Taraji P. Henson Jussie Smollett ‘නිදහස් කිරීමට’ කැඳවයි: ‘දඩුවම අපරාධයට නොගැලපේ’

ජූසී ස්මොලට්ගේ සහෝදරයා අධිරාජ්යය ඔහු විසින්ම සංවිධානය කරන ලද ජාතිවාදී සහ සමලිංගික ප්‍රහාරයක් සම්බන්ධයෙන් පොලිසියට බොරු කීම සම්බන්ධයෙන් නළුවාට බ්‍රහස්පතින්දා (මාර්තු 10) දින 150 ක සිරදඬුවමක් නියම කිරීමෙන් පසු තරු Taraji P. Henson ඔහු වෙනුවෙන් පෙනී සිටියි.

හෙන්සන් සඳුදා (මාර්තු 14) Instagram වෙත ගොස් සුදු පැහැයෙන් ලියා ඇති #FreeJussie හැෂ් ටැගය සහිත කළු තිරයක් පළ කළේය. සිරස්තලයේ, නිළිය සහ විකට නළුවා ස්මොලට් නිදහස් කරන ලෙස ඉල්ලා සිටියේය. “ඔහුගේ නිර්දෝෂීභාවය ගැන ඔබ සමඟ විවාද කිරීමට මම මෙහි නොසිටි නමුත් දඬුවම අපරාධයට නොගැලපෙන බව අපට එකඟ විය හැකිය,” ඇය ලිවීය, අත්තිකාරම් ලබා ගැනීම සම්බන්ධයෙන් ව්‍යාජ චෝදනාවට ලක්ව 1955 දී මිසිසිපි හි දී ඝාතනය කරන ලද එමෙට් ටිල් සමඟ තත්වය සංසන්දනය කරමින්. ඇගේ පවුලේ සිල්ලර වෙළඳසැලේ සුදු කාන්තාවක් දෙසට.

“බොරුවක් නිසා එමට් ටිල්ට අමානුෂික ලෙස පහර දී අවසානයේ ඝාතනය කරන ලද අතර, කැරොලින් බ්‍රයන්ට් ඇගේ ප්‍රකාශ අසත්‍ය බව පිළිගත් පසුව පවා, ඔහුගේ අභාවයට සම්බන්ධ කිසිවකු එක් දිනක් සිරගත කළේ නැත,” හෙන්සන් ලිවීය. “ජුසීගේ දුක් කම්කටොළුවලදී කිසිවකුට හානියක් හෝ මරණයක් සිදුවී නැත. ඔහුට දැනටමත් සියල්ල අහිමි වී ඇත, සියල්ල! කලාකරුවෙකු ලෙස මට එය නිර්මාණය කිරීමට නොහැකි වීම දඬුවමක් ප්‍රමාණවත්ය. එයාට රස්සාවක් කරන්න බෑ. හොලිවුඩයේ කිසිවෙකු ඔහුව නැවත වරක් නිර්මාණය කිරීමට කැමති කලාකරුවෙකු ලෙස බඳවා නොගනු ඇත, එය සිරගෙදරයි.

“මගේ යාච්ඤාව නම් ඔහු නිදහස් කර නිවාස අඩස්සියේ තබා පරිවාස භාරයේ තබන ලෙසයි, මන්ද මෙම නඩුවේදී එය සාධාරණ යැයි පෙනෙනු ඇත,” ඇය අවසන් කළාය.

බ්‍රහස්පතින්දා, කුක් ප්‍රාන්ත විනිසුරු ජේම්ස් ලින් ස්මොලෙට්ට ප්‍රාන්ත සිරගෙදර දින 150ක් ඇතුළුව මාස 30ක අපරාධ පරිවාසයකට දඬුවම් කළේය. ස්මොලට්ගේ දඬුවම අත්හිටුවීමට කළ ඉල්ලීම ලින් ප්‍රතික්ෂේප කළ අතර ඔහුව වහාම අත්අඩංගුවේ තබන ලෙස නියෝග කළේය. ස්මොලට් හට ඩොලර් 120,106 ක් ආපසු ගෙවීමට ද නියෝග කරන ලදී.

දඬුවමෙන් පසු ස්මොලට් තම නිර්දෝෂී බව උස් හඬින් ප්‍රකාශ කළේය. “මම අහිංසකයි. බොහෝ කලකට පෙර මා වැරදිකරු බව මට පැවසිය හැකිව තිබුණි,” ෂෙරිෆ්ගේ නියෝජිතයන් ඔහුව උසාවියෙන් පිටතට ගෙන යන විට ස්මොලට් කෑගැසුවේ, පැය ගණනක් දිගු දඬුවම් විභාගයක් අවසන් කරමිනි.

දෙසැම්බර් මාසයේදී, ස්මොලට් ප්‍රහාරය සිදුකිරීමට ජූරි සභිකයන්ට මුදල් ගෙවූ බවත්, ස්කී වෙස් මුහුණු සහ කඹය සඳහා මුදල් ලබා දුන් බවත්, කඹය නූලක් බවට පත් කරන ලෙස උපදෙස් දුන් බවත් පැවසූ සහෝදරයන් දෙදෙනෙකුගේ සාක්ෂි ඇතුළත් නඩු විභාගයකදී ස්මොලට් වරදකරු විය. ඩොනල්ඩ් ට්‍රම්ප්ගේ ජනාධිපතිවරණ ප්‍රචාරක ව්‍යාපාරයේ ප්‍රචාරක සටන් පාඨයට සඳහනක් වන “මගා කන්ට්‍රි” හි ස්මොලට් සිටි බවට කෑ ගැසීමට සහ කෑ ගැසිය යුතු ජාතිවාදී සහ සමලිංගික අපවාද මොනවාදැයි ඔහු ඔවුන්ට පැවසූ බව නඩු පවරන්නන් පැවසීය.

Next Post

එක්සත් රාජධානියේ ක්‍රීඩකයින්ට කැලිපාරිගේ පණිවිඩය: 'මේ මොහොතේ රැඳී සිටින්න'

Mon Mar 14 , 2022
සම්පූර්ණ කතාව සඳහා ESPN.com වෙත පිවිසෙන්න.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.