Glass Animals’ Heat Waves’ දෙවන සතිය සඳහා Billboard Hot 100 ඉදිරියෙන්

සතියකට පසු වීදුරු සතුන්“තාප තරංග” වාර්තාවක් ඔතා 59-සති නගින්න අංක 1 වෙත මත බිල්බෝඩ් හොට් 100ගීතය දෙවන සතිය ප්‍රස්ථාරයේ සමුලුවේ ගත කරයි.

ධාවන පථය සමගාමීව අංක 1 ට ළඟා වේ ගුවන්විදුලි ගීත සටහන.

Hot 100 සියලු ප්‍රභේද එක්සත් ජනපද ප්‍රවාහය (නිල ශ්‍රව්‍ය සහ නිල වීඩියෝ), ගුවන් විදුලි විකාශනය සහ විකුණුම් දත්ත මුසු කරයි. සියලුම ප්‍රස්ථාර (2022 මාර්තු 19 දිනැති) Billboard.com හි හෙට (මාර්තු 15) යාවත්කාලීන වේ. සියලුම ප්‍රස්ථාර පුවත් සඳහා, ඔබට Twitter සහ Instagram යන දෙකෙහිම @billboard සහ @billboardcharts අනුගමනය කළ හැක.

ගුවන් ධාවන ප්‍රවාහ සහ විකුණුම්: Wolf Tone/Polydor/Republic Records මත නිකුත් කරන ලද “Heat Waves,” ගුවන්විදුලි ගුවන්විදුලි ප්‍රේක්ෂක හැඟීම් මිලියන 65.6ක් (අත්‍යවශ්‍යයෙන්ම සතියෙන් සතියට පවා) සහ US ප්‍රවාහ මිලියන 15.1ක් (1%කින් ඉහළ ගොස්) සහ බාගැනීම් 3,500ක් (20%කින් ඉහළට) අලෙවි විය. MRC දත්ත වලට අනුව මාර්තු 4-10 ලුහුබැඳීමේ සතියේ.

බ්‍රිතාන්‍ය ක්වාටේට් සඳහා වූ පළමු Hot 100 අංක 1 (සහ ප්‍රවේශය) ගීතය, ගුවන්විදුලි ගීත ප්‍රස්ථාරයට සංගීත කණ්ඩායමේ පළමු සංචාරයේදී එහි පළමු නායකයා බවට පත් වේ. නව ඉහළ සඳහා 5-3 දක්වා ඉහළ යයි ප්‍රවාහ ගීත; සහ 25-16 මත පනිනවා ඩිජිටල් ගීත අලෙවියඑය අංක 13 දක්වා ළඟා විය.

සියලුම ආකෘති අංක 1 සඳහා විකල්ප: සැලකිය යුතු ලෙස, “තාප තරංග” ඉහළට එම විකල්ප ගුවන් වාදනය 2021 මාර්තු-අප්‍රේල් මාසවල සති තුනක් සඳහා ප්‍රස්ථාරය. එය ප්‍රස්ථාර සහජීවනයෙන් පැවති වසර 31කට වැඩි කාලයක් පුරා සියලුම ප්‍රභේද ගුවන්විදුලි ගීත සමීක්ෂණයට නායකත්වය දුන් 15 වැනි විකල්ප ගුවන් වාදනය අංක 1 බවට පත් වේ, එය සියල්ලෙන් 4%ක් පමණි. විකල්ප Airplay නායකයින් සාක්ෂාත් කර ගෙන ඇත.

