ලින්-මැනුවෙල් මිරැන්ඩා නාලිකා රෆායෙල් නඩාල් ගීත ලියන විට: නරඹන්න

ලින්-මැනුවල් මිරැන්ඩා සුපිරි බලයක් ඇත. ඔහු අන් කිසිවකු නොලබන පරිදි සම්මාන රැස් කරයි.

බහු-හයිෆනේට් සංගීත මාස්ටර්ට එමී දෙකක්, ග්‍රැමී තුනක්, ටෝනි තුනක් සහ පුලිට්සර් ත්‍යාගයක් ඇත. සඳහා ඔහුගේ මෑත ඇකඩමි සම්මාන නාමයෝජනා සමඟ එන්කැන්ටෝඔහුට වයස අවුරුදු 42 දී EGOT තත්ත්වය ලබා ගත හැකිය.

සඳුදා රාත්‍රියේ (මාර්තු 14) මිරැන්ඩා නතර විය ජිමී කිමෙල් සජීවීව කතාබස් කිරීමට සහ ඔහුගේ වාසනාවට විහිළු කිරීමට.

මිරැන්ඩා සංගීතය සහ පද රචනා කළ සජීවිකරණ ඩිස්නි චිත්‍රපටයේ “ඩොස් ඔරුගුයිටාස්” 2022 ඔස්කාර් සම්මාන උළෙලේ හොඳම මුල් ගීතය සඳහා නම් කර ඇත.

ඔහුට එම EGOT කොපමණ අවශ්‍යද? නිසැකවම ඔහු තේජසට වෙඩි තැබීම සඳහා මරා දමනු ඇත, කිමෙල් ඔවුන්ගේ ස්ථානයේ මුදුනට තද කළේය.

“ඒක හරියට සංඛ්‍යාලේඛන වගේ,” මිරැන්ඩා පැහැදිලි කරයි. “(ස්පාඤ්ඤ ටෙනිස් ශූර) රෆා නඩාල් බොහෝ විවෘත තරග සඳහා වූ වාර්තාව බිඳ දැමූ විට ඔහු එම වාර්තාව බිඳ දැමීම ගැන සිතුවේ නැත. ඔහු සිතමින් සිටියේ, ‘ඉතා වේගයෙන් මා දෙසට බෝලයක් එනවා. ඒ වගේම මට පන්දුවට ආපසු පහර දිය යුතුයි.’ ඒ වගේම තමයි මම තනුව ලියනකොට මට දැනෙන්නෙ. කවුරුහරි මට බෝලයක් විසි කරනවා වගේ.”

ලස්සන වොලි.

ස්මාෂ් ගැන කතා කරමින්, කිමෙල් “අපි බෲනෝ ගැන කතා නොකරමු” යන ඉන්ද්‍රජාලික අමුද්‍රව්‍ය ගැන ද විමසා සිටියා.

එය ලොව පුරා ජනප්‍රියත්වයට පත් වනු ඇතැයි මිරැන්ඩා දැන සිටියේ නැත. “කණ්ඩායම් අංක කිසි විටෙකත් ජනප්‍රිය නොවේ, ඔබට ඒවා ගායනා කළ නොහැක,” ඔහු පැහැදිලි කරයි. “එය සාමාන්‍යයෙන් බයිලා හෝ වෙනත් දෙයක දුෂ්ට ගීතයකි. කණ්ඩායම් අංක යනු රඟහල ළමයින් කැමති සහ වෙනත් කිසිවෙකු කැමති නැති දේවල් ය, මන්ද ඔවුන්ට එය ඔවුන්ගේ කස්ටිය සාදයේදී ගායනා කිරීමට හැකි බැවිනි.

“Bruno” ලොව පුරා විකුණුම් ප්‍රස්ථාරවල අක්ෂර වින්‍යාසයක් කර ඇත.

කැරොලිනා ගයිටාන්, මවුරෝ කැස්ටිලෝ, ඇඩස්සා, රෙන්සි ෆෙලිස්, ඩයෑන් ගුරේරෝ, ස්ටෙෆනි බියට්‍රිස් සහ එන්කැන්ටෝ කස්ටිය විසින් රචනා කරන ලද සමූහ ගීතය – සති කිහිපයක් අංක 1 හි ලොග් විය. Billboard Hot 100ඩිස්නි සජීවිකරණ චිත්‍රපටයකින් දෙවන අංක 1 බවට පත් වීම සහ ගීතයේ එකම රචකයා සඳහා මිරැන්ඩා සඳහා පළමු නායකයා වීම.

එසේම, එය සති හතක් පැවති එක්සත් රාජධානියේ නිල කේවල ප්‍රස්ථාරයේ අංක 1 ස්ථානයට පත් වූ පළමු මුල් ඩිස්නි නිකුතුව වේ.

ඔහුගේ සේවා කාලය තුළ කිමෙල්, යුගලය ඇන්ඩෲ ගාෆීල්ඩ් සමඟ කතා කළ අතර, කතා සංදර්ශන තරුව සත්කාරකත්වය දැක්වූ 2017 ඔස්කාර් සම්මාන උලෙළේ උමතු අවසාන තරඟය සිහිපත් කළහ. මිරැන්ඩා රාත්‍රී ප්‍රසංගය සඳහා කටු සටහනක් ද පටිගත කළේය, නිරන්තර භ්‍රමණය යටතේ අරගල කරන අය සඳහා “ආශ්චර්යමත් ප්‍රතිකාරයක්” ප්‍රවර්ධනය කළේය. එන්කැන්ටෝ ගීත, එන්කැන්ටික්ස් ලෙස නම් කරන ලද “එවැනි ආකාරයේ පළමු පෙති”. ඒක මැජික් එකක් වගේ, එක එක කන ඇලේ පෙති අලවන්න. අතුරු ආබාධවලට ජෑස් අත් පුපුරා යාම ඇතුළත් වේ.

පහතින් නරඹන්න.

Next Post

බස්නාහිර පළාතේ ප්‍රධාන සංඝනායක හිමි අපවත් වෙයි

Tue Mar 15 , 2022
අවසන් කටයුතු ලබන 17 වැනිදා කඩුවෙල කොතලාවල සංඛපිට්ඨි විහාරස්ථානය සහ ගොතටුව නව නගරයේ ස්වභාවිකවිමලාරාමය යන උභය විහාරාධිපති බස්නාහිර පළාතේ ප්‍රධාන නායක කඳුබොඩ අමරාන නාහිමිපාණන් වහන්සේ අවුරුදු 102 ආයුවලදා නගරය (14) දින අපවත් වී ඇත. කඩුවෙල නගරය ආසන්නයේ පිහිටි සංඛපිට්ඨි මහා විහාරය ගොතටුව නව නගරය දැන විමලා යන අභය විහාරාධිපති බස්නාහිර […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.