Amazon Music හි ‘For Love & Country’ කළු ජාතික කලාකරුවන් රට සංගීතය වෙනස් කිරීම ඉස්මතු කරයි

රට සංගීතය තමයි මගේ ජීවිතය, ඒක තමයි හැම දෙයක්ම,” ගායක ගායිකාවක් පවසයි රෙයිනා රොබට්ස් ඉදිරියට එන Amazon Music වාර්තා චිත්‍රපටයේ පූර්ව ප්‍රචාරක පටයේ ආදරය සහ රට වෙනුවෙන්, එය අප්‍රේල් 7 තිරගත වේ. “මිනිසුන් මගෙන් අහනවා ඇයි මම රට සංගීතය තෝරා ගත්තේ? ගැමි සංගීතය මාව තෝරා ගත්තා.”

ඉදිරියට එන වාර්තා චිත්‍රපටය, රට සංගීතයට කළු ජාතික කලාකරුවන්ගේ අතීත සහ වර්තමාන දායකත්වය ඉස්මතු කරන අතර, ප්‍රභේදයට වෙනසක් ගෙන එන වර්තමාන නවකයන්ගේ පුද්ගලික කථා කෙරෙහි අවධානය යොමු කරයි.

“ඔබට එය දැකිය හැකි නම්, ඔබට එය විය හැකිය යන පැරණි කියමන මම සැමවිටම විශ්වාස කරමි,” ගායක ගායිකාවක් පවසයි. මිකී ගයිටන්, පසුගියදා මෙම වසරේ සුපර් බෝල් හි ජාතික ගීය ගායනා කළ අතර චිත්‍රපටයේ කැපී පෙනේ. “කෙසේ වෙතත්, වසර ගණනාවක් පුරා ප්‍රධාන ධාරාවේ රට සංගීතය තුළ කළු ජාතික කලාකරුවන්ගේ නියෝජනයේ හිඟයක් පවතින බව රහසක් නොවේ. ඒ නිසා මම හිතනවා දැන් හැදෙන කුඩා කළු ගැහැණු ළමයින්ට අපිව, Brittney, Reyna, Amythyst, Allison, Valerie, Frankie සහ මම වගේ කලාකරුවන් දැකගන්න පුළුවන් වෙයි කියලා, ඔවුන්ට රටේ සංගීතයේ තැනක් තියෙනවා කියලා දැනගන්න පුළුවන් වෙයි කියලා. අප සියලු දෙනා කරන්නේ.”

Universal Music Group Nashville සමඟ අත්සන් කර ඇති ගයිටන් ඇගේ ඇල්බමය සඳහා වත්මන් ග්‍රැමී ත්‍රිත්ව නාමයෝජනා ද වේ. ඇගේ නම මතක තබා ගන්න සහ එහි මාතෘකාව. 2020 දී ජෝර්ජ් ෆ්ලොයිඩ් පොලිස් ඝාතනයෙන් පසුව ඇය විසින් නිකුත් කරන ලද ගීතයක් වන ජාතිවාදය පිළිබඳ ගයිටන්ගේම අත්දැකීම් පිළිබඳ දැඩි පෞද්ගලික බැල්මක් වන “බ්ලැක් ලයික් මී” ඇල්බමයේ අඩංගු වේ.

මෙම චිත්‍රපටය ගයිටන් සහ රොබට්ස් වැනි බොහෝ කළු කලාකරුවන් ඉස්මතු කරයි, ඔවුන් රට සහ ඇමරිකානා ප්‍රභේද තුළ තමන්ගේම සංගීත මාර්ග සකස් කරයි. ජිමී ඇලන් මෑතකදී ඔහුගේ තුන්වන ස්ථානය දිනා ගත්තේය දැන්වීම් පුවරුව “Freedom Was a Highway” සහයෝගීතාවයෙන් Country Airplay අංක 1, පසුගිය වසරේ CMA සම්මාන උළෙලේදී වසරේ නව කලාකරුවා ලෙස සම්මානයට පාත්‍ර වූ අතර වත්මන් Grammy හොඳම නව කලාකරුවා ලෙස නම් කර ඇත. 2019 දී, බ්ලැන්කෝ බ්රවුන් RIAA විසින් 3x බහු-ප්ලැටිනම් සහතිකය ලබා ගත් “The Git Up” වෛරස් ප්‍රවාහය නිකුත් කළේය. Brown එය අනුගමනය කළේ අංක 1 Country Airplay සහයෝගිතාව “Just The Way” සමඟින් Parmalee කණ්ඩායම සමඟිනි.

