හමුවුණා. පළාත් කිහිපයකට ප්‍රබල අකුණු ගැන දෙපාර්තමේන්තුව අනතුරු අඟවයි

බස්නාහිර, සබරගමුව සහ දකුණු පළාත්වල ස්ථාන කිහිපයක ගිගුරුම් සහිත වැසි සමඟ ප්‍රබල අකුණු ඇතිවීමේ හැකියාවක් පවතින බව කාලගුණ විද්‍යා දෙපාර්තමේන්තුව අද නිකුත් කළ කාලගුණ නිවේදනයේ සඳහන් වේ. තව..

Next Post

භික්ෂූන් වහන්සේ නමක් පැහැරගනී

Sun Mar 13 , 2022
මහරගම දී හිමිනමකට වුණු දේ වෑන් රථයකින් පැමිණි පිරිසක් විසින් (12) දහවල් මහරගම දී භික්ෂූන් වහන්සේ පැහැරගෙන ගොස් තිබේ. මඩපාත ප්‍රදේශයේ විහාරස්ථානයක වැඩ සිටි ප්රදේශයේ ජාතික භික්ෂුන් වහන්සේ නමක් සාක්ෂි පැහැරගෙන ගොස් තිබේ. මේ සම්බන්ධයෙන් සාක්ෂි ලබා දීම‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍තුමා‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍තුමා වැඩ‍‍ම‍‍‍කෙ‍ර‍මින් ති‍බෙන ති‍බේ‍්‍ර‍මන්ත‍්‍ර‍්‍රයේදී නඩු විභාගයේදී භික්ෂූන් වහන්සේව අතහැර දමා ගොස් ඇත. අත්අඩංගුවට […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.