BAFTA චිත්‍රපට සම්මාන, විචාරක තේරීම් සම්මාන වලින් පසුව ඔස්කාර් සංගීත තරඟ පවතින තැන මෙන්න

හාන්ස් සිමර්සඳහා ලකුණු ඩන් දෙකේදීම දිනුවා BAFTA සිනමා සම්මාන සහ විචාරක තේරීම් සම්මාන ඉරිදා (මාර්තු 13), එය 94 වන වාර්ෂිකව ප්‍රබල ස්ථානයක තබයි ඇකඩමි සම්මාන මාර්තු 27 වෙනිදා.

නමුත් මෙහිදී මතක තබා ගත යුතු දෙයක් තිබේ: ජර්මේන් ෆ්‍රැන්කෝසඳහා ලකුණු එන්කැන්ටෝඔස්කාර් සඳහා සිමර්ගේ ප්‍රබලම අභියෝගකරුවා විය හැකි අතර, BAFTA හෝ Critics Choice Award සඳහා නම් කර නැත. එන්කැන්ටෝ පහර දෙනවා ඩන් මාර්තු 8 වෙනිදා සංගීත රචකයින් සහ ගීත රචකයන්ගේ සංගමය විසින් පිරිනමන SCL සම්මාන උළෙලේදී.

පසුගිය වසර දෙක තුළ හොඳම මුල් ලකුණු සඳහා ඔස්කාර් සම්මානලාභියා – Hildur Guðnadóttirගේ ජෝකර් හා Trent Reznor & ඇටිකස් රොස් හා ජෝන් බැටිස්ට්ගේ ආත්මය – මෙම මූලික සම්මාන තුනම දිනා ගත්තේය. මේ වසරේ ඇවිදීමේ සංදර්ශනවල ඒකමතිකභාවයක් නොමැති නිසා, තරඟය සමීප සහ නොසන්සුන් බවක් දක්නට ලැබේ.

බිලී අයිලිෂ් හා ෆිනියාස්එම නමින්ම ජේම්ස් බොන්ඩ් චිත්‍රපටයේ “No Time to Die” Critics Choice Awards හි හොඳම ගීතය ලෙස සම්මානයට පාත්‍ර විය. (EE British Academy Film Awards ලෙසද හැඳින්වෙන BAFTA චිත්‍රපට සම්මාන උළෙලට ගීත කාණ්ඩයක් නොමැත.) “No Time to Die” ඔස්කාර් සම්මානය සඳහා එහි ප්‍රබලතම අභියෝගය ලෙස සැලකෙන දෙය අභිබවා ගියේය – ලින්-මැනුවල් මිරැන්ඩාගේ “Dos Oruguitas” වෙතින් එන්කැන්ටෝ.

Critics Choice Awards හි පසුගිය වසරේ හොඳම ගීත ජයග්‍රාහකයා, “Speak Now” වෙතින් මියාමි හි එක් රාත්‍රියක්…ඔස්කාර් සම්මානය දිනා ගැනීමට ගියේ නැත, නමුත් පෙර සිටි විචාරක තේරීමේ ජයග්‍රාහකයින් හතර දෙනා – “සිටි ඔෆ් ස්ටාර්ස්” වෙතින් ලා ලා ලෑන්ඩ්“මාව මතක තබා ගන්න” වෙතින් කොකෝ“නොගැඹුරු” සිට තරුවක් උපත ලබයි සහ “(I’m Gonna) Love Me Again” වෙතින් රොකට්මන් – සියල්ලෝම ඔස්කාර් කීර්තිය කරා ගියහ (ද රොකට්මන් Critics Choice Awards හි ජයග්‍රහණය සඳහා ගීතය බැඳී ඇත.)

2021 මාර්තු මාසයේ පැවති 63 වැනි ග්‍රැමී සම්මාන උලෙළේදී දෘශ්‍ය මාධ්‍ය සඳහා රචනා කරන ලද හොඳම ගීතය සඳහා වූ ග්‍රැමී සම්මානයෙන් පටන් ගෙන “නෝ ටයිම් ටු ඩයි” තවත් බොහෝ සම්මාන දිනාගෙන ඇත. .

ආත්මයේ ගිම්හානය (හෝ, විප්ලවය රූපවාහිනියෙන් විකාශනය කළ නොහැකි වූ විට), Ahmir “Questlove” Thompson, David Dinerstein, Robert Fyvolent සහ Joseph Patel විසින් නිෂ්පාදනය කරන ලද BAFTA චිත්‍රපට සම්මාන උළෙලේ වාර්තාමය සම්මානය දිනා ගන්නා ලදී. Critics Choice Awards හි සැසඳිය හැකි කාණ්ඩයක් නොමැත, නමුත් චිත්‍රපටය හොඳම වාර්තාමය විශේෂාංගය සඳහා වන ඔස්කාර් සම්මානය සඳහා නම් කර ඇත.

