සජබ විරෝධය අද

කොල්ලුපිටිය මංසන්ධියට පැමිණෙන විරෝධතා රැළිය

සමගි ජනබලවේගය සංවිධානය කරනු ලබන ‘රට විනාසයි – දැන් ඇති. තවත් වනසන්න දෙන්න.”

කොළඹ නගරයේ ස්ථාන කිහිපයක දී ජනතාව රැස්වී කොල්ලුපිටිය මන්සන්ධියට පාගමනින් පැමිණ මෙම විරෝධතා පැවැත්වීමට සැලසුම් කර ඇත. විරෝධතාව පස්වරු 2.00ට ආරම්භ කිරීමට මූලික.

විපක්ෂ නායක සජිත් ප්‍රේමදාස මහතාගේ ප්‍රධානත්වයෙන් පැවති මෙම විරෝධතාවයට ප්‍රධාන වශයෙන් ජනබලවේගයට සහයෝගය පළ කරන විපක්ෂයේ දේශපාලන පක්ෂ නියෝජිතයින් එක්වීමට නියමිත බව මේ දිනවල (14) මාධ්‍ය හමුවකදී අදහස් පළ කළ සජ ජාතික සංවිධායක මන්ත්‍රී තිස්ස අත්තනායක මහතා ප්‍රකාශ කළේය.

මෙම ආණ්ඩු විරෝධී දැවැන්ත විරෝධතා ප්‍රදේශ සඳහා දිවයිනේ ප්‍රධාන රසික ජනතාවක් අද (15දා) දිනයේදී නගරයට රැගෙන එන සහභාගී මන්ත්‍රීවරයා මෙහි දී සඳහන් කර ඇත. අද ආරම්භ කරන මෙම විරෝධතා ව්‍යාපාරය ඉදිරියේදී දිවයින පුරා තවත් නගර ආශ්‍රිතව ව්‍යාප්ත කිරීමට බලාපොරොත්තු වන බව ප්‍රකාශ කරන ලදී.

නයන තරංග ගමගේ

The post සජබ විරෝධය අද appeared first on Aruna.

Next Post

ආර්ථික සභාවට උපදෙස් දෙන්න විශේෂඥ කමිටුවක

Tue Mar 15 , 2022
ජාතික ආර්ථික සභාවට උපදෙස් දීම සඳහා විශේෂඥ කමිටුවක් ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා විසින් පත්කරනු ලැබ ඇත .

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.