විකල්ප ගුවන්විදුලි අංක 1 ගුවන්විදුලි ගීත ප්‍රමුඛස්ථානයට ගැනීමට

“අර්ධ ආකර්ශනීය ජීවිතය,” තෙවන ඇස අන්ධ, 1997 සැප්තැම්බර් 6 දිනැති ගුවන්විදුලි ගීත ප්‍රස්ථාරයේ අංක 1 ස්ථානයට පත් විය.
“පියාසර කරන්න,” ෂුගර් රේ, 1997 ඔක්තෝබර් 18
“Tubthumping,” Chumbawamba, නොවැම්බර් 29, 1997
“අයිරිස්,” ගූ ගූ බෝනික්කන්, අගෝස්තු 1, 1998
“ස්ලයිඩ්,” ගූ ගූ බෝනික්කන්, පෙබරවාරි 27, 1999
“ක්‍රිප්ටෝනයිට්,” 3 දොරවල් පහළ, 2000 ඔක්. 7
“මොහොතකින් එල්ලීම,” ලයිෆ්හවුස්, 2001 ජූලි 14
“අපි තරුණයි,” විනෝදජනකයි. දස්කම්. ජැනෙල් මොනේ, 2012 අප්‍රේල් 21
“මම දැන සිටි කෙනෙක්,” Gotye දස්කම්. කිම්බ්‍රා, 2012 ජූනි 2
“රාජකීය,” ලෝඩ්, නොවැම්බර් 2, 2013
“එය තවමත් දැනෙනවා,” පෘතුගාලය. මිනිසා, ඔක්තෝබර් 28, 2017
“ගිගුරුම්,” මකරුන් සිතන්න, 2017 දෙසැම්බර් 2
“සතුටුයි,” Marshmello & Bastille, නොවැම්බර් 24, 2018
“ඉහළ බලාපොරොත්තු,” සන්ත්රාසය! 2018 දෙසැම්බර් 1 වන දින ඩිස්කෝ හිදී
“තාප තරංග,” වීදුරු සතුන්, 2022 මාර්තු 19

“Heat Waves” 2021 මාර්තු 20 දිනැති විකල්ප ගුවන් ධාවන ප්‍රස්ථාරයේ අංක 1 ට පැමිණ, 2022 මාර්තු 19 දිනැති ගුවන්විදුලි ගීත ශ්‍රේණිගත කිරීම්වල අංක 1 දක්වා ඉහළ යන විට, එහි වසරක බලා සිටීම අවසාන අගයේ ඉහළට ගීත 15 අතරින් ශ්‍රේෂ්ඨතම ගීත ලැයිස්තු දෙකෙහිම ප්‍රමුඛයා විය. මීට පෙර, ලයිෆ්හවුස් හි “මොහොතකින් එල්ලීම” විකල්ප ගුවන්විදුලියේ අංක 1 හි සිට ප්‍රමුඛ පෙළේ ගුවන්විදුලි ගීත දක්වා තරණය කිරීමට වැඩිම කාලයක් ගත විය: මාස පහයි සති දෙක, 2001 ජනවාරි සිට ජූලි දක්වා.

අංක 1 හි බ්‍රිතාන්‍ය කණ්ඩායම්: Glass Animals හි “Heat Waves” යනු වසර 25 කට වැඩි කාලයක් තුළ සති කිහිපයක් සඳහා Hot 100 හි ඉහළින්ම සිටින බ්‍රිතාන්‍ය කණ්ඩායමක් විසින් කරන ලද පළමු ගීතයයි: Spice Girls ගේ “Wannabe” 1997 පෙබරවාරි 22 සිට සති හතරක් නායකත්වය දුන් දා සිට. (දී අතර, රජකම් කළ අනෙක් එකම බ්‍රිතාන්‍ය කණ්ඩායම – Coldplay – සතියක් සඳහා නායකත්වය දුන් අංක 1 දෙකක් ලබා ගත්තේය: 2008 ජුනි මාසයේදී “Viva La Vida,” සහ “My Universe,” BTS සමඟ, 2021 ඔක්තෝම්බර් මාසයේදී.)

Glass Animals ට පෙර සියලුම බ්‍රිතාන්‍ය ක්‍රියා අතර, ඇඩෙල් ඉතා මෑතකදී “Easy on Me” සමඟින් ඔක්තෝබර් මාසයේ සිට සති 10ක් ආධිපත්‍යය දැරීය.

