රටවල් අගමැතිවරු තිදෙනෙක් කිව් අගනුවරට

පෝලන්තය,චෙක් ජනරජය සහ ස්ලොවේකියා රාජ්‍යයන් හි අග‍්‍රාමාත්‍යවරු යුක්රේන ජනාධිපති ව්ලොදිමීර් සෙලෙන්ස්කි හමුවීම සඳහා කිව් අගනුවර වෙත පැමිණීමට බලාපොරොත්තුවෙන් සිටින බව වාර්තා වෙයි.

Next Post

ජනපති සහ IMF නියෝජිතයන් අතර හමුවක්

Tue Mar 15 , 2022
ජාත්‍යන්තර මුල්‍ය අරමුදලේ (IMF) නියෝජිතයින් කිහිප දෙනෙකු අද (15) පෙරවරුවේ ජනාධිපති කාර්යාලයේදී ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ හමුවිය. IMF නියෝජිත පිරිස එහි ආසියා පැසිෆික් දෙපාර්තමේන්තුවේ අධ්‍යක්ෂ ආචාර්ය Changyong Rhee, නියෝජ්‍ය අධ්‍යක්ෂ ආචාර්ය Anne-Marie Gulde-Wolf සහ IMF ශ්‍රී ලංකාව සහ මාලදිවයින සඳහා නේවාසික නියෝජිත ආචාර්ය Tubagus Feridhanusetyawan යන අයගෙන් සමන්විත විය. ජනාධිපති ලේකම් […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.