Dr. Dre, Snoop Dogg’s Death Row Releases from Streaming Platforms

Snoop Dogg සූදානම් වන්නේද? මරණ පේළි වාර්තාඑහි සියලුම සංගීතය ඇදගෙන නව යුගයක් ප්රවාහය සේවාවන්?

අයිකොනික් මිලදී ගැනීමෙන් පසු වෙළඳ නාමය හා නාමාවලිය පසුගිය මාසයේ එය පරිවර්තනය කිරීමට පොරොන්දු විය “NFT ලේබලයක්” මෙටාවර්ස් හි ක්‍රියාත්මක වන අතර, මෙම සති අන්තයේ සියලුම ප්‍රවාහ සේවා වලින් ප්‍රධාන ඇල්බම කිහිපයක් අස්ථානගත වීම ගැන රසිකයින් ව්‍යාකූල විය. Snoop ඇතුළු ඇල්බම ඉවත් කර ඇති බව පෙනේ ආචාර්ය Drගේ 1992 මංගල දර්ශනය නිදන්ගතඔහුගේම හත් වරක් ප්ලැටිනම් 1993 මංගල ඩොගී ස්ටයිල් හා කුරුප්ට් හා Daz Dillingerගේ තා ඩොග් පවුන්ඩ් ව්යාපෘතිය 1995 සුනඛ ආහාර ප්‍රවාහ සේවා වලින්.

2pacගේ 1996 Death Row ඇල්බම දෙක, සියලු දෑස් මා වෙත හා දොන් කිලුමිනාටි: දින 7 න්‍යායබ්ලැක්ස්ටෝන්-පාලිත MNRK සංගීත කණ්ඩායම (කලින් eOne Music) වෙතින් Snoop විසින් අත්පත් කරගත් Death Row නාමාවලියෙහි කොටසක් නොවන බැවින්, ප්‍රවාහයේ රැඳී සිටින්න.

Snoop, Spotify, Apple Music සහ Amazon Music සඳහා නියෝජිතයින් ප්‍රකාශනය කරන අවස්ථාවේදී අදහස් දැක්වීම සඳහා වූ ඉල්ලීම්වලට ප්‍රතිචාර දැක්වූයේ නැත.

ජනප්‍රිය රැප් ගායකයා ඔහුගේ පෙර ලේබල් නිවස සඳහා විශාල සැලසුම් ගෙනහැර දක්වා ඇති අතර, එය බහුවිශ්වයට ගෙනයාම සහ එය NFT සවිකිරීමක් බවට පරිවර්තනය කිරීම ඇතුළුව, ගනුදෙනුවේ නියමයන් හෙළි කරයි. කුමන ව්‍යාපෘති යටතේ නොවන්නේද වෙස්ට් කෝස්ට් හිප්-හොප් සන්නාමය. බොහෝ මූලාශ්‍ර පවසා ඇත දැන්වීම් පුවරුව එම නිදන්ගත ලබන වසරේ ඉක්මනින් ආපසු ලබා දීමට ද නියමිතය. නිදන්ගත හා ඩොගී ස්ටයිල්දැනට ප්‍රවාහකයන්ගෙන් අස්ථානගත වී ඇති මාතෘකා දෙකක් වන, ඩෙත් රෝ නාමාවලියෙහි විශාලතම විකුණුම්කරුවන් (සංග්‍රහයන් හැර), එක් එක් 2021 දී ඇල්බම පරිභෝජන ඒකක 169,000 කට ආසන්න ප්‍රමාණයක් උපයා ගනී.

