බොබ් ඉගර් ජෙනීස් ආයෝජනය සමඟ මෙටාවර්ස් ව්‍යාපාරයට ඇතුළු වේ

හිටපු ඩිස්නි ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී බොබ් ඉගර් (සහ ඔහුගේ අවතාරය) ඇතුල් වේ metaverse.

Iger නම් සමාගමක අධ්‍යක්ෂක මණ්ඩලයට ආයෝජනය කරමින් සම්බන්ධ වේ ජෙනීස්, එය පරිශීලකයින්ට අතථ්‍ය ලෝකවල භාවිතා කිරීම සඳහා ඔවුන්ගේම ඩිජිටල් අවතාර නිර්මාණය කිරීමට ඉඩ සලසයි (ඔබට Igerගේ avatarය ඉහළින් දැකිය හැක). Iger Genies CEO සහ සම-නිර්මාතෘ සමඟ එක් වේ ආකාෂ් නිගම්Genies සම-නිර්මාතෘ ඉවාන් රොසෙන්බෝම්සහ ව්‍යාපාර ධනපතියන් මේරි මීකර් හා රික් යැං Genies පුවරුවේ.

Genies ඇතුළු තරු අතර ජනප්රිය වී ඇත ජෙනිෆර් ලෝපේස්, රිහානා හා ලිල් නාස් එක්ස්. සමාගම avatars සහ NFT සඳහා Universal Music Group සහ Warner Music Group සමඟ හවුල්කාරිත්වයන් ද ඇත.

“තාක්‍ෂණය සහ කලාව අතර මංසන්ධිය වෙත මා සැම විටම ඇදී ගොස් ඇති අතර, නව ආකාරයේ නිර්මාණශීලිත්වය, ප්‍රකාශනය සහ සන්නිවේදනය සක්‍රීය කිරීම සඳහා එම සංයෝජනයේ බලය උපයෝගී කර ගැනීමට ජෙනීස් අද්විතීය සහ බලගතු අවස්ථාවන් සපයයි” යනුවෙන් ඉගර් ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේය. “පසුගිය මාස කිහිපය තුළ ආකාෂ් දැන හඳුනා ගැනීමට සහ ජෙනීස් ගැන වැඩි විස්තර දැනගැනීමෙන් පසු, ඔහුගේ දැක්ම සහ එය ඉටු වන්නේ කෙසේද යන්න පිළිබඳව මම ඉතා සතුටට පත් වන අතර මුළු කණ්ඩායම සමඟම වැඩ කිරීමට මම බලාපොරොත්තු වෙමි.”

metaverse සහ web3 (Crypto තාක්‍ෂණය සමඟ සමීපව සම්බන්ධ වූ buzzword) යන දෙකම ගැන කතා කිරීමත් සමඟ Genies උත්සාහ කරන්නේ එම අනාගතය අතථ්‍ය ලෝකවල හෝ blockchain මත වේවා … හෝ දෙකම සබැඳි අනන්‍යතාවයේ අනාගතය ලෙස ස්ථානගත කිරීමට ය. බලාපොරොත්තුව වන්නේ පරිශීලකයින් ඔවුන්ගේ avatar නිර්මාණය කිරීමෙන් පසුව, එය සෑම තැනකම සහ සෑම යෙදුමකම (හෝ අතථ්‍ය ලෝකයේ) භාවිතා කළ හැකි බවයි.

වසර අවසානයේ නිල වශයෙන් ඩිස්නි හැර ගිය ඉගර් ඔහුගේ අනුප්‍රාප්තිකයා ලෙස මෙටාවර්ස් ගවේෂණය කරයි. බොබ් චැපෙක් සමාන භූමියක් ගවේෂණය කිරීමට පටන් ගනී. Chapek ජනවාරි මාසයේදී සමාගම සඳහා උපායමාර්ගික “කුළුණු” තුනක් ගෙනහැර දක්වමින් ඔහුගේ සංදේශයේ metaverse උපුටා දක්වයි. පෙබරවාරි මාසයේදී ඩිස්නි විධායක තනතුරට පත් විය මයික් වයිට් එහි metaverse උපාය මාර්ගය මෙහෙයවීමට. නමුත් Disney අනුමාන වශයෙන් කතන්දර කීමට අවස්ථාවක් ලෙස මෙටාවර්ස් දෙස බලා සිටින අතර, Iger ඔට්ටු අල්ලමින් සිටින්නේ අප සෑම කෙනෙකුම අපගේම කාටූන් අනුවාද හරහා එම ඩිස්නි අන්තර්ගතය මෙටාවර්ස් හි අත්විඳිනු ඇති බවයි.

මෙම ලිපිය මුලින් ප්‍රකාශයට පත් කරන ලද්දේ හොලිවුඩ් වාර්තාකරු.

Next Post

සජබ විරෝධය අද

Tue Mar 15 , 2022
කොල්ලුපිටිය මංසන්ධියට පැමිණෙන විරෝධතා රැළිය සමගි ජනබලවේගය සංවිධානය කරනු ලබන ‘රට විනාසයි – දැන් ඇති. තවත් වනසන්න දෙන්න.” කොළඹ නගරයේ ස්ථාන කිහිපයක දී ජනතාව රැස්වී කොල්ලුපිටිය මන්සන්ධියට පාගමනින් පැමිණ මෙම විරෝධතා පැවැත්වීමට සැලසුම් කර ඇත. විරෝධතාව පස්වරු 2.00ට ආරම්භ කිරීමට මූලික. විපක්ෂ නායක සජිත් ප්‍රේමදාස මහතාගේ ප්‍රධානත්වයෙන් පැවති මෙම විරෝධතාවයට […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.