ශ්‍රී ලංකාව පිළිබඳ අරමුදලේ තක්සේරුව පිළිබඳව ජනාධිපතිවරයා දැනුවත් කිරීමට IMF ඉහළ නිලධාරියෙක්

අර්බුදකාරී ආර්ථිකය පිළිබඳ අරමුදලේ තක්සේරුව පිළිබඳව ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා දැනුවත් කිරීම සඳහා ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදලේ (IMF) ජ්‍යෙෂ්ඨ නිලධාරියෙකු සඳුදා සහ අඟහරුවාදා ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණෙන බව ශ්‍රී ලංකා දූත මණ්ඩල ප්‍රධානී Masahiro Nozaki රොයිටර් වෙත පැවසීය. තව..

Next Post

හෙට විදුලිය කැපෙන හැටි

Sun Mar 13 , 2022
විදුලිය ගැන අලුත්ම නිවේදනය හෙට දිනයේදී (14) විදුලිබලයක් සිදු කිරීම සඳහා මහජන උපයෝගීතා කොමිසම විදුලිබල මණ්ඩලයට අවසර ලබා දී ඇත. ඒ අනුව P,Q,R,S,T,U,V,W යන කලාපවලට 9 සිට පස්වරු 5 දක්වා කාලය තුළ පැය දෙකක් සහ පස්වරු 5 සිට රාත්‍රී 9 දක්වා කාලය තුළ පැයකට පැය 3ක කාලයක් විදුලිය පවත්වනු ලැබේ. […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.