75 වැනි වාර්ෂික BAFTA චිත්‍රපට සම්මාන උළෙල, සත්කාරකත්වය දරන්නේ කැරලිකාර විල්සන්, ලන්ඩනයේ රෝයල් ඇල්බට් ශාලාවේදී පැවැත්විණි. 27 වැනි Critics Choice Awards, සත්කාරකත්වය දරන්නේ ටේ ඩිග්ස් හා නිකොල් බියර්ලොස් ඇන්ජලීස් හි Fairmont Century Plaza හෝටලයේදී පැවැත්විණි, සමහර සම්මාන ලන්ඩනයේ සැවෝයි හෝටලයේදී පිරිනමන ලදී.

94 වැනි වාර්ෂික ඇකඩමි සම්මාන සඳහා අවසාන වටයේ ඡන්දය මාර්තු 17-22 දක්වා දීර්ඝ වේ. ජයග්‍රාහකයින් මාර්තු 27 වන දින හෙළිදරව් කෙරේ ඔස්කාර් පසුගිය වසරේ ලොස් ඇන්ජලීස් හි යුනියන් ස්ටේෂන් වෙත වසංගතයෙන් පෙළඹවීමෙන් පසු ඔවුන්ගේ සුපුරුදු නිවස වන හොලිවුඩයේ ඩොල්බි රඟහල වෙත ආපසු යන්න. රෙජිනා ශාලාව, Amy Schumer හා වැන්ඩා සයික්ස් ප්‍රසංගය පැවැත්වීම සඳහා සකසා ඇත.

ඉරිදා විකාශය වූ සම්මාන ප්‍රදානෝත්සව දෙකේ සංගීත කාණ්ඩවල නාමයෝජනා සහ ජයග්‍රාහකයින් මෙන්න:

BAFTAs: මුල් ලකුණු

රිකාඩෝස් වීමඩැනියෙල් පෙම්බර්ටන්

උඩ බලන්න එපාNicholas Britell

ජයග්රාහකයා: ඩන්හාන්ස් සිමර්

ප්රංශ යැවීමඇලෙක්සැන්ඩර් ඩෙස්ප්ලැට්

බල්ලාගේ බලයජොනී ග්‍රීන්වුඩ්

 

විචාරක තේරීම් සම්මාන: හොඳම ලකුණු

නිකලස් බ්‍රිටෙල් – උඩ බලන්න එපා

ජොනී ග්‍රීන්වුඩ් – බල්ලාගේ බලය

ජොනී ග්‍රීන්වුඩ් – ස්පෙන්සර්

නේතන් ජොන්සන් – නයිට්මේර් ඇලී

ජයග්රාහකයා: හාන්ස් සිමර් – ඩන්

විචාරක තේරීම් සම්මාන: හොඳම ගීතය

“සක්රීයව ඉන්න” – රිචඩ් රජු

“Dos Oruguitas” – එන්කැන්ටෝ

“ගන්ස් ගෝ බං” – ඔවුන් වැටෙන අමාරුයි

“නිකමට බලන්න” – උඩ බලන්න එපා

ජයග්රාහකයා: “මැරෙන්න වෙලාවක් නෑ” – මැරෙන්න වෙලාවක් නෑ

 

වෙතින් ලකුණු ඩන් ඉරිදා එකම ද්විත්ව ජයග්රාහකයා නොවේ. BAFTAs සහ Critics Choice Awards දෙකෙහිම ජයග්‍රහණය කළ අනෙකුත් නාමයෝජනා මෙන්න: (මෙම ද්විත්ව ජයග්‍රාහකයින්ගේ ලැයිස්තුව Critics Choice Awards අවසානයේ යාවත්කාලීන කෙරේ.)

හොඳම නළුවා: විල් ස්මිත් – රිචඩ් රජු

හොඳම සහය නළුවා: ට්‍රෝයි කොට්සුර් – CODA

හොඳම සහාය නිළිය: අරියානා ඩිබෝස් – බටහිර පැත්ත කතාව

හොඳම ඇඳුම් නිර්මාණය: ජෙනී බීවන් – Cruella

හොඳම හිසකෙස් සහ වේශ නිරූපණය: ටැමි ෆේගේ ඇස්

හොඳම නිෂ්පාදන නිර්මාණය: Patrice Vermette, Zsuzsanna Sipos – ඩන්

Next Post

මිල මුදල් ලාභ හිමිවන දවසකි

Mon Mar 14 , 2022
2022 මාර්තු මස 14 වැනි සඳුදා රාහු කාලය දිවා 07.48 සිට 09.19 දක්වා රාත්‍රී 07.51 සිට 09.21 දක්වා ශුභ දිසාව- බස්නාහිර, මරු සිටින දිසාව- වයඹ මේෂ බාධා මාර්ගවලට බාධා බාධා පැමිණේ. සිත් තැවුල් ඇති කරයි. අනවශ්‍ය අය ඇසුරු කිරීමෙන් තම කීර්ති නාමය පළුදු විය හැක. විශේෂයෙන් සමග කටයුතු කිරීමේ දී […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.