සඳුදා (මාර්තු 14) ස්නූප් නිදහස් කරන ලදී මරණ පේළි මිශ්‍රණය: වෙළුම. 1 ලෙස විකිණීමට ඇත NFTs අලුත් මත වෙබ්3 සංගීත ආරම්භයක් වන Sound XYZ, එය පැය භාගයකට ආසන්න DJ මිශ්‍රණයක් ලෙස විස්තර කරයි “ඔබට රස විඳීමට මගේ මිතුරන් සහ පවුලේ අයගේ බිටු සහ කෑලි කිහිපයක්. ඔබේම පදය එහි විසි කිරීමට ඔබට මිනිත්තු කිහිපයක් වුවද, ”ස්නූප් පැවසීය. ශබ්දය XYZ නිවේදනය කරන ලදී ට්විටර් මිශ්‍රණයේ සීමිත සංස්කරණ NFT 1,000 පැයකට අඩු කාලයකදී විකිණී අවසන් වී ඇති අතර වෙබ් අඩවිය බිඳ වැටී ඇති නමුත් ද්විතීයික වෙළඳපොළ විවෘත වී ඇති බව.

සමඟ සම්මුඛ සාකච්ඡාවකදී උදම් මෙම මස මුලදී ප්‍රකාශයට පත් කරන ලද, “ජින් ඇන්ඩ් ජූස්” රැප් ගායකයා ඩෙත් රෝ ගනුදෙනුව යටතේ ඔහු සතුව ඇති ඇල්බම මොනවාද සහ ඔහුගේ සෙසු සුපර් බෝල් 2022 අර්ධකාලීන සංදර්ශන වාදකයා සහ ඩෙත් රෝ රෙකෝඩ්ස් සම-නිර්මාතෘ ඩ්‍රේ ආපසු නිවසට ගෙන ඒමට බලාපොරොත්තු වන ආකාරය ගැන පුරසාරම් දෙඩීය. “මම ගත්තා නිදන්ගත ඇල්බමය. මම ගත්තා ඩොගී ස්ටයිල්, තා ඩොග් ෆාදර්, මිනීමැරුම නඩුව විය, සුනඛ ආහාර, රිම් එකට උඩින්. ඒ වාර්තා සියල්ල මට ලැබුණා” යැයි ඔහු එම අවස්ථාවේදී පැවසීය.

ආචාර්ය ඩ්රේගේ නීතිඥ, හොවාර්ඩ් කිං, පසුව ප්‍රකාශයක් නිකුත් කරමින්, “Dr. Dre’s ‘The Chronic’ හි Death Row හි හිමිකාරිත්වය සම්බන්ධයෙන් අසත්‍ය වාර්තා තිබේ. ආචාර්ය ඩ්‍රේට 100% හිමිවේ නිදන්ගත.”

වශයෙන් දැන්වීම් පුවරුව කලින් වාර්තා කළ, Snoop මිලදී ගත් දා සිට, the Death Row වෙබ් අඩවිය ලේබලයේ සීඩී සහ වයිනයිල් ඇල්බම විකිණීම නතර කර ඇත. එම විකුණුම් භාණ්ඩ තවමත් ආපසු පැමිණ නැත.

Next Post

Em Beihold ගේ 'Numb Little Bug' හි ගී පද මෙන්න

Tue Mar 15 , 2022
Em Beihold ඇගේ 2022 ගීතය වන “Numb Little Bug” හි මානසික අවපීඩනය සහ කාංසාව පිටුපස ඇති හැඟීම් බෙදා ගනී. Instagram හි මෙම සටහන බලන්න Em Beihold (@embeihold) විසින් බෙදා ගත් පළ කිරීමක් Em Beihold ගේ “Numb Little Bug” සමඟ අනුගමනය කිරීමට ඔබට මාර්ගෝපදේශයක් අවශ්‍ය නම්, සොයා ගන්න ගී පද පහත: […]

හැඳින්වීම

” ජනමිණ ”

සිහනෙත් මාධ්‍ය ජාලයට අයත් වෙබ් අවකාශයකි. මෙම වෙබ් අවකාශය හරහා ප්‍රවෘත්ති හා විශේෂාංග තුලනාත්මක හා අරුත්බර මුහුණුවරකින් ඔබ වෙත රැගෙන ඒම අපේ අභිප්‍රායයි. ” ජනමිණ ” පාඨක ජනවින්‍යාසය වෙත නැවුම් පරිකල්පනයන් විවර කරන හරවත් නිර්මාණාත්මක ලේඛනයෙන් පොහොණි ය.