ඩේව් ග්‍රෝල් ප්‍රථම වරට ඩේවිඩ් බෝවී දැකීම සහ ‘නැහැ’ යැයි පැවසීමේ කලාව විස්තර කරයි

ඔබ සිටින විට ඩේව් ග්රෝල්, දෙවතාවක් Rock And Roll Hall of Fame inductee, ඔබ ධනවත් හා ප්‍රසිද්ධ අය සමඟ එතරම් උරන්නේ නැත. ඔබට වේ ධනවත් හා ප්රසිද්ධ.

නමුත් Foo Fighter ට, අනිත් අයට වගේම ඔහුගේ වීරයන් ඉන්නවා. ගොඩේ මුදුනේ ප්‍රමාදය, විශිෂ්ටයි ඩේවිඩ් බෝවී.

ගැන කතා කරනවා Australian Broadcasting Corporationගේ 7.30 වැඩසටහනේ දී, Grohl ඔහු පෘථිවියට වැටුණු මිනිසා වන Bowie වෙත තම ඇස් තැබූ පළමු අවස්ථාව විස්තර කළේය.

බෝවී එංගලන්තයේ උත්සවයක ප්‍රධාන මාතෘකාවක් කරමින් සිටියේය, Grohl සිටියේ බිල්පතේ, පහළට ය. “මම ඡායාරූප වළේ සිටගෙන ඔහු දෙස බැලුවෙමි, එය පිටසක්වල ජීවියෙකු දුටුවාක් මෙන්,” ඔහු විස්තර කරයි. “ඔබ දන්නවා, එය පළමු වතාවට UFO එකක් දුටුවාක් මෙන්, ‘අනේ දෙවියනේ, එය සැබෑවක්’ වගේ. ඒක මම කවදාවත් දැකලා නැති දෙයක්.”

ග්‍රෝල්ට බෝවීව මුණගැසෙනවා පමණක් නොව, ඔහු සිහින් සුදු ආදිපාදවරයා සමඟ මිත්‍රත්වයක් ඇති කර ගෙන ඔහු සමඟ චිත්‍රාගාරයේ කාලය ගත කරයි.

“ඊට පස්සේ ඔහුව මුණගැහෙන්න” ඔහු කියයි 7.30 සත්කාරක ලීග් සේල්ස්, “ඒ සියලු හැඟීම් පෘථිවියට පහළට පැමිණේ, ‘අනේ, මගේ දෙවියනේ, මොන මහත්මයෙක්ද! මොනතරම් දීප්තිමත්, මිහිරි, කාරුණික, අශෝභන හාස්‍යජනක පුද්ගලයෙකි.’ ඊට පස්සේ මම ඔහු සමඟ ගීතයක් පටිගත කළා. මේ [was] වසර ගණනාවකට පෙර, ඔහු මයික්‍රෆෝනයක් ඉදිරිපිටට ගොස් ගායනා කිරීමට පටන් ගන්නා ආකාරය දෙස බලා ඔබට වැටහෙනු ඇත, ‘වාව්, ඒ කටහඬ – එය සැබෑ ය, ඔහුගේ මුවින් නිකම්ම නික්මෙන්නේය, එම සංකේතාත්මක කටහඬයි.’

“එහි ඇති විශිෂ්ටතම දෙය නම් එය සැබවින්ම සෑම දෙයක්ම මානුෂීයකරණය කිරීමයි. අපි, ‘වාව්, ඒ සැබෑ පුද්ගලයෙක්’ වගේ. එය සැනසිලිදායකයි, නමුත් ඒ සමඟම, ඔබ ‘ඒ වීරයෙක්’ වැනි ය. ඒ තවත් පුද්ගලයෙක් පමණක් නොවේ. ඒ ඩේවිඩ් බෝවී”

එල්ටන් ජෝන් සහ පෝල් මැකාට්නි සමඟ ඔහුගේ අත්දැකීම් ගැන විකුණුම් ග්‍රෝල්ගෙන් ප්‍රශ්න කළේය. නිතිපතා “යොවුන් වියේ අනාරක්ෂිතභාවය” සමඟ වර්ධනය වීම; කොට්ට ගැසීමෙන් බෙර ඉගෙනීම; ඔහුගේ මව, ගුරුවරිය සහ කතුවරිය Virginia Grohl; සහ ජීවය වලාකුළුවල ඇති විට බිම රැඳී සිටීමේ උපක්‍රමය.

“එම අනෙකුත් සියලුම දේවල් මායාවක්, රූපවාහිනී දේවල්, ප්ලැටිනම් වාර්තා,” ඔහු තවදුරටත් පවසයි. “ඒවා ප්‍රශංසනීය ත්‍යාග, නමුත් අවසානයේ සැබෑ දේවල් අවසන් මෙතන. ඔබට සැබෑ දේ තබා ගත හැකි තාක් කල් මෙතන, එවිට එය ඕනෑවට වඩා වැඩි වූ විට, ඔබ ඒ පැත්තට යන්න. මේ සියල්ලේ ලොකුම පාඩම් වලින් එකක්, ඕනෑම තරුණ කලාකරුවෙකුට, ඔවුන් තම ජීවිතය වෙනත් දේවල් වලින් සංකීර්ණ වන තැනට පැමිණියහොත් … ඔබ කියන්නේ ‘නැහැ’ කියා පමණි. කරන්න තියෙන්නේ මෙච්චරයි. එය මා ඉගෙන ගත් හොඳම පාඩම් වලින් එකකි. කවුරුහරි ඔබෙන් යමක් කිරීමට ඉල්ලා සිටින විට සහ ඔබට එය කිරීමට පහසුවක් දැනෙන්නේ නැති විට, එපා කියන්න. එය පහසුයි.”

Foo Fighters දැනට ඇමරිකාවේ සංචාරය කිරීම, මෙක්සිකෝ නගරයේ Foro Sol හිදී අද රාත්‍රියේ (මාර්තු 15) දිනයක් සමඟ. වසර අවසානයේදී ඕස්ට්‍රේලියාව සහ නවසීලන්තය පුරා ක්‍රීඩාංගණ වෙත ඔවුන්ගේ සංදර්ශනය රැගෙන යාමට පෙර ෆූස්ගේ ගොඩගැසී ඇති දින දර්ශනය සංගීත කණ්ඩායම අත්ලාන්තික් සාගරය හරහා ගමන් කරනු ඇත.

Next Post

රුපියල්. අතුරුදහන් වූවන්ගේ පවුල් සඳහා එක් වරක් දීමනාවක් රුපියල් 100,000 කි

Tue Mar 15 , 2022
රුපියල් 1000 ක එක් වරක් දීමනාවක් ලබාදීමට අමාත්‍ය මණ්ඩල අනුමැතිය හිමිව තිබේ. 100,000 අතුරුදන් වූවකුගේ ළඟම ඥාතීන් වෙනුවෙන්. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.