ආයෝජන මණ්ඩල කලාපවල මින් ඉදිරියට විදුලි කප්පාදුවක් නැහැ: විදුලිබල ඇමති

මේ වන විට දෛනිකව ක්‍රියාත්මක වන විදුලි කප්පාදුව රටේ ආර්ථිකයට වැදගත් කාර්යභාරයක් ඉටු කරන ආයෝජන මණ්ඩලයට අයත් කර්මාන්තශාලාවලට දීර්ඝ නොකරන බව විදුලිබල හා බලශක්ති අමාත්‍ය පවිත්‍රා වන්නිආරච්චි මහත්මිය පැවසුවාය. මේවායින් බොහෝ දෙනෙකුගේ වැඩ බව අමාත්‍යවරයා හමුවූ ආයෝජන මණ්ඩල නිලධාරීන් ප්‍රකාශ කර ඇත […]

Next Post

දුම්රිය ගාස්තු වැඩිවෙයි

Tue Mar 15 , 2022
ගාස්තු සංශෝධනයට ලැබුණු බව ඇමති කියයි දුම්රිය ගාස්තුව ඉදිරියේ දී සුළු වශයෙන් හෝ සකස් කිරීමට සිදුවන බව ප්‍රවාහන අමාත්‍ය දිලුම් අමුණුගම මහතා පවසයි. ඉන්ධන මිල ඉහළ යාමේ දුම්රිය ගාස්තු ඉහළ යන බව අමාත්‍යවරයා. කැබිනට් තීරණ දැනුම්දීමේ මාධ්‍ය හමුවට එක්ව සිටින අමාත්‍යවරයා මේ බව දැනුම්දී ඇත. ඒ අනුව දුම්රිය ගාස්තු සංශෝධනයට […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.