BTS, Billie Eilish, Olivia Rodrigo සහ තවත් අය 2022 ග්‍රැමි සම්මාන උළෙල සඳහා ඉදිරිපත් කිරීමට සූදානම් වේ

පටිගත කිරීමේ ඇකඩමිය 64 වැනි වාර්ෂික ප්‍රසංගය සඳහා ප්‍රථම රංගන ශිල්පීන්ගේ ලැයිස්තුව ප්‍රකාශයට පත් කර ඇත Grammy සම්මාන, ලාස් වේගාස් හි අප්‍රේල් 3 ට සකසන ලදී. වත්මන් නාමිකයින් ඔස්බෝන් සහෝදරයන්, BTS, Brandi Carlile, බිලී අයිලිෂ්, ලිල් නාස් එක්ස් සමග ජැක් හාර්ලෝහා ඔලිවියා රුද්රිගෝ වේදිකාවට නැගීමට සියල්ල සූදානම් කර ඇත.

LGBTQ කලාකරුවන් Carlile, Lil Nas X සහ සමඟ මෙම පළමු රංගන ශිල්පීන් කණ්ඩායම තුළ හොඳින් නියෝජනය වේ. TJ ඔස්බෝන් ඔස්බෝන් සහෝදරයන් සියල්ලන්ම පිටතට ගොස් ආඩම්බර වීම.

මෙය Eilish Grammy විකාශනය සඳහා අඛණ්ඩව තෙවන වසර වේ. ඇය සහ ඇගේ සහෝදරයා සහ සහයෝගිතාකරු ෆිනියාස් 2020 විකාශනය වූ “When the Party’s Over” සහ පසුගිය වසරේ “මට අවශ්‍ය සෑම දෙයක්ම” ඉදිරිපත් කළා. Eilish “Happier than Ever” සමඟ වසරේ වාර්තාව සඳහා නම් කර ඇත. ඇය එම කාණ්ඩයේ පසුගිය වසර දෙකේදී “නරක මිනිහා” සහ “මට අවශ්‍ය සියල්ල” සමඟින් ජයග්‍රහණය කළාය. ඇය නැවත ජයග්‍රහණය කළහොත් වසර තුනක වාර්තාවක් දිනාගත් ග්‍රැමී ඉතිහාසයේ පළමු කලාකරුවා බවට ඇය පත්වනු ඇත.

BTS හට තමන්ගේම විශේෂ කාර්ය සාධන අංකයක් ඇති පිට පිටම දෙවන වසර මෙය වනු ඇත ග්රැමීස්. ඔවුන් පසුගිය වසරේ “ඩයිනමයිට්” වාදනය කළා. ඔවුන් 2021 වසරේ වෙනත් ඕනෑම පහරකට වඩා සති 10ක් පුරා Hot 100 හි ඉහළින්ම සිටි ඔවුන්ගේ මෙගාහිට් “බටර්” සඳහා පිට පිටම දෙවන වසර සඳහා හොඳම පොප් යුගල/කණ්ඩායම් කාර්ය සාධනය සඳහා නම් කර ඇත.

Carlile 2019 දී Grammy විකාශනය මත “The Joke” ඉදිරිපත් කරන විට වෘත්තීය ජයග්‍රහණ අවස්ථාවක් ලැබුවාය. එම ගීතිකාව වසරේ වාර්තාව සහ ගීතය යන දෙකටම නිර්දේශ විය. Carlile මෙම වසරේ නැවතත් එම කාණ්ඩ දෙකටම “Right on Time” සමඟින් නම් කර ඇත.

ලිල් නාස් එක්ස් සමඟ එකතු විය බිලී රේ සයිරස් 2020 විකාශනය වන වසරේ නම් කළ වාර්තාවක් වන ඔවුන්ගේ මෙගාහිට් “ඕල්ඩ් ටවුන් පාර (රීමික්ස්) ඉටු කිරීමට. Lil Nas X මේ වසරේ නැවතත් එම කාණ්ඩයට නම් කර ඇත – එමෙන්ම මෙවර වසරේ ගීතය “Montero (Call Me by Your Name)” සඳහා.

Lil Nas X සහ Harlow විසින් Billboard Hot 100 හි අංක 1 පහරක් වන “Industry Baby” සහ හොඳම melodic rap කාර්ය සාධනය සඳහා Grammy නම් කිරීම සිදු කරනු ඇතැයි අපේක්ෂා කෙරේ. Lil Nas X හට “Montero (Call Me by Your Name)” රඟ දැක්වීමට ද හැකි විය, එය Hot 100 හි අංක 1 පහර ද විය.

