වසන්ත 2022 ඇල්බම පෙරදසුන: මෙම වාරයේ පහත වැටෙන වඩාත්ම අපේක්ෂිත ඉලෙක්ට්‍රොනික LPs 15

ඔබට එය දැනෙනවාද? ලෝකය නැවත ක්‍රියාත්මක වී මුමුණයි.

සමඟ නටනවා වසර දෙකක අබලන් වූ වසංගතයකින් පසු දර්ශනය අවසානයේ පූර්ණ පැද්දීමට පටන් ගනී – සහ 2019 සිට පළමු සම්පූර්ණ උත්සව සමය දැනට දියත් වෙමින් පවතී – එය නව සංගීතය නිකුත් කිරීමට දක්ෂ හා විශේෂ මොහොතකි. නැටුම් නිෂ්පාදකයින්ගේ A-ලැයිස්තු එකතුවක් මෙම වසන්තයේ ඇල්බම අතහැරීමෙන් මෙම අවස්ථාව ප්‍රයෝජනයට ගනිමින්, උතුරු අර්ධගෝලයේ මෙම ඉරිදා, මාර්තු 20 වන ඉරිදා නිල වශයෙන් ආරම්භ වේ.

ඇත්ත වශයෙන්ම එය දැනටමත් නව නර්තන සංගීතය සඳහා සැලකිය යුතු වසරක් වී ඇත, ටින්ලිකර්ගේ අංජුන්ඩදීප් මංගල දර්ශනය ඇතුළුව – කලින් නිකුත් කරන ලද මාර්කිව් එල්පී මාලාවක් අනුගමනය කරමින් පහත ඇල්බම එකතුව ඇත. තවත් ජීවිත කාලයකදී (පෙබරවාරි මාසයේදී නිකුත් කරන ලදී) බොබ් මෝසස්‘අනුමාන කළ හැකි තරම් විශිෂ්ටයි අතර නිශ්ශබ්දතාවය (මේ මස මුලදී Astralwerks හරහා) සහ ස්ට්රෝමාඋණුසුම් ලෙස අපේක්ෂා කෙරේ බහුතරබෙල්ජියම් කලාකරුවාගේම Moseart ලේබලය සහ 2013 සිට ඔහුගේ පළමු LP හරහා මාර්තු මුල පසු විපරම් කිරීම රේසින් කැරී.

මෙම ත්‍යාගයට, අපි තව තවත් තෑගි එකතු කරන්නෙමු. මෙන්න මේ වසන්තයේ වැටෙන වඩාත්ම උණුසුම් අපේක්ෂිත ඇල්බම 15.

මාර්තු 18: කවින්ස්කි, නැවත ඉපදෙනවා (Astralwerks)

පසුගිය නොවැම්බරයේ “Renegade” පැමිණි විට synthwave රසිකයන් සඳහා නත්තල ඉක්මනින් පැමිණියේය. සිනමාත්මක ගීතය කවින්ස්කිගේ ඉදිරි ඇල්බමය, නැවත ඉපදෙනවා, ගායනය සහ ගිටාරය මත විශිෂ්ට Cautious Clay විශේෂාංගයක් වන අතර, දශකයකට ආසන්න කාලයකදී ප්‍රංශ නිෂ්පාදකයාගේ පළමු තදබදය විය. ඔහුගේ 2013 සම්භාව්‍ය ඉහළින්ම තැබීම දුෂ්කර වනු ඇත OutRunනමුත් කවින්ස්කි විසින්ම පහත නිකුතුව “සෙනිත්” විස්තර කළේය.පසුගිය මාසයේ පිටතට) “Nightcall” හි 2 කොටස ලෙස. “පළමු කොටස” සඳහාද ඉවසීම අවශ්‍ය වේ යුගය නිර්වචනය කරන මාර්ගය මත පැමිණීම ධාවනය කරන්න ශබ්ද පටය නිල ඇල්බමයට ගලා යාමට වසර දෙකකට පෙර. – මෙගන් වන්සින්

