බුලත් මිල ඉහළ අගයක් ගනී. වෙළෙඳුන් පෙන්වා දෙන්නේ ඩීසල් අර්බුදයට ප්‍රවාහණ මිලදී ගැනීමේ මිලට ලැබෙන බුලත් ප්‍රමාණය නිසා භාණ්ඩ මිල ගණන්වලට වඩා අඩු වී ඇති විට දීලක මිල රුපියල් විස්සෙන් ඉහළ ගොස් ඇති බවයි.

නිර්මාණ තිලකසිරි

The post බුලත් කොළෙත් ගණන් උස්සයි appeared first on Aruna.

Next Post

BTS හි Seoul ප්‍රසංගය සිනමාහල්වල නරඹන්නේ කෙසේද?

Sat Mar 12 , 2022
විශේෂාංගගත සියලුම නිෂ්පාදන සහ සේවාවන් සංස්කාරකවරුන් විසින් ස්වාධීනව තෝරා ගනු ලැබේ. කෙසේ වෙතත්, Billboard හට එහි සිල්ලර සබැඳි හරහා කරන ලද ඇණවුම් සඳහා කොමිස් මුදලක් ලැබිය හැකි අතර, සිල්ලර වෙළෙන්දාට ගිණුම්කරණ අරමුණු සඳහා නිශ්චිත විගණනය කළ හැකි දත්ත ලැබිය හැකිය. අතර BTS ප්‍රදර්ශන තුනක ධාවනය සඳහා මේ සතියේ නැවත වේදිකාවට […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.