බිංදුව සිට 60 දක්වා: මේ අතර, “Heat Waves” Hot 100 සඳහා සති 60ක් හෝ ඊට වැඩි කාලයක් ගත කළ 20 වැනි මාතෘකාව බවට පත් වේ (ප්‍රස්ථාරය 1958 අගෝස්තුවේ ආරම්භ වූ දා සිට මුළු ඇතුළත් කිරීම් 30,000ක් පමණ අතර).

එය සති 60ක් හෝ ඊට වැඩි කාලයක් ප්‍රස්ථාරගත කළ හත්වැනි අංක 1 වේ, සති අන්තයේ “බ්ලයිඩින් ලයිට්ස්” (an සමස්ත වාර්තාව 90); ලෝරන් බෙනට් සහ ගූන්රොක් (68) ඇතුළත් LMFAO හි “පාර්ටි රොක් ගීතය”; ඇඩෙල්ගේ “රෝලිං ඉන් ද ඩිප්” (65); සති අන්තයේ සහ අරියානා ග්‍රෑන්ඩ්ගේ “ඔබේ කඳුළු සුරකින්න” (62; තවමත් ප්‍රස්ථාරගතව ඇත); පෝස්ට් මාලෝන්ගේ “කව” (61); සහ ලොස් ඩෙල් රියෝගේ “මැකරීනා (බේසයිඩ් බෝයිස් මික්ස්)” (60).

අංක 1 පර්වතය, Alt: “තාප තරංග” සමගාමීව නායකත්වය දරයි හොට් රොක් සහ විකල්ප ගීත හා උණුසුම් විකල්ප ගීත ප්‍රස්ථාර, දෙකම Hot 100 වැනි බහු-මෙට්‍රික් ක්‍රමවේද භාවිතා කරයි, සෑම සතියකම 25 වැනි සතියක් සඳහා.

“අපි බෲනෝ ගැන කතා කරන්නේ නැහැ,” වෙතින් එන්කැන්ටෝපසුව Hot 100 හි අංක 2 හි දරයි සති පහක් අංක 1 හි, ඩිස්නි චිත්‍රපටයක ගීතයක් සඳහා මෙතෙක් පැවති දීර්ඝතම පාලනය. ධාවන පථය, කැරොලිනා ගයිටන්, මවුරෝ කැස්ටිලෝ, ඇඩස්සා, රෙන්සි ෆෙලිස්, ඩයෑන් ගුරේරෝ, ස්ටෙෆනි බියට්‍රිස් සහ එන්කැන්ටෝ නළු නිළියන්, ඔවුන් චිත්‍රපටයේ හඬ නඟන චරිත ලෙස ගායනා කරමින්, 10 වැනි සතිය සඳහා ප්‍රවාහ ගීත (මිලියන 24.9, 6% අඩු), ඩිජිටල් ගීත අලෙවියෙහි 4-6 පහත වැටී (5,600, 9% අඩු) සහ මිලියන 8.7ක් ලබා ගත්හ. ලුහුබැඳීමේ සතිය තුළ සියලුම ආකෘති රේඩියෝ ප්‍රේක්ෂකයින් (1% අඩු).

කලින් වාර්තා කළ පරිදි, ද එන්කැන්ටෝ හඬපටය ඉහළින්ම දැන්වීම් පුවරුව 200 a සඳහා ඇල්බම සටහන නවවන සතිය.

if(typeof(jQuery)==”function”){(function($){$.fn.fitVids=function(){}})(jQuery)}; pmc_jwplayer(‘jwplayer_GA5AxY48_xFzS1DCh_div’).setup( {“vloc”:”auto”,”playlist”:”https:\/\/content.jwplatform.com\/feeds\/GA5AxY48.json”,”ph”:2} );

Kodak Black’s “Super Gremlin” නව අංක 3 Hot 100 ඉහළට එයි, එය බහු-මෙට්‍රික් වලට නායකත්වය දෙයි. උණුසුම් R&B/Hip-Hop ගීත හා උණුසුම් රැප් ගීත අටවන සතිය සඳහා ප්‍රස්ථාර බැගින්.

