සරල සැලැස්ම කතා ‘ප්‍රතිරෝධී’ හයවන ඇල්බමය, ‘පෙනුමට වඩා අමාරු’

එතැන් සිට වසර 20 ක් ගතවී ඇත සරල සැලැස්ම මතට පුපුරා ගියේය පර්වතය එහි පළමු ඇල්බමය සමඟ දර්ශනය, 2002 හි පෑඩ් නැත, හිස්වැසුම් නැත… බෝල පමණි. ද්විත්ව-ප්ලැටිනම්-විකිණෙන කට්ටලය Billboard Hot 100 හි අංක 24 සහ Pop Airplay ප්‍රස්ථාරයේ අංක 5 ස්ථානයට පත් වූ “I’d do Anything”, “Addicted” සහ “Perfect” යන ගීත බිහි විය.. (තවත් ගීතයක් වන, “I’m just a Kid”, පසුව 2020 දී එය ඡායාරූප බෙදාගැනීමේ TikTok අභියෝගයක් සඳහා භාවිතා කරන ලද අතර, එම වසරේම ධාවන පථය ප්ලැටිනම් තත්ත්වයට පත් කළේය.)

සංවත්සරය නිමිත්තෙන්, කැනේඩියානු ක්වාර්ටෙට් සිය හයවන චිත්‍රාගාර ඇල්බමය නිකුත් කරන බව සමාජ මාධ්‍ය ඔස්සේ අද (මාර්තු 15) නිවේදනය කළේය. පෙනුමට වඩා අමාරුයිමැයි 6 වෙනිදා. නිවේදනයට පෙර, දැන්වීම් පුවරුව කණ්ඩායමේ හතරෙන් තුනක් සමඟ පමණක් කතාබස් කරන ලදී – ගායන ශිල්පී/බැසිස්ට් වාදක පියරේ බුවියර්, රිදම් ගිටාර් වාදක සෙබස්තියන් ලෙෆෙබ්වර් සහ ඩ්‍රම්ස් වාදකයෙකු වන චක් කොමියු – ඇල්බමයෙන් රසිකයින්ට අපේක්ෂා කළ හැකි දේ ගැන, දිගුකාලීන අත්ලාන්තික් රෙකෝඩ් ලේබලය සමඟින් වෙන්වීමෙන් පසු සංගීත කණ්ඩායමේ පළමු ස්වයං-නිකුත් කළ කට්ටලය 2019.

ශබ්දය අනුව, පෙනුමට වඩා අමාරුයි යනු ඉමෝ සහ පොප්-පන්ක් මිශ්‍රණයක් ලෙස තමන්ව හඳුන්වන සරල සැලැස්ම සඳහා නැවත ආකෘතියට පැමිණීමකි. “එය ඉතා වැදගත් සරල සැලසුම් ඇල්බමයක්” යයි Bouvier පවසයි. “එය අප අපම වීම මිස අප නොවන දෙයක් වීමට උත්සාහ නොකිරීමයි. බොහෝ ආකාරවලින්, එය ආරම්භයේදී අප විසින් නිර්මාණය කරන ලද දේ ගැන ආඩම්බර වීමකි. බොහෝ විට, ඔබ සංගීත කණ්ඩායමක් ආරම්භ කර මෙම ශබ්දය නිර්මාණය කරයි – එය අපට, අපගේ අත්සන ශබ්දය බවට පත් විය – එවිට ඔබට එයින් පලා යාමට අවශ්‍ය වේ. දැන්, තව ටිකක් පරිණත භාවයකින්, අපට අපි කවුද, අපි කවුරුන්ද යන්න වැළඳගෙන රසිකයන්ට අවශ්‍ය දේ ලබා දිය හැකිය. ”

එයට දැනටමත් නිකුත් කර ඇති “The Antidote” සහ “Ruin My Life” වැනි ජීවිතය පිළිබඳ “බලගැන්වීම” ගීත ඇතුළත් වේ. එකතුව 41 පෙරටුගාමී ඩෙරික් විබ්ලි).

“අපි ලියන බොහෝ ගීත ජීවිතයේ දුෂ්කර අවස්ථාවන් හරහා ගමන් කිරීම” බව බුවියර් පවසයි. “එය ඔබට ප්‍රමාණවත් නොවන බව දැනීම හෝ මිනිසුන්ට ඔබේ පිටුබලය නොමැති බව දැනීම හෝ ‘මට මේක තියෙනවා, මට මේකෙන් බේරෙන්න පුළුවන්’ වැනි හැඟීමක් විය හැකියි. ඒක සිම්පල් ප්ලෑන් එකෙන් හැමදාම කරපු දෙයක් මොකද අපි ඒ අවස්ථා වලින් ආස්වාදයක් ලබනවා. ජීවිතයේ යම් දෙයක් ඔබව පහතට හෙළන විට හෝ ජීවිතයේ යමක් විශාල අභියෝගයක් වන විට, මට කතා කිරීමට අවශ්‍ය වූ විට, මට ගී පද කිහිපයක් ලිවීමට අවශ්‍ය වන්නේ එවිටය.