මාර්තු 25: විෂයය, කිසිදු පසුතැවිල්ලක ආරම්භය (Three Six Zero Recordings/Sony Music)

එක්සත් රාජධානියේ ප්‍රවීණයන් වැනි ඩ්‍රම් සහ බාස් ජීවත් වන සහ හුස්ම ගන්නා නිෂ්පාදකයින් ස්වල්පයක් ගෝල්ඩි. 90 දශකයේ මුල් භාගයේ සිට, DJ සහ නිෂ්පාදකයා අපට නර්තන සංගීතයේ සුවිශේෂී ඇල්බමයක් ලබා දී ඇත. කාලානුරූපී, සහ ඔහුගේ Metalheadz ලේබලය හරහා සම්භාව්‍ය රෝලර් තොගයක්. නිකම්ම නොවේ, රැජින ඔහුව බ්‍රිතාන්‍ය අධිරාජ්‍යයේ නියම සාමාජිකයෙකු ලෙස සැලකුවාය. 2022 දී, ගෝල්ඩි නැවතත් ඇල්බමය සමඟ අප පාසලට පැමිණේ කිසිදු පසුතැවිල්ලක ආරම්භය, මෙවර සබ්ජෙක්ටිව් ද්විත්වයේ කොටසක් ලෙස අඩු ප්‍රසිද්ධ ඉංජිනේරු සහ නිෂ්පාදක ජේම්ස් ඩේවිඩ්සන් සමඟ. ජනවාරි මාසයේදී, ද්විත්ව නිදහස් කළා ටොම් මිෂ් සහ ෆ්‍රීඩා ටුවරේ ඇතුළත් “නැතිවූ” ගීතය, ඉදිරියේදී සිදුවීමට නියමිත දේ සඳහා උද්දීපනය කරන ස්වරයකි. නව-ආත්ම නවක ග්‍රීන්ටියා පෙන්ග් සහ LA ඩයිනමෝ ලේඩි බ්ලැක්බර්ඩ් ඇතුළු අනෙකුත් අමුත්තන් සමඟ, කිසිදු පසුතැවිල්ලක ආරම්භය ත්‍රී සික්ස් සීරෝ රෙකෝඩිංස්/සෝනි මියුසික් මත මාර්තු 25 ගොඩබසිනවා. – ජැක් ට්‍රෙගොනිං

මාර්තු 25: මැක්ස් කූපර්, නොකියන වචන (දැල්)

එක්සත් රාජධානියේ නිෂ්පාදක මැක්ස් කූපර් සෑම නව ඇල්බමයකටම පිවිසෙන්නේ විශාල අදහසක් මනසේ තබාගෙන ය. ඔහුගේ අවසන් LP, 2019 හි අනන්තය සඳහා ආශාව, “මානව ප්‍රගතිය, තාක්‍ෂණයේ වර්ධනය සහ දත්ත පිපිරුම පිළිබඳ සමස්ත අදහස” පීලි 14කට නංවාලීම අරමුණු කර ඇත. ඉදිරියේ දී නොකියන වචන, කූපර් ඔහුගේ හිසෙහි හඬවල් වෙත අවධානය යොමු කර ඇත. “මගේ මනස තුළ සමහර විට සුන්දර, විටෙක තීව්‍ර, විටෙක උල්ෙල්ඛ, අවුල් සහගත, අවුල් සහගත, නිර්දය අත්දැකීමක් බව මට පෙනී යන අතර, එම හැඟීම සහ ස්වරූපය මට හැකි තරම් ඇල්බමයට ඇතුළත් කිරීමට මම උත්සාහ කළෙමි,” නිෂ්පාදකයා ප්රකාශයකින් පැහැදිලි කළේය. නොකියන වචන කූපර්ගේම ලේබලය වන Mesh හරහා මාර්තු 25 පහත වැටේ. Cooper විසින් ඇල්බමයේ ගීත 13 සඳහා වීඩියෝ 13ක් සාදා ඇත, එය “සියල්ල” යන චිත්තවේගීය, ඉදිමුණු ඊයම් ගීතයෙන් ආරම්භ වේ. එහෙම තමා රෝල් වෙන්නේ. – ජේ.ටී