බ්රෙලන්ඩ්, මෑතකදී Amazon Music’s Breakthrough Artist ලෙස නම් කරන ලද, “My Truck” සමඟින් ප්ලැටිනම් සහතික ලත් ජයග්‍රහණයක් ලබා ගත් අතර, Keith Urban (“Out The Cage”), Nelly සහ Blanco Brown (“High Horse” සමග සහයෝගීතා මාලාවක් අනුගමනය කර ඇත. ), Dierks Bentley සහ HARDY (Country Airplay Top 5 hit “Beers on Me”), සහ ඔහුගේ නවතම, Thomas Rhett විශේෂාංගී වන “Praise the Lord”. මේ අතර ගායක ගායිකාවක් ලැජ්ජ කාටර් ඔහුගේම සංගීතය නිකුත් කිරීමට අමතරව, ෂුගර්ලන්ඩ්ගේ “ස්ටක් ලයික් ග්ලූ” සහ කේන් බ්‍රවුන්ගේ “හෙවන්” වැනි ගීත ලිවීම සඳහා ප්‍රසිද්ධය. බ්‍රිට්නි ස්පෙන්සර් ස්ටර්ලින් EP නිකුත් කළේය අනුකම්පාව සහ ඇකඩමි ඔෆ් කන්ට්‍රි මියුසික් අවෝර්ඩ්ස් සහ කන්ට්‍රි මියුසික් ඇසෝසියේෂන් සම්මාන ඇතුළු වැඩසටහන් වල වාදකයෙකු ලෙස ප්‍රදර්ශනය කර ඇත. ඇය මේ වසරේ ඇගේ පළමු සිරස්තල චාරිකාව ආරම්භ කළ අතර Reba McEntire සඳහා සංදර්ශන විවෘත කළාය. 2020 දී ෆ්ලොයිඩ්ගේ මරණයෙන් පසුව, Sony Music Nashville කලාකරුවා විලී ජෝන්ස් ඇමරිකාවේ කළු වීම යන්නෙන් අදහස් කරන්නේ කුමක්ද යන්න පිළිබඳ පැහැදිලි බැල්මක් “ඇමරිකානු සිහිනය” නිකුත් කරන ලදී.

වාර්තා චිත්‍රපටයේ වෘත්තීන් ද ඉස්මතු කරයි වැලරි ජූනි, ඇමයිතිස්ට් කියා හා ඇලිසන් රසල්. Kiah සහ Russell ඇල්බමයේ (Rhiannon Giddens සහ Leyla Mccalla සමඟ) සහයෝගයෙන් කටයුතු කළහ. අපේ උපන් දූවරුන්ගේ ගීත, එක් එක් ඔවුන්ගේම Grammy-නම් කරන ලද ඒකල සංගීතය නිකුත් කිරීමට පෙර. ජුනි 2017 ඇතුළු ඇල්බම නිකුත් කර ඇත කාල නියමය සහ ඇගේ 2021 ඇල්බමය සඳ සහ තරු: සිහින දකින්නන් සඳහා වට්ටෝරු. 2013 හි, ඇකඩමි ඔෆ් කන්ට්‍රි මියුසික් සම්මාන උළෙලේදී එරික් පල්ලියේ “ලයික් ජීසස් ඩස්” හි ප්‍රසංගය අතරතුර ජූන් කැපී පෙනෙන ගායන ශිල්පියෙකු විය.

මෙම චිත්‍රපටය 1990 දශකයේ මැද භාගයේදී බ්ලැක් කන්ට්‍රි සංගීත සංගමයේ සම-ආරම්භ කළ ට්‍රේල්බ්ලේසර් සහ ගායක-ගීත රචක ෆ්‍රැන්කි ස්ටැටන්ට ගෞරව කරයි. මෙම කණ්ඩායම Nashville හි වර්ණයෙන් යුත් රට සංගීත කලාකරුවන්ගේ ප්‍රජාවක් ප්‍රවර්ධනය කිරීමට උදවු විය.

“මෙම චිත්‍රපටය අපගේ සාමූහික කතාවයි, අපගේම වචන වලින්,” ස්පෙන්සර් ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටියේය. “අපි හැමෝම අපේම අද්විතීය මාර්ග කැටයම් කරනවා. අප සැමට අපගේම සිහින සහ අභියෝග සහ ඒවා සැරිසැරීමට අපගේම ක්‍රම තිබේ. මම හිතනවා මේ චිත්‍රපටිය බලනකොට රටේ සංගීතයේ තියෙන ජාතියේ සංවාදය මිනිස්සුන්ට හොඳට තේරෙයි කියලා. විශේෂයෙන්ම පසුගිය වසර දෙක තුළ මහජනතාව දැඩි ලෙස නිරත වූ සහ විවාදයට ලක් වූ මාතෘකාවක් සඳහා එය සාකච්ඡා කරන ලද ගැටළු මානුෂීයකරණය කර කළු, ලස්සන මුහුණු සමූහයක් ඉදිරිපත් කරනු ඇතැයි මම බලාපොරොත්තු වෙමි. කොටසක් වීමට සහ මගේ කතාව බෙදා ගැනීමට ලැබීම ගැන මම සතුටු වෙමි.

