Chart Rewind: 1997 දී, Howard Stern Billboard 200 හි රජු විය

1997 වන විට, හොවාර්ඩ් ස්ටර්න්එවකට 43, ඒ වන විටත් “සියලු මාධ්‍යයේ රජු” ලෙස ස්වයං ප්‍රකාශිත විය.

ඉන්පසුව, පැරමවුන්ට් පික්චර්ස් හි නිකුතුවපුද්ගලික කොටස්ඔහු විසින්ම රඟපෑ ස්ටර්න් චරිතාපදානය, රොබින් ක්විවර්ස්, ෆ්‍රෙඩ් නොරිස්, නිෂ්පාදක ගැරී ඩෙල්’අබේට් සහ ඔහුගේ ගුවන්විදුලි කණ්ඩායමේ අනෙකුත් සාමාජිකයින්, පුරසාරම් දෙඩීමට සත්‍යයට සමීප වූ අතර ස්ටර්න්ව පොප් සංස්කෘතියේ ප්‍රධාන ධාරාවට තල්ලු කළේය – සහ ඔහුව යවා ඇත. මුදුනේ දැන්වීම් පුවරුව 200 ඇල්බම වගුව.

එම නමින්ම 1993 වසරේ වැඩියෙන්ම අලෙවි වූ ස්ටර්න්ගේ මතක සටහන් මත පදනම්ව, පුද්ගලික කොටස් එහි ආරම්භක සති අන්තයේ (මාර්තු 7-9, 1997) US බොක්ස් ඔෆිස් මත අවසන් වූ අතර, එය ඩොලර් මිලියන 14.6 (සහ මේ දක්වා ඩොලර් මිලියන 41.2, Box Office Mojo ට අනුව) උපයා ඇත. එහි ආධිපත්‍යය ඉක්මනින්ම Billboard 200 දක්වා ව්‍යාප්ත විය, එහිදී චිත්‍රපටයේ හඬපටය 1997 මාර්තු 15 දිනැති ප්‍රස්ථාරයේ අංක 1 ස්ථානයට පත් විය. එය එක්සත් ජනපදයේ පළමු සතිය තුළ පිටපත් 178,000ක් අලෙවි වූ අතර MRC දත්ත වලට අනුව මේ දක්වා 564,000ක් ගෙන ගොස් ඇත.

ඇල්බමයට AC/DC, Cheap Trick සහ Van Halen ගේ ගීත ඇතුළත් වන අතර, Stern ගේ “The Great American Nightmare” (Rob Zombie සමග) සහ “Tortured Man” (The Dust Brothers සමඟ) යන ගීතද ඇතුළත් වේ. ඔහුගේ ගුවන් විදුලි වැඩසටහනේ ආරම්භක සහ අවසන් තේමා ගීත. කට්ටලයේ ද බිටු ඇත පුද්ගලික කොටස්බොස්ටන් විශ්ව විද්‍යාලයේ WTBU හි ඔහුගේ මුල්ම විකාශන දිනවල විනාශකාරී DJ හැඳින්වීමක සිට ඔහුගේ පළමු වෘත්තීය වැඩසටහන් අධ්‍යක්ෂවරයාගේ අධෛර්යමත් ප්‍රතිපෝෂණය දක්වා (පථයේ මාතෘකාව: “Howard You Stink.”)

2005 දී, ස්ටර්න් භෞමික ගුවන්විදුලිය (එවකට ඩබ්ලිව්එක්ස්ආර්කේ නිව් යෝර්ක් සිට) හැර ගොස් දැන් SiriusXM චන්ද්‍රිකා ගුවන් විදුලියට සම්බන්ධ විය. එහි ආරම්භක ග්‍රාහකයින් 400,000 එතැන් සිට වැඩි ප්‍රමාණයකට පුපුරා ගොස් ඇත මිලියන 34 කි, ඔහුගේ ආයාචනය නිසා සුළු කොටසක් නොවේ. 2012 දී, ඔහු ජාතික ගුවන්විදුලි හෝල් ඔෆ් ෆේම් වෙත ඇතුළත් කරන ලද අතර, ඔහුගේ වඩාත්ම පවුල් හිතකාමී හැරීමේදී, ඔහු එන්බීසී හි විනිශ්චයකරුවෙකු බවට පත්විය. ඇමරිකාවේ දක්ෂතා ඇතඔහු 2015 දක්වා වාර හතරක් නැවතී සිටියේය.

ස්ටර්න් අත්සන් කළා ඒ වසර පහක කොන්ත්රාත්තුව දීර්ඝ කිරීම 2020 දෙසැම්බරයේ SiriusXM සමඟින් (විකාශන සමාගමට ඔහුගේ ශ්‍රව්‍ය සහ දෘශ්‍ය අන්තර්ගතය තවදුරටත් භාවිතා කිරීමට ඉඩ සලසන විශාල වසර 12ක ගනුදෙනුවක කොටසක් ලෙස). තුළ 2014 දැන්වීම් පුවරුව ආවරණය කතාවස්ටර්න් පැවසුවේ, “එයට හේතුවක් නැත [leave SiriusXM]. මේ මගේ සිහිනයයි. අපි විකාශකයින් සඳහා නව නිවසක් නිර්මාණය කර ඇති බව මට හැඟේ. මම කුඩා කාලයේ මට අවශ්‍ය ආකාරයට ගුවන් විදුලිය කරනවා.”

2020 දෙසැම්බරයේදී ස්ටර්න් ඔහුගේ හැඟීම් ප්‍රතිරාවය කරමින්, SiriusXM “අද මාධ්‍ය තුළ ඇති විශිෂ්ටතම අන්තර්ගත සැපයුම්කරු” ලෙස හඳුන්වමින්, “SiriusXM, මම ඔබට ආදරෙයි, සහ අපගේ ගමන එකට ඉදිරියට යාමට ලැබීම ගැන මම සතුටට පත්වෙනවා.”

Next Post

COVID- ශ්‍රී ලංකාව තවත් මරණ 08 ක් සහ නව රෝගීන් 428 ක් තහවුරු කරයි

Tue Mar 15 , 2022
සෞඛ්‍ය සේවා අධ්‍යක්ෂ ජනරාල්වරයා විසින් මාර්තු 14 වන දිනට තවත් කොරෝනා මරණ 08ක් තහවුරු කර ඇති අතර, වෛරසය හේතුවෙන් රටේ මියගිය සංඛ්‍යාව 16,407 දක්වා ඉහළ ගොස් තිබේ. තව..

සබැඳි පුවත්

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.