අප්රේල් 8: හේඩන් ජේම්ස්, ඔසවා ඇත (අනාගත සම්භාව්‍ය)
එය සෑම විටම ගිම්හානය වේ හේඩ්න් ජේම්ස්‘ ලෝකය. ඔහුගේ පළමු ගීතයේ සිට “ආදරයට අවසරය” දක්වා ඔහුගේ 2019 මංගල LP අප අතර, ඕස්ට්‍රේලියානු නිෂ්පාදකයා ඔහුගේ නැටුම්-පොප් සූත්‍රය ඉදිමුණු තනු සහ කථාන්දර සමඟින් පරිපූර්ණ කර ඇත, එය සිහින දකින නමුත් සම්පූර්ණයෙන්ම සාපේක්ෂයි. ඔහු ඔහුගේ දෙවන ඇල්බමය විස්තර කරයි, ඔසවා ඇත, “ආලෝකය සහ ධනාත්මක බව” ගෙන ඒම සඳහා නිර්මාණය කර ඇති “විශාල චිත්තවේගීය, ජවසම්පන්න නර්තන වාර්තාවක්” ලෙස – සියලු ගිම්හානය නැවත නැවත තබා ගැනීමට කම්පනයක්, සහ ඊට පෙර පවා, ගෞරවනීය ෆියුචර් ක්ලැසික් හරහා අප්‍රේල් 8 වෙනිදා පහත වැටෙන විට. – ක්රිස්ටල් රොඩ්රිගස්

අප්රේල් 15: ස්වීඩන් හවුස් මාෆියාව, නැවතත් පාරාදීසය (ජනරජ වාර්තා)

වසර 12කට පසු, ප්‍රභේද හයක් නිර්වචනය කරන කේවල, එක් පුරාවිද්‍යා EDM සුපිරි තරු ලෙස දිව යයි, අවුල් සහගත බිඳවැටීමක්, ගෝලීය වශයෙන් අලෙවි වූ සමුගැනීමේ සංචාරයක්, වසර ගණනාවක සාපේක්ෂ නිශ්ශබ්දතාවයක් සහ දර්ශන තලයක් නැවත පැමිණීමේ නිවේදනය, Swedish House Mafia දැන්, අවසාන වශයෙන්, එහි මංගල ඇල්බමය නිකුත් කිරීමට සූදානම්. ඇතුළුව කලින් නිකුත් කරන ලද තනි ගීත මාලාවක් සමඟ ගොඩගැසී ඇත දෂ්ට කරන්න-Sweat-fest rager “Redlight” සහ සති අන්තය collab “Moth to a Flame” (දැනට එහි 20 වැනි සතියේ හොට් ඩාන්ස්/ඉලෙක්ට්‍රොනික ගීත මත), LP, නැවතත් පාරාදීසය, මෙම ත්‍රිත්වය තරු බවට පත් කළ මුෂ්ටි-පොම්ප EDM වෙතින් තියුණු වමක් සලකුණු කරයි, ඔවුන්ගේ නව ශබ්දය අඳුරු දාර සහිත නිවස සහ තාක්‍ෂණය වෙත වැඩි වැඩියෙන් යොමු කරයි. අප්‍රේල් 15 දා රිපබ්ලික් රෙකෝඩ්ස් හරහා (ප්‍රතිඵලයක් ලෙස 2012 දී ප්‍රධාන වේදිකාවේ සිරස්තල ලබා දීමෙන් පසු තිදෙනාම කෝචෙල්ලා හිදී පළමු වරට පෙනී සිටිනු ඇත) නැවතත් පාරාදීසය ස්වීඩන් හවුස් මාෆියාව නැවත දර්ශනයට පැමිණීම, වසංගතයෙන් පසු දර්ශනය නැවත ජීවයට පැමිණීම – සහ, අනුමාන වශයෙන්, මෙම නව සංගීතයට සවන් දෙන විට අපට හැඟෙන්නේ කෙසේද යන්නට උපහාරයක් ලෙස නම් කර ඇත. – කේටි බේන්