වාර්තා චිත්‍රපටයේ ඇතුළත් අනෙකුත් අය අතර රැප් ගායක මයික් ෆ්ලෝස්, ඩේවිඩ්සන් ප්‍රාන්ත අපරාධ උසාවියේ ලිපිකරු සහ හිටපු උප නගරාධිපති හොවාර්ඩ් ජෙන්ට්‍රි, ශාස්ත්‍රීය/කර්තෘ අමන්දා මාරි මාර්ටිනස් සහ මාධ්‍යවේදී/කර්තෘ ඇන්ඩ්‍රියා විලියම්ස් ඇතුළත් වේ.

ව්‍යාපෘතියේ අධ්‍යක්ෂ ජෝෂුවා කිසී ප්‍රකාශයක් හරහා පැවසුවේ “රටේ සංගීතය ප්‍රභේදයක් ලෙස සංකීර්ණ බව මට වැටහුණු දෙයයි. “කාලය පුරාවටම සැමවිටම වැදගත් වූ හඬවල් වෙනුවෙන්, විශේෂයෙන්ම නියමිත වේලාවට ගෞරවය ලබා නොගත් සංගීතඥයන් වෙනුවෙන් පෙනී සිටිය යුතු මොහොත දැන් පැමිණ තිබේ.”

“මෙම කතාව පැවසීමේදී, මෙම අපූරු විවිධත්වයෙන් යුත් රටෙහි කලාකරුවන්ගේ පුද්ගලික ආඛ්‍යාන විස්තාරණය කිරීම අපට අත්‍යවශ්‍ය විය, මන්ද ඔවුන් තුළ ප්‍රභේදයට කළු ජාතිකයින්ගේ දායකත්වය පිළිබඳ කථා ඇත” යනුවෙන් Amazon Music සඳහා කතුවැකියේ ගෝලීය ප්‍රධානී රේමන්ඩ් රොකර් පැවසීය. “මේවා පිළිගැනීමේ ඉතා විශ්වීය කථාන්දර, දොර අපට කෙතරම් විවෘත වුවත්, කාලයත් සමඟ කතන්දර සහ ඉතිහාසය ආන්තික විය හැකි ආකාරය තිබියදීත්, අප වාඩිලාගැනීමට තෝරා ගන්නා අවකාශයන් වෙත සාදරයෙන් පිළිගනිමු. චිත්‍රපටයේ මාතෘකාව ද මෙම කලාකරුවන් සියලු දෙනාම ගම්බද සංගීතයේ අතීතය, එහි වීරයන් සහ වර්ණාවලිය පුරා සිටින දායකයින් කෙරෙහි ආදරය, නමස්කාරය සහ ගෞරවය දක්වන ස්ථානයකින් පැමිණ ඇති බව මතක් කර දීමකි.

පූර්ව ප්‍රචාරක පටය නිකුත් කිරීමට අමතරව, Amazon Music විසින් Kiah ගේ “Black Myself” හි Amazon Original ධ්වනි අනුවාදයක් නිකුත් කර ඇත, චිත්‍රපටයේ ඇති කලාකරුවන්ගේ අතිරේක Amazon Original ගීත ඉදිරි සති කිහිපය තුළ නිකුත් කිරීමට නියමිතය.

ආදරය සහ රට වෙනුවෙන් DPM Projects සහ Pizza Night විසින් නිෂ්පාදනය කරන ලදී. වාර්තා චිත්‍රපටය යනු Amazon Music වෙතින් වන නවතම රට සංගීතය කේන්ද්‍ර කරගත් වැඩසටහන් පමණි. මාර්තු 7 වෙනිදා, Amazon Prime Video සජීවීව විකාශනය කරන ලදී ඇකඩමි ඔෆ් කන්ට්‍රි මියුසික් සම්මාන උළෙල, සජීවීව විකාශනය කළ පළමු ප්‍රධාන සංගීත සම්මාන සංදර්ශනය ලෙස ඉතිහාසගත විය. මෙම සම්මාන උළෙල ඩොලි පාර්ටන්, ඇලන් සහ ගැබි බැරට් විසින් මෙහෙයවන ලදී.

Next Post

සරල සැලැස්ම කතා 'ප්‍රතිරෝධී' හයවන ඇල්බමය, 'පෙනුමට වඩා අමාරු'

Tue Mar 15 , 2022
එතැන් සිට වසර 20 ක් ගතවී ඇත සරල සැලැස්ම මතට පුපුරා ගියේය පර්වතය එහි පළමු ඇල්බමය සමඟ දර්ශනය, 2002 හි පෑඩ් නැත, හිස්වැසුම් නැත… බෝල පමණි. ද්විත්ව-ප්ලැටිනම්-විකිණෙන කට්ටලය Billboard Hot 100 හි අංක 24 සහ Pop Airplay ප්‍රස්ථාරයේ අංක 5 ස්ථානයට පත් වූ “I’d do Anything”, “Addicted” සහ “Perfect” යන […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.