GAYLE ගේ “abcdefu” එහි අංක 3 Hot 100 හොඳම සිට අංක 4 දක්වා පසුබැසීමට සහ The Kid LAROI සහ Justin Bieber ගේ “Stay” සති හතකට පසු අංක 1 ට පසු අංක 5 ස්ථානයේ තබා ගනී.

ඇඩෙල්ගේ “ඊසි ඔන් මී” හොට් 100 හි සති 10 කට පසු අංක 6 හි ස්ථාවර වේ. Justin Bieber ගේ “Ghost” එහි අංක 7 උසම ස්ථානයේ පවතී; සහ එඩ් ෂීරන්ගේ “නරක පුරුදු” අංක 2 ට ළඟා වූ පසු 9-8 කින් ඉහළ යන අතර අංක 4 ට පහර දීමෙන් පසු ඔහුගේ “ෂිවර්ස්” 8-9 ක් ලිස්සා යයි.

Hot 100’s top 10 වට කරමින්, Lil Nas X ගේ “මට අවශ්‍ය දේ” නැවත ස්ථරයට පැමිණ, අංක 9 ට නැගීමෙන් පසු 11-10 ක් තල්ලු කරයි.

නැවතත්, සියලුම ප්‍රස්ථාර ප්‍රවෘත්ති සඳහා, ඔබට Twitter සහ Instagram යන දෙකෙහිම @billboard සහ @billboardcharts අනුගමනය කළ හැකි අතර Hot 100 සම්පූර්ණයෙන් ඇතුළුව සියලුම ප්‍රස්ථාර (මාර්තු 19 දිනැති), හෙට (මාර්තු 15) Billboard.com හි නැවුම් වනු ඇත.

MRC දත්ත, ස්වාධීන දත්ත සපයන්නා දැන්වීම් පුවරුව ප්‍රස්ථාර, සතිපතා ප්‍රස්ථාර ශ්‍රේණිගත කිරීම් සම්පාදනය කිරීමේදී භාවිතා කරන සියලුම දත්ත ඉදිරිපත් කිරීම් පිළිබඳ සම්පූර්ණ සහ සම්පූර්ණ සමාලෝචනයක් සම්පූර්ණ කරයි. MRC දත්ත අවසාන ප්‍රස්ථාර ගණනය කිරීම් සිදු කර ප්‍රකාශයට පත් කිරීමට පෙර ස්ථාපිත නිර්ණායක භාවිතයෙන් සැක සහිත හෝ සත්‍යාපනය කළ නොහැකි ක්‍රියාකාරකමක් ඉවත් කරමින් දත්ත සමාලෝචනය කර සත්‍යාපනය කරයි. සමග සහයෝගීතාවයෙන් දැන්වීම් පුවරුවසැක සහිත සහ සත්‍යාපනය කළ නොහැකි යැයි සැලකෙන දත්ත අවසාන ගණනය කිරීම්වලට පෙර නුසුදුසු වේ.

Next Post

හෙට විදුලි කප්පාදුව සිදුවන්නේ මෙහෙමයි

Mon Mar 14 , 2022
මහජන උපයෝගිතා සභාවෙන් නිවේදනයක් හෙට (15) දිනයේත් අද දින ක්‍රියාත්මක වන ක්‍රියාකාරීම විදුලි ස්ථාපනය සිදුකෙරෙන බව මහජන උපයෝගිතා සභාව පවසයි. ඒ අනුව හෙට 08.00 සිට රාත්‍රී 11.00 දක්වා කාලය තුළ මෙම විදුලිය සිදු වීමට නියමිතයි. A,B,C,D,E,F,G,H කලාප සඳහා පෙරවරු 08.00 සිට සවස 06.00 දක්වා කාලය තුළ පැය දෙකයි මිනිත්තු 30ක් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.