අප්රේල් 15: ක්රිස්ටල් ක්රමය, සංචාරය පිටතට (අති වාර්තා)

2018 දී, ස්ඵටික ක්රමයහි ආරම්භක සාමාජික, ස්කොට් කිර්ක්ලන්ඩ්, ව්‍යාපෘතිය තනිව ගෙන ගියේය ගමන හෝම්e, ධාවන පථ 12 LP එකක් 90 ගණන්වල ඔහුගේ නිෂ්පාදන ද්විත්වය සිතියමට ඇතුළත් කළ ඉහළ-ඔක්ටේන් බ්‍රේක්බීට් වල නවීන අත්දැකීමක් ලබා දෙයි. දැන් කිර්ක්ලන්ඩ් මෙම තේමාත්මක ආඛ්‍යානය දිගටම කරගෙන යයි සංචාරය පිටතට, නාස් ටෝකියෝ සහ ජනප්‍රිය Iggy Pop වැනි තාල කැපීම් සහ ඉහළ පෙළේ නම් ඇතුළත් රොක්ට්‍රොනිකා ගමනක්. මෙම හෘද ධාවන එකතුව මාර්තු 25 වෙනිදා පහත වැටීමට සූදානම්ව ඇත, එබැවින් එදින උදෑසන කෝපි බොන්න. –– එම්.වී

අප්රේල් 15: Tstewart, එලිසියානු (මර්කරි KX)
ට්‍රැවිස් ස්ටුවර්ට් තනි කලාකරුවෙකු සහ සහකරුවෙකු ලෙස සංගීත ලෝකයේ බොහෝ නම් වලින් ගොස් ඇත. Machinedrum, JETS, Syndrone සහ Sepulcre වැනි ගෞරවනීය නාමයන් සියල්ලම ඔහුගේ උරුමයේ කොටසක් ඉටු කරයි, නමුත් 2022 දී ඔහු ඔහුගේ වඩාත් සාමාන්‍ය අන්වර්ථය වන Tstewart, නමින් නව ඇල්බමයක් සඳහා නැවත පැමිණේ. එලිසියානු සහ ලන්ඩනයේ මර්කරි KX මත. මෙය ස්ටුවර්ට්ගේ තුන්වන පූර්ණ-දිග නිකුතුව වනු ඇත, ඔහුගේ නිෂ්පාදන ප්‍රසංගයේ මෙම පාඨමය, සංයුතිය මත පදනම් වූ කොටසෙන් එන අතර 2016 න් පසු ඔහුගේ පළමු නිකුතුව වේ. රූප පරම්පරාව. – හැරී ලෙවින්

අප්රේල් 29: ද නොක්ස්, ඉතිහාසය (බිග් බීට් වාර්තා)

“ඔබේ හිස වතුරට ඉහළින් තබා ගන්න”: ද නොක්ස් සහ ජේම්ස් පියර්සන් මෙම නඟා සිටුවීම විකාශය කළේය COVID-19 වසංගතය තවත් ලූපයකට ලෝකය විසි කිරීමට පෙර, ඔවුන්ගේ තනි “ගංගාව” හරහා පණිවිඩයක් පසුගිය සරත් සෘතුවේ දී ය. ධාවන පථය සශ්‍රීක, ජවසම්පන්න සහ බලාපොරොත්තු සුන් කරයි – එය සවන්දෙන්නන් ඔවුන්ව ආරක්ෂිත කාලයකට ගෙන යාමට අවශ්‍ය වේ. ඔවුන් අවසානයේ පැමිණෙන විට (බලාපොරොත්තුවෙන්), ද නොක්ස්ගේ තුන්වන චිත්‍රාගාර ඇල්බමය ද ඇදගෙන යනු ඇත. අප්රේල් 29 වන දින, Big Beat Records එළිදක්වනු ඇත ඉතිහාසය, 2018 වසරෙන් පසු ඔවුන් දෙදෙනාගේ පළමු දිගු ක්‍රීඩකයා නිව් යෝර්ක් මත්ද්රව්ය. – එම්.වී