Comeau එකතු කරයි, “මට ඇල්බමය සහ සංගීත කණ්ඩායම යම් ආකාරයකින් සාරාංශ කරන එක් වචනයක් තිබේ නම්, එය ‘ප්‍රතිරෝධී’ වේ. එය දුෂ්කරතා සහ බාධක ජය ගැනීම සහ දුෂ්කර අවස්ථාවලදී පවා බලාපොරොත්තු සොයා ගැනීමයි. අපේ සංගීතය බොහෝ දෙනෙකුට බලාපොරොත්තුවක් ලබා දෙන දෙයක් බව මට හැඟේ. අප කරන සෑම ගීතයක්ම, එය ඉතා අඳුරු විෂයයක් වුවද, සෑම විටම බලාපොරොත්තුවේ දිලිසීම – උමග අවසානයේ ආලෝකයක් ඇත. හරියට, ‘හරි, අපි එකට මේකෙන් ගොඩ යනවා’ වගේ. ”

සමහර ගීත කොරොන වයිරස් වසංගතය පිළිබඳ සංගීත කණ්ඩායමේ හැඟීම් නිරාකරණය කරන බව පෙනෙන්නට තිබුණද – නිකුත් නොකළ “Wake Me Up (When This Nightmare’s Over)” වැනි, Bouvier එය හඳුන්වන්නේ “ජීවිතය සහ ආදරය” ගැන සාමාන්‍යයෙන් ලියා ඇති “පෙරනිමිත්තක්” ලෙසයි. 2020 මුලදී ගෝලීය වසා දැමීම් ආරම්භ වීමට පෙර ඇල්බමය සම්පූර්ණයෙන්ම පාහේ නිම කරන ලදී. “අපි වාසනාවන්ත වුණා,” Comeau පවසයි. “අපට එය කළ යුතුව ඇත්තේ අප සියලු දෙනාම එකම කාමරයේ එකට සිටි පැරණි පාසල් ක්‍රමයටය, මම හිතන්නේ එය විශාල වෙනසක් ඇති කරයි, එම අන්තර් ක්‍රියාකාරිත්වය, එහාට මෙහාට, සහ පැවසීමෙන් වැළකී සිටීමට හැකි වේ. , ‘හරි, මම ඔයාට FaceTime එකෙන් ආපහු කතා කරන්නම් . . .’ එවිට ඔබට කිසිදා නොලැබේ. අපි එකට හිටියා, ඒක අඹරලා, ඒක නියමයි.

දැන් වසංගත සීමාවන් ලිහිල් වීමට පටන් ගෙන ඇති අතර සමාජය නව සාමාන්‍යයක් කරා ගමන් කරමින් සිටින අතර, සංගීත කණ්ඩායම – ප්‍රධාන ගිටාර් වාදක ජෙෆ් ස්ටින්කෝ ද ඇතුළත් වේ – ඇල්බමය නිකුත් කිරීමට සහ නගර 35 ක සම-ශීර්ෂක එක්සත් ජනපද සංචාරයක් ආරම්භ කිරීමට හොඳම කාලය මෙය යැයි සිතූහ. සෙසු Canadians Sum 41 එය අප්‍රේල් 29 වන දින NC හි Raleigh හිදී ආරම්භ වේ

“එය අපගේ පළමු ඇල්බමයේ 20 වන සංවත්සරය වන අතර එය Sum 41 හි 21 වන සංවත්සරයයි. [2001 debut, All Killer No Filler]ඉතින්… එය 2000 ගණන්වල මුල් දිනවල ආපසු හැරීමේ සංචාරයක් වනු ඇත,” Bouvier පවසයි.

Comeau එකතු කරයි, “අපි අපගේ අතීත වාර්තා වලින් විශාල ජනප්‍රිය ගීත සියල්ලම වාදනය කරන්නෙමු, නමුත් නව ගීත කිහිපයක් ද ප්‍රදර්ශනය කරන්නෙමු. ඇත්තටම අපිට ආඩම්බරයි පෙනුමට වඩා අමාරුයි සහ අපගේ රසිකයින් අනෙක් සියලුම වාර්තා වලට ආදරය කරන තරමටම එයට ආදරය කරන බව දනිමු, එබැවින් එය එම කරුණු දෙක අතර සමතුලිතතාවය සොයා ගනී. මිනිසුන්ට ඔවුන් කුඩා කාලයේ සිටම විශේෂ අවස්ථා නැවත ලබා ගැනීමට අවශ්‍ය අපි එම නොස්ටැල්ජියාවේ කොටසක් බව අපට වැටහේ. නමුත්, ඒ සමඟම, අපි තවමත් අදාළ යැයි හැඟෙන සහ රසිකයින්ට සම්බන්ධ විය හැකි සංගීතය නිකුත් කරමින් සිටිමු. එබැවින් අපි එහි ගොස් අපගේ හදවත් සෙල්ලම් කර එහි සෑම තත්පරයක්ම භුක්ති විඳින්නෙමු. ”

