ඩේව්ගේ ‘ස්ටාර්ලයිට්’ එක්සත් රාජධානියේ ප්‍රස්ථාරයෙන් ඉහළින් දිලිසෙනවා

එන්කැන්ටෝගේ එක්සත් රාජධානියේ කේවල ප්‍රස්ථාරයේ ඉහළින් සිටින ඉන්ද්‍රජාලික පාලනය හදිසියේ අවසන් වේ ඩේව්ගේ “Starlight” (Neighbourhood Recordings හරහා) වසරේ වේගවත්ම අලෙවිය සමඟින් අංක 1 ස්ථානයට පැමිණේ.

විස්මිත නිකුතුවක් වන “ස්ටාර්ලයිට්” හසු විය එන්කැන්ටෝගේ ඒකාබද්ධ ප්‍රස්ථාර අලෙවිය 63,000ක් සමඟින් ඉහළම ස්ථානයට පත් වූ “අපි බෲනෝ ගැන කතා නොකරමු” OCC වාර්තා. එම පළමු සතියේ එකතුවට ප්‍රස්ථාර මිලියන 7.7 ක් ඇතුළත් වේ, ප්‍රස්ථාර සම්පාදකයාට අනුව, 2022 දී ඕනෑම ධාවන පථයක් සඳහා විශාලතම ආරම්භක සතිය වේ.

2022 බ්‍රිට් සම්මාන උළෙලේ හොඳම හිප් හොප්/ග්‍රයිම්/රැප් රංගනය ජයග්‍රාහකයා වන ඩේව්ට දැන් හොඳම කේවල ගීත 11ක් ඇති අතර, 2018 වසරේ ෆ්‍රෙඩෝ ඇතුළත් “ෆන්කි ෆ්‍රයිඩේ” ට පසු දෙවන වෘත්තීය අංක 1 ද ඇත.

“Bruno” හි සති හතක ස්ට්‍රීක් එක කඩාවැටීමකට පැමිණේ ඩිස්නි 1-9 දක්වා ටම්බල්ස් මුදා හරින්න.

මේ අතර, ඕස්ට්රේලියානු DJ සහ නිෂ්පාදක Luude ඔහුගේ සතුටට පත් වේ උසස් ජීවිතයේ පළමු රසය ඔහුගේ “ඩවුන් අන්ඩර්” (Sweat It Out) හි Drum ‘n’ Bass කවරය ලෙස රැකියා ස්ථානයේ පිරිමි කොලින් හේනව උච්චයක් සඳහා 6-5 ඔසවයි.

“Dow Under” යනු Top 10. Brit සම්මානලාභී කේවල ගීත කිහිපයෙන් එකකි සෑම් ෆෙන්ඩර්ගේ “Seventeen Going Under” (Polydor) 7-6 දක්වා ඉහළ ගොස් ඇත; මිමි වෙබ්ගේ “හවුස් ඔන් ෆයර්” (එපික්) ලිෆ්ට් 8-7; හා D-Block යුරෝපයේ “Overseas” (Block Europe) විශේෂාංගය මධ්‍යම සී 9-8 වැඩි දියුණු කරයි.

A1 x J1 සහ ටියෝන් වේන් අංක 11 හි නව “නයිට් එවේ (ඩාන්ස්)” (ඊඑම්අයි) සමඟින් ඉහළම 10 මංගල දර්ශනයක් මග හැරුණි; අතර ArrDee “එන්න සහ යන්න” (දිවයින) අංක 16 ට පැමිණෙන බැවින්, වසරකට අඩු කාලයකදී ඔහුගේ 5 වැනි හොඳම 20 පෙනුම ලබා ගනී.

අවසාන, කැමිලා කැබෙලෝ හා එඩ් ෂීරන්ගේ pop team-up “Bam Bam” (Asylum/Columbia) පළමු උත්සාහයේදීම Top 40 බිඳ දමයි. කැබෙල්ලෝගේ 15 වැනි එක්සත් රාජධානියේ හොඳම 40 පෙනුම සහ ෂීරන්ගේ 53 වැනි ස්ථානය සඳහා මෙම ගීතය අංක 22 ට පැමිණේ.

නිල එක්සත් රාජධානියේ කේවල ප්‍රස්ථාරය ප්‍රාදේශීය වේලාවෙන් සිකුරාදා අග අනාවරණය වේ.

Next Post

ශිෂ්‍යත්ව විභාගයේ කඩඉම් ලකුණු මෙන්න

Mon Mar 14 , 2022
ශිෂ්‍යත්වය ලියපු සිසුන්ට විශේෂ දැනුම් දීමක් මෙම වසරේ පැවති 2021 පහ ශ්‍රේණිය ශිෂ්‍යත්ව විභාගයේ ප්‍රතිඵල (13) රාත්‍රිය නිකුත් කරනු ලැබේ. යත්ව විභාගය මෙම වසරේ ජනවාරි මස 22 වන දින ශිෂ්‍ය පැවති අතර විභාග අපේක්ෂකයින් 335, 158 දෙනෙකු පෙනී සිටියහ. ඒ අනුව ශ්‍රී ලංකා විභාග දෙපාර්තමේන්තුවේ නිල වෙබ් අඩවිය වන www.doenets.lk […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.