ද්විපාර්ශ්වික බලශක්ති සහයෝගීතාව පිළිබඳව මහ කොමසාරිස් මොරගොඩ ඛනිජ තෙල්, ස්වභාවික ගෑස් සහ නිවාස හා නාගරික කටයුතු අමාත්‍ය හමුවෙයි

ඉන්දියාවේ ශ්‍රී ලංකා මහ කොමසාරිස් මිලින්ද මොරගොඩ, ඉන්දියාවේ ඛනිජ තෙල් හා ස්වභාවික වායු සහ නිවාස හා නාගරික කටයුතු අමාත්‍ය ශ්‍රී හර්දීප් සිං පූරි මහතා මාර්තු 10 වැනි දින නවදිල්ලි නුවර නාගරික කටයුතු අමාත්‍යාංශයේදී හමුවිය. ඉන්දියාව ශ්‍රී ලංකාවට ලබා දී ඇති සහය පිළිබඳව මහ කොමසාරිස් මොරගොඩ අමාත්‍ය පූරිට ස්තූති කළේය […]

Next Post

කිසිදු ඖෂධ හිඟයක් නෑ

Tue Mar 15 , 2022
ඇමති චන්න ජයසුමන කියපු කතාව මේ මොහොතේ දී රට තුළ කිසිදු ආකාරයක නිෂ්පාදනයක් නොමැති බව නිෂ්පාදනය, සහ නියාමන රාජ්‍ය අමාත්‍ය මහාචාර්ය චන්න ජයසුමන පවසයි. අමාත්‍යවරයා මේ බව රත්මලාන ප්‍රදේශයේ පැවති උත්සවයකට එක්වෙමනි. දේශපාලන වාසි ලබා ගැනීමේ අරමුණින් යම් රටක නිෂ්පාදනය නිෂ්පාදනයක් බවට පත් වේ යැයි අසත්‍ය ප්‍රකාශය මාධ්‍ය ඔස්සේ ඔහු […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.