ඔස්බෝන් සහෝදරයන් ඔවුන්ගේ ටෙන්ඩර් බැලඩ් “යංගර් මී” සඳහා නම් කරනු ලැබේ. රොඩ්රිගෝට “රියදුරු බලපත්‍රය” සහ “හොඳ 4 u” යන දෙකටම නාමයෝජනා ඇත. Carlile විවිධ කෘති තුනක් සඳහා නම් කර ඇත – ඇයගේ ඒකල ගීතය “Right on Time,” “A Beautiful Noise” (හිටපු Grammy සත්කාරක සමාගම සමඟ සහයෝගීතාවයක්. ඇලිසියා කීස්) සහ “එකම යක්ෂයා” (සමග සහයෝගීතාවයක් බ්රැන්ඩි ක්ලාක්)

කලාකරුවන්ට ඔවුන්ගේ වර්තමාන නම් කරන ලද කෘති පමණක් ඉටු කළ හැකි බවට ග්‍රැමීස් ප්‍රතිපත්තියක් භාවිතා කළ නමුත් එම සීමාව තවදුරටත් ක්‍රියාත්මක නොවේ.

64 වැනි වාර්ෂික ග්‍රැමී සම්මාන උළෙල අප්‍රේල් 3 ඉරිදා රාත්‍රී 8 ට ET/5 pm PT හි CBS හි සජීවීව විකාශය කෙරේ. මෙම සංදර්ශනය Paramount+ හි සජීවීව සහ ඉල්ලුම මත ප්‍රවාහ කිරීමට ලබා ගත හැකිය.

මෙම සංදර්ශනය ලාස් වේගාස් හි MGM Grand Garden Arena හිදී පැවැත්වේ. එය ලාස් වේගාස් වෙතින් හෝ ලොස් ඇන්ජලීස්, නිව් යෝර්ක් හෝ නැෂ්විල් හැර වෙනත් ඕනෑම නගරයකින් සංදර්ශනය නිකුත් වූ පළමු අවස්ථාව වනු ඇත.

මෙම සංදර්ශනය අඛණ්ඩව දෙවන වසර සඳහා සත්කාරකත්වය දරනු ඇත ට්‍රෙවර් නෝවාComedy Central’s හි සත්කාරක ට්‍රෙවර් නෝවා සමඟ දෛනික සංදර්ශනය.

64 වැනි වාර්ෂික ග්‍රැමි සම්මාන උළෙල නිෂ්පාදනය කරනු ලබන්නේ පටිගත කිරීමේ ඇකඩමිය සඳහා වන ෆුල්වෙල් 73 නිෂ්පාදන විසිනි. රාජ් කපූර් ප්‍රදර්ශනකරු සහ විධායක නිෂ්පාදක ලෙස සේවය කරන අතර, බෙන් වින්ස්ටන් සහ ජෙසී කොලින්ස් විධායක නිෂ්පාදකවරුන් ලෙසද, ජෙනා රූසන්-ක්ලේ සම-විධායක නිෂ්පාදක ලෙසද කටයුතු කරයි. Hamish Hamilton නැවතත් අධ්‍යක්ෂවරයා ලෙසත්, Eric Cook අධීක්ෂණ නිෂ්පාදක ලෙස Tabitha D’umo, Patrick Menton, Fatima Robinson සහ David Wild නිෂ්පාදක ලෙසත් පැමිණේ.

පටිගත කිරීමේ ඇකඩමිය සහ CBS සඳුදා සවස ඔවුන්ගේ සමාජ ගිණුම්වලින් “සමාජ ටීසර්” නිකුත් කළේ, අද ප්‍රකාශයට පත් කරන්නේ කවුරුන්ද යන්න න්‍යායාත්මක කිරීමට රසිකයන් දිරිමත් කිරීමට, නමුත් එය පළමු නිල තහවුරු කිරීම වේ.

Next Post

අමාත්‍ය බැසිල් නිල සංචාරයක් සඳහා ඉන්දියාව බලා පිටත්ව යයි

Tue Mar 15 , 2022
ශ්‍රී ලංකාවේ මුදල් අමාත්‍ය බැසිල් රාජපක්ෂ දෙදින නිල සංචාරයක් සඳහා අද (මාර්තු 15) ඉන්දියාව බලා පිටත්ව ගියේය. තව..

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.