ජනපති සහ IMF නියෝජිතයන් අතර හමුවක්

ජාත්‍යන්තර මුල්‍ය අරමුදලේ (IMF) නියෝජිතයින් කිහිප දෙනෙකු අද (15) පෙරවරුවේ ජනාධිපති කාර්යාලයේදී ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ හමුවිය. IMF නියෝජිත පිරිස එහි ආසියා පැසිෆික් දෙපාර්තමේන්තුවේ අධ්‍යක්ෂ ආචාර්ය Changyong Rhee, නියෝජ්‍ය අධ්‍යක්ෂ ආචාර්ය Anne-Marie Gulde-Wolf සහ IMF ශ්‍රී ලංකාව සහ මාලදිවයින සඳහා නේවාසික නියෝජිත ආචාර්ය Tubagus Feridhanusetyawan යන අයගෙන් සමන්විත විය. ජනාධිපති ලේකම් ගාමිණී සෙනරත්, […]

Next Post

මත්පැන් මිල වැඩි කළා

Tue Mar 15 , 2022
වහාම ක්‍රියාත්මක වන පරිදි මත්පැන් මිල ඉහළ දමා ඇති බව සුරාබදු දෙපාර්තමේන්තුව පවසයි. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.