SXSW: ලිසෝ ටෙක්සාස් හි ගබ්සා-විරෝධී, ට්‍රාන්ස්-විරෝධී නීති ‘කෲර’ ලෙස හඳුන්වයි

ලිසෝ ගබ්සා කිරීම් සහ සංක්‍රාන්ති අයිතිවාසිකම් ඉලක්ක කරන ටෙක්සාස් නීතිවලට ඇය දැඩි ලෙස විරුද්ධ බව ප්‍රකාශ කළාය SXSW ටෙක්සාස්හි ඔස්ටින්හි උත්සවය.

“ගබ්සා තහනම කුරිරු ය,” කලාකරුවා ඉරිදා (මාර්තු 13) ඔස්ටින් සම්මේලන මධ්‍යස්ථානයේ පිරී ගිය කාමරයකට පැවසීය. “ඔබේ කටයුතු ගැන සැලකිලිමත් වන්න. මගේ ශරීරයෙන් ඉවත්ව සිටින්න. ”

පසුගිය වසරේ, ටෙක්සාස් රටේ වඩාත්ම සීමාකාරී ගබ්සා කිරීමේ පියවරයන්ගෙන් එකක් වන නීතියකට අත්සන් කරන ලද අතර, ගැබ් ගැනීමක් ලෙස සති හයක් තරම් ඉක්මනින් සිදු වන ගබ්සා කිරීම් සාපරාධී ලෙස අපරාධ කරයි. ගබ්සා කිරීම් අයිතිවාසිකම් වෙනුවෙන් පෙනී සිටින්නන් නීති සම්පාදනයට එරෙහිව සටන් කර ඇතත්, මාර්තු 11 වන දින ටෙක්සාස් හි ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණයේ තීන්දුවක් මගින් තහනම අවහිර කිරීමට උත්සාහ කරන ගබ්සා සායන විසින් ගෙන ආ ෆෙඩරල් නඩුවක් අත්‍යවශ්‍යයෙන්ම වසා දමන ලදී.

පෙබරවාරි මාසයේදී, ටෙක්සාස් ආණ්ඩුකාර ග්‍රෙග් ඇබට්, තරුණ සංක්‍රාන්ති පුද්ගලයින් සඳහා ස්ත්‍රී පුරුෂ භාවය තහවුරු කරන සැත්කම් “ළමා අපයෝජනයක්” ලෙස සලකන නියෝගයකට අත්සන් තැබූ අතර, තම දරුවන්ට එවැනි සැත්කම් කිරීමට උපකාර කරන දෙමාපියන්ට වෛද්‍යවරුන්, හෙදියන් සහ ගුරුවරුන් වාර්තා කරන ලෙස ඉල්ලා සිටියේය. සහ ආරක්ෂක සේවා. ටෙක්සාස් ප්‍රාන්තයේ නීතිපතිවරයා මෙම තීරණයට එරෙහිව අභියාචනයක් ඉදිරිපත් කර ටෙක්සාස් ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණය දක්වා ප්‍රශ්නය ගෙන යන බව ප්‍රකාශ කර ඇතත්, ප්‍රාන්ත දිස්ත්‍රික් විනිසුරුවරයෙකු මාර්තු 11 වන දින නියෝගය තාවකාලිකව අවහිර කළේය.

ඇයගේ SXSW සැසිය අතරතුර, ලිසෝ “ට්‍රාන්ස් අයිතීන් යනු මානව හිමිකම්” බව අවධාරනය කල අතර “අපව පහත් කරන” දේශපාලකයින් කැඳවා ඇත.

ඉදිරියට එන Amazon TV වැඩසටහනේ ගායකයා Lizzo’s Watch Out for the Big Grrrls මංගල දර්ශනය මාර්තු 25 වන දින, මිචිගන්හි ඩෙට්‍රොයිට් හි උපත ලැබූ නමුත් හැදී වැඩුණේ හූස්ටන්හි ය. “මම හූස්ටන් නියෝජනය කිරීම ගැන ආඩම්බර වෙමි, නමුත් ටෙක්සාස් දේශපාලනය නියෝජනය කිරීම ගැන මම ආඩම්බර නොවෙමි,” ඇය පැවසුවාය.

පසුව සැසියේදී, කලාකරුවා පැවසුවේ ඇගේ නව ඇල්බමය ඇගේ ජනප්‍රිය වාර්තාවට වසර තුනකට පසුව පැමිණෙන බවයි මොකද මම ඔයාට ආදරෙයි, අවසන් වූ අතර “ඉතා ඉතා ඉක්මනින්” නිකුත් කරනු ඇත.

මෙම ලිපිය මුලින්ම දර්ශනය විය හොලිවුඩ් වාර්තාකරු.

Next Post

2022 BAFTA සම්මාන: ජයග්‍රාහකයින්ගේ සම්පූර්ණ ලැයිස්තුව

Sun Mar 13 , 2022
Denis Villeneuve ගේ මහා විද්‍යා ප්‍රබන්ධ සංදර්ශනය වන Arrakis ගේ වැලිපණුවන්ගේ බලය උපයෝගී කරගනිමින් ඩන් හි බහුතර ගෞරව උරා ගත්තේය BAFTA චිත්රපටය සම්මාන ඉරිදා (මාර්තු 13) ලන්ඩනයේදී. නමුත් එය Jane Campion ගේ Gothic Western විය බල්ලාගේ බලය එය ඉහළම ත්‍යාගය ලබා ගත්තේය. බලාපොරොත්තු වූ පරිදි, ඩන් – නාමයෝජනා 11ක් සමඟින් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.