අප්රේල් 29: Sofi Tukker, තෙත් ටෙනිස් (Ultra Records/Sony Music)

සොෆි ටකර්ගේ ප්‍රථම තනි ගීතය වන “ඩ්‍රින්කී” ග්‍රැමි සම්මානයට නිර්දේශ වූ ස්මාෂ් එකක් විය. ඔවුන්ගේ පළමු ඇල්බමය, 2018 Treehouse, තවත් Grammy-නම් කළ පහරක් විය. මේ අනුව, ෆ්ලොරිඩාවේ පදනම් වූ යුගල ඔවුන්ගේ ඉදිරි දෙවන වසර ඇල්බමයට පැමිණෙන විට එය තහවුරු කිරීමට කීර්තියක් ඇත. තෙත් ටෙනිස්, ඔවුන්ගේ දිගුකාලීන ලේබලය, Ultra Records හරහා පැමිණේ. දේවල් නිසැකව ම තවත් සාර්ථකත්වයක් කරා නැඹුරු වේ, ඒවායේ ස්ථාවර නිරෝධායන සජීවී ප්‍රවාහ ගෘහ සංගීතයට උපකරණ සහ බහුභාෂා ප්‍රවේශයක් හරහා ප්‍රධාන අනුගාමිකයින් රැස් කර ගැනීම සහ ඔවුන්ගේ නිෂ්පාදන නව්‍යකරණයන් දිගටම කරගෙන යයි. – එච්.එල්

මැයි 6: ආරාමය, මිරර් කන්ද (එලිෆන්ට් ට්‍රැක්ස්/නෙට්වර්ක් වාර්තා)

ඕස්ට්‍රේලියානු නර්තන යුගලය හර්මිටූඩ් බ්ලූ කඳුකරයට (සිඩ්නි නගරයට බටහිරින්) ගමන් කිරීමෙන් රටේ සංවෘත දේශසීමා වලින් උපරිම ප්‍රයෝජන ගත්තේය. Moog Matriarch කෙනෙක්, තවත් එක් සින්ත් කෙනෙක්, ලැප්ටොප් එකක් සහ මුලින්ම සංගීතය සෑදීමට ඔවුන්ගේ හේතුව සමඟ නැවත සම්බන්ධ වීමට ඇති ආශාව: පැන යාමට සහ එසේ කිරීමෙන් විනෝද වන්න. ඔවුන්ගේ වසංගත අත්හදා බැලීමේ ප්රතිඵලය වේ මිරර් කන්ද, විචිත්‍රවත් තනු, ප්‍රගතිශීලී බ්‍රේක් බීට් සහ ස්ඵටිකරූපී ටොප්ලයින් වලින් සමන්විත පීලි අටකින් යුත් එකතුවකි. 2019 සිට සාමූහිකයේ පළමු LP බහුආණ්ඩුවාදය මැයි 6 වෙනිදා පැමිණේ – උණුසුම්, වසන්ත දිනයක ස්වභාවධර්මයේ හොඳින්ම භුක්ති විඳින දිගු ක්‍රීඩකයෙකු සඳහා පරිපූර්ණ වේලාව. – එම්.වී

මැයි 6: ඇලිසන් වොන්ඩර්ලන්ඩ්, හුදකලා (Astralwerks)

