මුදල් අමාත්‍ය බැසිල් රාජපක්ෂ ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදලේ ඉහළ නිලධාරියෙකු හමුවෙයි

ශ්‍රී ලංකාවේ මුදල් අමාත්‍යවරයා ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදලේ (IMF) ඉහළ නිලධාරියෙකු සමඟ සඳුදා සාකච්ඡා පැවැත්වීය, මූලාශ්‍ර දෙකක් පැවසුවේ, පහත වැටෙන සංචිත, ලිස්සා යන මුදල් ඒකකයක් සහ ඉහළ යන උද්ධමනය සමඟ කටයුතු කිරීමට දිවයිනේ සහාය අපේක්ෂා කරන බැවිනි. තව..

Next Post

දිමුත් 14වන ටෙස්ට් ශතකය වාර්තා කරයි

Mon Mar 14 , 2022
ශ්‍රී ලංකා පිලිකාව තත්ත්වයක සංචාරක ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම සහ ඉන්දියාව අතර දෙවන තරගයේදි කෘතියක් වාර්තා කිරීමට දිමුත් කරුණාරත්න සමත් විය. දිමුත් වාර්තා කළේ සිය දකුණු දිවියේ 14 ශතකයයි. මෙම තරගයේ දෙවැනි ඉනිම ක්‍රීඩා කරන ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම මේ වන විට කඩුළු 6ක් දැවී ලකුණු 204ක් ලබා ගැනීමට සමත් විය. පිළිතුරු […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.