තවත් වසර 20ක් ඔවුන් මෙය කරනවා දකින්නේ නම්, පිළිතුර – හොඳයි, සරලයි. “අපි දැන් 40 ගණන්වල මුල් භාගයේ ඉන්නේ, නමුත් මට වයසක් දැනෙන්නේ නැහැ” කියා බුවියර් පවසයි. “කණ්ඩායම ආරම්භ කරන විට මට වඩා වෙනස් පුද්ගලයෙකු ලෙස මගේ ආත්මයට දැනෙන්නේ නැත. ඒ වගේම මම විශ්වාස කරන්න පටන් ගන්නවා ඒක කවදාවත් වෙනස් වෙන්නේ නැහැ කියලා. මම හැම විටම ‘I’m just a Kid’ ගායනා කරන පුද්ගලයා වනු ඇත. ඒක තමයි මම කරන්නේ. මම ඇත්තටම එහි අවසානයක් දකින්නේ නැහැ. ”

සහ එහි මාතෘකාව පිටුපස සැඟවුණු අර්ථය ඇත පෙනුමට වඩා අමාරුයි, Comeau අනුව. “අදහස නම් අපගේ හාස්‍ය වදන් මාලාව තබා ගැනීමයි [in titles] යන්නෙ ඒක අපේ shtick එකක් නිසා, නමුත් ඊට වඩා ගැඹුරු දෙයක් තියෙනවා. වසර 20 ක් අදාළව සිටීමට හැකිවීම පෙනෙන ආකාරයට වඩා දුෂ්කර ය. ” (එක්සත් ජනපදයේ සිය වෘත්තීය ජීවිතය පුරාවට, MRC දත්ත වලට අනුව, Simple Plan විසින් එහි ගීතවල මිලියන 5.1 කට සමාන ඇල්බම ඒකක සහ මිලියන 700කට වැඩි ඉල්ලුමක් ඇති ප්‍රවාහයන් ගෙන ගොස් ඇත.)

“මම හිතන්නේ සංගීත කණ්ඩායමක වෘත්තීය ජීවිතය තුළ ‘මෙය අවසානයද’ කියා ඔබ කල්පනා කරන කාලයක් තිබේ. නමුත් අපි දැන් ප්‍රවේශ වන්නේ මිනිසුන්ට බොහෝ දේ අදහස් කළ විශේෂ ගීත ප්‍රමාණවත් තරම් ඇති මට්ටමකට ඉදිරියට යාමට අපට එම වරප්‍රසාදය ලබා දෙනු ඇත, ”කොමේඕ පවසයි.

එය පුරාවටම සොයාගත හැකි හැඟීමකි පෙනුමට වඩා අමාරුයි, පළමු කේවල තුන සමඟ පැහැදිලිවම සිව්දෙනාව එහි ආකර්ශනීය මූලයන් වෙත ගෙන යයි. “මෙම වාර්තාව එහි හරයට සරල සැලැස්මක්” යයි Bouvier පවසයි. “අපි ඒ ගැන ඕනෑවට වඩා හිතුවේ නැහැ. අපි වැඩිය කළේ නැහැ. අප පැමිණියේ කොතැනින්ද සහ මෙම සංගීත කණ්ඩායම නිර්මාණය කළ දේ වැළඳගැනීමෙන් අපි ආඩම්බර විය. මෙම ඇල්බමයට සවන් දෙන රසිකයෙක් සම්පූර්ණයෙන්ම තෘප්තිමත් වනු ඇත, එය හොඳ හැඟීමක්.

Next Post

Dua Lipa's 'Levitating' කාන්තාවන් අතර මෙතෙක් ජනප්‍රිය වූ දීර්ඝතම ප්‍රස්ථාරගත Billboard Hot 100 ලෙස ඉතිහාසගත වෙයි | Billboard News

Tue Mar 15 , 2022
Dua Lipa ගේ “Levitating” Billboard Hot 100 හි 70 වැනි සතිය ලොග් කරයි (2022 මාර්තු 19 දිනැති ප්‍රස්ථාරයේ), කාන්තාවක් විසින් ගීතයක් සඳහා සමීක්ෂණය සඳහා මෙතෙක් ගත කළ වැඩිම සතිවල වාර්තාව නැවත ලියයි. එය 1997-98 දී LeAnn Rimes ගේ “How Do I Live” හි සති 69 ධාවන කාලය එක්-අප් කරයි.

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.