ඕස්ට්රේලියානු ප්රියතම ඇලිසන් වොන්ඩර්ලන්ඩ් 2018 සිට ඇගේ පළමු ඇල්බමය සමඟ නැවත පැමිණේ හුදකලා, “මිය යාමට ඇති බිය,” “ෆක් යූ ලව් යූ,” “නරක දේවල්” ඇතුළු විශිෂ්ට කේවල ප්‍රවාහයක් මත ලිස්සා යයි වඩාත් ම මෑත (සහ බටහිර දේවානුභාවයෙන්) “නව දිනය.” සෑම ධාවන පථයක්ම නිෂ්පාදකයා ඇගේ ක්‍රීඩාවේ ඉහළින්ම සොයාගෙන ඇත, තද, සිනිඳු, පොහොසත් ස්ථර නිෂ්පාදන ඇගේ සදා අවදානමට ලක්විය හැකි සහ බොහෝ විට සාපේක්ෂ පද රචනා සමඟ වියන ලදී. ධාවන පථ දුසිම ක්‍රියාත්මකයි හුදකලා බලාගාර නිෂ්පාදකයා සඳහා ස්වයං-බලගැන්වීමේ නව මට්ටමක් පෙන්නුම් කරන අතර, ඇල්ට්‍රා සංගීත උළෙල, BUKU සහ Ubbi Dubbi යන දිනයන් ඇතුළත් වසන්ත චාරිකාවක් මධ්‍යයේ මෙම ඇල්බමය පැමිණේ. – කේ.බී

මැයි 13: මධ්‍යස්ථ, තවත් D4TA (Monketown වාර්තා)

Apparat සහ Modeselektor ඔවුන්ගේ දිගුකාලීන සහ බොහෝ ආදරණීය, සුපිරි කණ්ඩායම් පැත්තේ ව්‍යාපෘතිය ලෙස නැවත එක් වී ඇත මධ්යස්ථ, ඔවුන්ගේ සිව්වන ඇල්බමය මෙම මැයි මාසයේදී Modeselektor ගේම බර්ලින් පදනම් වූ Monkeytown Records හරහා පහත වැටේ. LP සශ්‍රීක, woozy “FAST LAND” සහ “Easy Prey” හි දැනටමත් නිකුත් කර ඇති කේවල යුගලයක් විශේෂාංගී වන අතර, අප සැමට හුරුපුරුදු හුදකලාව සහ තොරතුරු අධි බර යන තේමාවන් කෙරෙහි අවධානය යොමු කරයි. තවත් D4TA 2016 සිට තිදෙනාගේ පළමු ඇල්බමය වන අතර, කණ්ඩායම ඔවුන්ගේ උපන් නගරය වන බර්ලිනයේ 2017 සංදර්ශනයකින් පසුව දීර්ඝ විවේකයක් ලබා ගත් අතර, එහිදී ඔවුන් 17,000 ක් සඳහා ක්‍රීඩා කර ඔවුන්ගේ 2016 ඇල්බමය සඳහා සංචාරය අවසන් කළහ. III. – කේ.බී

ජූනි: මුවර් කිස්මෙට්, විශ්වය (Thrive Music/Virgin)

වර්ණ bass breakout තරුව මුවර් කිස්මෙට් මොළයේ මංගල ඇල්බමයක් ඇත. ඔවුන්ගේ ගැඹුරු පුද්ගලික 2021 ධාවන පථය “කටකතා” – සියදිවි නසාගැනීම් සමඟ බුරුසුවක් ගැන – අපගේ හැඟීම් ඉරා දැමූ අතර එතැන් සිට බලයෙන් පහරවල් පුපුරා ගියේය. Laxcity, “Flourish” සමග සහයෝගීතාවයක්, ශබ්ද නිර්මාණ ශිල්පීන් දෙදෙනෙකු එකතු වූ අතර, “Call of the Unicorn” රැඩිකල් ස්වයං ආදරය පිළිබඳ ජයග්රාහී ගීය ලෙස සේවය කළේය. ජනවාරි මාසයේ “Parallel Heartbreak” යනු මුවර්ගේ පටිය යටතේ ඇති නවතම අනාගත-පොප් දියවනය වන අතර, එහි ඉහළ වයනය සහිත විලාසය අපගේ කන් වඩාත් හොඳින් සූදානම් කරන්නේ කෙසේදැයි අප කල්පනා කරයි. විශ්වය, ThriveMusic මෙම ජුනි මාසයේදී තවමත් ප්‍රකාශ නොකළ දිනක නිකුත් කරනු ඇත. – එම්.වී

