හෙට මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට බස් ගාස්තු ඉහළට

බස් සංගම් කළ ඉල්ලීමට ඇමති

බස් සංගම් කළ ඉල්ලීම් බැලීමෙන් අනතුරුව හෙට(14) මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට බස් ගාස්තු ඉහළ නැංවීමට තීරණය කර ඇත.

ගාස්තු බෙදා හැරීමේ කැබිනට් මණ්ඩලයට ඉදිරිපත් කර ලබා ගන්නා බව ජාතික ගමනාගමන සභාව හෙට සභාවේ අධ්‍යක්ෂ ජනරාල් කර්මාන්ඩර් නිලාන් මිරැන්ඩා මහතා පවසයි.

ඒ අනුව අවම බස් ගාස්තුව බොහෝ දුරට රුපියල් 19 ක් හෝ 20 ක් වනු ඇති බව ද නිලාන් මිරැන්ඩා මහතා ප්‍රකාශ කළේය.

බස් සංගම් විසින් යෝජනා කළ ඉන්ධන සහනාධාරය ලබා දීම මේ මොහොතේ අවසන් වීමට නියමිතව තිබූ බස් ගාස්තු ඉහළ නැංවීමට තීරණය කිරීම හෙට (14) රැස්වන කැබිනට් හමුවේදී පසුව ප්‍රකාශ කරන බව ප්‍රවාහන අමාත්‍යාංශයේ දිලුම් අමුණුගම මහතා පවසයි.

බස්ගම් හා ප්‍රවාහන අමාත්‍යවරයා සමග පැවති සාකච්ඡාවෙන් අනතුරුව මාධ්‍ය වෙත අදහස් දක්වමින් සංගිත අමාත්‍යවරයාගේ මෙම බව.

“ප්‍රයෝගය ඉන්ධන සහනාධාරයක් ලබා දීම ක්‍රියාත්මක කළ නොහැකි තත්ත්වයක් තියෙනවා කියන එක තමයි අපේ සාකච්ඡාවෙත් බස් හිමියත් දරන මතය වෙන්නේ. එසේ ක්‍රියාත්මක කිරීම ප්‍රායෝගිකව කළ නොහැකි දෙයක්. හෙට දිනයේ කැබිනට් මණ්ඩලයට මේ සංශෝධන ඉදිරිපත් කරනවා. එම වේලාවට හෙට රාත්‍රියේ යම් ගාස්තු සංශෝධනයක් කිරීමට ඉඩ තියෙයි.”

The post හෙට මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට බස් ගාස්තු ඉහළට appeared first on අරුණ.

Next Post

පස් තිප්පොළක්වටලා කෝටි ගණනක දේපොළ අල්ලයි

Sun Mar 13 , 2022
මොරගහහේන ගොඩිගමුව, මොහොට්ටිවත්ත ප්‍රදේශයේ නීති විරෝධීව මහපරිමාණයෙන් පවත්වාගෙන ගිය පස් සහ වැලි තිප්පොළක් වටලා රුපියල් කෝටියකට අධික වටිනා වාහන හා උපකරණ සමග සැකකරුවන් සිව්දෙනකු පානදුර වලාන දුෂණ මර්දන ප්‍රහාරක ඒකකය විසින් අද (13) පස්වරුවේ අත්අඩංගුවට ගනු ලැබීය.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.