තාක්ෂණික සහාය සඳහා IMF සමඟ සාකච්ඡා ආරම්භ කිරීමට කැබිනට් අනුමැතිය

IMFතාක්ෂණික සහාය සඳහා ජාත්‍යන්තර මුල්‍ය අරමුදල (IMF) සමඟ සාකච්ඡාවක් ආරම්භ කිරීමට කැබිනට් අනුමැතිය හිමිව ඇති බව සම කැබිනට් ප්‍රකාශක, වැවිලි අමාත්‍ය ආචාර්ය රමේෂ් පතිරණ මහතා පවසයි. මුදල් අමාත්‍යවරයාට ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදල සමඟ සාකච්ඡා කිරීමට කැබිනට් අනුමැතිය ලබා දී ඇති අතර ඔවුන්ගේ නියෝජිතයන් දැනටමත් ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණ සිටිනවා. අපි ඒවා ලබා ගන්නවා […]

Next Post

ඩීසල් සහ බොර තෙල් ආනයනයට දිගුකාලීන කොන්ත්‍රාත්තු

Tue Mar 15 , 2022
ඩීසල් සහ බොරතෙල් ගැන රජය ගත් තීරණය මාර්තු 01 වනදා සිට මාස අටක කාලයක් සඳහා ලන්දේසිට ඩීසල් බලපත්‍රය ලියාපදිංචි ආයතනයකට කැඳවීමෙන් අනතුරුව එක් සැපයුම්කරු තෝරා ගැනීම සඳහා විශේෂ ස්ථාවර ප්‍රචාරක කමිටුව තීරණය කර ඇත. අදාළ කොන්ත්‍රාත්තුව එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍යයේ කොරල් බලශක්ති ඩීඑම්සීසී සමාගමට ලබා දීමට අමාත්‍ය මණ්ඩලය විසින් පත් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.