ජූනි: පක්ෂ ප්‍රසාදය, මාතෘකාව TBA, (Ultra Records)

කලාකරුවන් පරිණාමය වන අතර, වසංගතය අතරතුර ඩිලන් රග්ලන්ඩ් නිවසට ගොස් සිසිල් වන විට, එය දැකීමට සුන්දර දෙයක් විය. මෙම වසන්තයේ දී, රසිකයින්ට පක්ෂ ප්‍රසාදයේ මීළඟ පරිච්ඡේදය ලැබෙනු ඇත – එය ගතික, තනු සහ ගීත රචනය කෙරෙහි නව අවධානයක් යොමු කිරීමෙන් උසස් එකක්. Elohim සමග “Losing My Mind” සහ K.Flay සමඟින් “Superhuman” යනු 2020 ගණන්වල ඇසුණු සංගීත භාණ්ඩවල කට්ටවලට වඩා හාත්පසින්ම වෙනස් විස්මිත යන්ත්‍ර දෙකකි. හුදකලා ඇල්බමය සහ බටහිර වෙරළ චාමරයෙන් තවමත් පැමිණීමට ඇති දේ සඳහා තානය සකසන්න. – එම්.වී

නිකුත් කරන දිනය TBA: සත්‍ය වශයෙන්ම ප්ලාස්ටික්, මංගල ඒකල ඇල්බමය, (කවදාවත් සාමාන්‍ය වාර්තා නොවේ)

“මම ස්ත්‍රී පුරුෂ භාවය දෙස බලන ආකාරයටම ප්‍රභේදවලට සැලකීමට කැමතියි,” ද්විමය නොවන උගන්ඩා චිත්‍ර ශිල්පියා අව්‍යාජ ප්ලාස්ටික් පැහැදිලි කරයි. “විවිධ දේවල් දූෂිත කිරීම සහ සම්බන්ධ කිරීම දේශපාලනිකයි.” ඔවුන්ගේ ඝෝෂාකාරී නිෂ්පාදන ටැන්සානියානු සිංගේලි සහ දකුණු අප්‍රිකානු gqom වැනි අප්‍රිකානු ප්‍රභේද කාර්මික තාක්‍ෂණය සමඟ ඒකාබද්ධ කරයි. ඔවුන් 2018 දී විචක්ෂණශීලී කලාකරුවන්ගේ සාමූහික සහ ඇතුළත් සාදයක්, ANTI-MASS දියත් කළ අතර, සහයෝගීතා EP ස්වයං-නිකුත් කරන ලදී. ඩොක්සා, පසුගිය ඔක්තෝම්බර් මාසයේදී සෙසු සාමූහික පදිංචිකරුවන් වන Nsasi සහ Turkana සමඟ. ANTI-MASS හට Never Normal Soundsystem සමග ඒකාබද්ධ සහයෝගීතා EP ද ඇත, Suzi Analog හි New York පාදක කරගනිමින් ළඟදීම පැමිණේ. කිසිදා සාමාන්‍ය වාර්තා නොවේ. ඇත්ත වශයෙන්ම ප්ලාස්ටික් හි පළමු ඒකල ඇල්බමය මේ වසරේ නිකුත් කිරීමට නියමිතය. – ඇනා මොන්රෝයි යිග්ලේසියස්

Next Post

සංශෝධිත ත්‍රස්තවාදය වැළැක්වීමේ පනත් කෙටුම්පත අමාත්‍ය උපදේශක කමිටුව අනුමත කරයි

Mon Mar 14 , 2022
ත්‍රස්තවාදය වැළැක්වීමේ (තාවකාලික විධිවිධාන) (සංශෝධන) පනත් කෙටුම්පත දෙවැනි වර කියවීම සඳහා පාර්ලිමේන්තුවට ඉදිරිපත් කිරීමට විදේශ කටයුතු පිළිබඳ අමාත්‍ය උපදේශක කාරක සභාව එකඟ වී තිබේ. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.