ජෝන් මේයර් ඔහුගේ ‘නියොන්’ ගිටාර් කුසලතාව ‘ඔහුගේ ඇහිබැමි පිටතට හරවා ගත හැකි පාසලේ සිටින ළමයා’ හා සමාන කරයි.

ජෝන් මේයර් “Neon” හි ඔහුගේ ගිටාර් වාදන කුසලතා සිත් ඇදගන්නා බව ඔහු දනී, නමුත් ඒවා TikTok හි ප්‍රවණතාවක් වනු ඇතැයි ඔහු සිතුවේ නැත.

ඉරිදා (මාර්තු 13) ලොස් ඇන්ජලීස් සංසදයේ ඔහුගේ පළමු ප්‍රසංගය අතරතුර, “නියොන්” වාදනය කිරීමට පෙර ඔහු බෙදාගත්තේ “එය මගේ පැරණිතම ගීතවලින් එකක් වන නිසා එය මට සිත්ගන්නා සුළු බවත්, කාලය නිකම්ම වේ යැයි මම සිතුවෙමි. එය එකලස් කිරීමේ රේඛාවෙන් පහළට යවන්න, පැරණි ගීත පිටුපසින් යන අතර නව ගීත ඉදිරියෙන් යයි.

“නමුත්, හදිසියේම, මෙම ගීතය දැන් ටික්ටොක් ට්‍රික් ෂොට් වීඩියෝ අභියෝගාත්මක ගීතයක් ලෙස හැඟෙන අතර මට ඒ ගැන යම් ආකාරයක කණගාටුවක් දැනේ, මන්ද මම මෙම ගීතය ලිව්වේ මම පොත් සාප්පුවල සහ කැෆේවල සහ වෙනත් දේවල තනිවම වාදනය කරන විට සහ මිනිසුන්ගේ අවධානය දිනා ගැනීමට අවශ්‍ය වූ බැවිනි. ඔහු තවදුරටත් කියා සිටියේය. “එය සර්කස් උපක්‍රමයක් වැනි අර්ථයෙන් ටිකක් නරුම ය.”

ඔහු සඳහන් කරන “TikTok ට්‍රික් ෂොට් වීඩියෝ අභියෝගය” ආරම්භ වූයේ 2021 මාර්තු මාසයේදී, මේයර් ඔහුගේ 1999 හිට් වාදනය කරන්නේ කෙසේද යන්න පිළිබඳ “ගිටාර් ඉඟියක්” බෙදා ගනිමින් වේදිකාවට වීඩියෝවක් උඩුගත කළ අවස්ථාවේදීය. ඔත්තුව වූයේ සාමාන්‍ය අතට අපහසු වන ගිටාර් තත් මත ඔබේ මාපටැඟිල්ල සහ දබර ඇඟිල්ල එහාට මෙහාට ගෙන යාමයි. “ඔබේ මාපටැඟිල්ල විස්ථාපනය කරන පියවර පැහැදිලි කිරීමට ඔබට අමතක විය” යනුවෙන් අදහස් 15,000 න් එකක කියවේ.

“මට මෙම නිබන්ධනය සඳහා නිබන්ධනයක් අවශ්‍යයි,” තවත් අයෙක් පවසයි. මේයර්ගේ කෙටි “නියොන්” නිබන්ධනයට විනෝද වෙමින් රසිකයෝ දසුන්-දර්ශන වීඩියෝ පළ කිරීමට ගියහ. සිංදුව වාදනය කළ හැකි බව සියුම් ලෙස නැමීම.

“මට සැතපුමක් වැනි මාපටැඟිලි ඇති නිසා මට නරකක් දැනෙනවා” යැයි මේයර් LA Sob Rock සංචාරක නැවතුමේදී පැවසීය. “ඔයා දන්නවද, ඉස්කෝලේ යන කොල්ලෙක්ට ඇහි බැම ඇතුළට හරවන්න පුළුවන්ද? අන්න ඒ වගේ තමයි මේ. මට කරන්න පුළුවන් මේ එක විකාර වැඩක්.”

ඔහු “නියොන්” දෝෂ රහිතව වාදනය කිරීමට ගියේ ජෝන් මේයර්ට සහ ඔහුගේ සැතපුම් දිග මාපටැඟිලිවලට කළ හැකි පරිදි පමණි. පහත රසික වීඩියෝවක් හරහා සම්පූර්ණ කොටස නරඹන්න.

Next Post

බොරතෙල් බැරලය මිල ඩොලර් 4කින් පහළට

Tue Mar 15 , 2022
බොරතෙල් බැරලයක නව මිල ඩොලර් 108.55යි යුක්රේනය සම්බන්ධයෙන් රුසියාව කැමැත්තෙන් පසුවන බව එක්සත් ජනපද රාජ්‍ය දෙපාර්තමේන්තුව පසුගිය ඉරිදා (13දා) ප්‍රකාශ කිරීමත් සමග (14දා) ලෝක වෙළඳපොලේ බොරතෙල් බැරලයක මිල ඩොලර් 4කින් පහත වැටිණි. ඒ අනුව පසුගිය සිකුරාදා ඩොලර් 112 සීමාවේ පැවති බ්‍රෙන්ට් (Bernt) බොරතෙල් බැරලයක මිල (14 සෙ.මී.) 3.6% පහත බැස […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.